“Vega 1/Liepāja” izcīna Latvijas vicečempionu titulu

25.04.2017 21:22

TTT basketbolistes otrdien, 25. aprīlī, savā laukumā uzvarēja “Vega 1/Liepāja” ar 104:59, finālsērijā bija pārākas ar 3-0 un sešpadsmito reizi izcīnīja Latvijas čempionu titulu, savukārt “Vega 1/Liepāja” basketbolistes kļuva par Latvijas vicečempionēm.

Trešā spēle sākās ar tālmetienu apmaiņu. Rezultātu atklāja lietuviešu uzbrucēja Kriste Druskite, bet Ievas Krastiņas atbilde bija divreiz jaudīgāka – 6:3. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā liepājniecēm bija tikai viena iespēja izlīdzināt rezultātu. Sidnija Kārtere, stāvot aizsardzībā pie trīspunktu līnijas pagrūda Ievu Vītolu, bet garā spēlētāja realizēja divus no trim brīvmetieniem – 6:5. Tālāk izpaudās TTT uzbrukums visā savā daudzveidībā – ātras pārejas, viegli punkti pēc pretinieču kļūdām, izspēles līdz brīvam metienam un spiediens groza apakšā. Gunta Baško-Melnbārde un Giedre Paugaite realizēja pirmos 2+1 gājienus, Digna Strautmane atzīmējās ar pretinieču uzbrucējas apspēlēšanu groza apakšā un pārķertu bumbu – 29:15.

TTT spēlētājas guva pirmos sešus punktus otrajā ceturtdaļā, 12. minūtē panākot 20 punktu pārsvaru – 35:15. Mājinieces regulāri tika pie uzbrukuma bumbām un guva otrās iespējas punktus (puslaikā 15-4), vienlaikus radot liepājniecēm piezīmju problēmas. Otrās desmitminūtes vidū Zanei Jākobsonei-Pelsei bija trīs pārkāpumi, Ievai Vītolai un Laurai Auderei pa divām. TTT plaši iesaistīja spēlē rezervistes, kuras aktīvi darbojās gan aizsardzībā, gan punktu gūšanā, līdz pārtraukumam panākot komandai 24 punktu pārsvaru – 48:24.

Pirmajā puslaikā TTT soda laukumā sameta gandrīz četras reizes vairāk punktu nekā pretinieces (30-8). Kļūdu attiecība bija apgriezti pretēja (4-15). Nākamajās 20 minūtēs rīdzinieču dominance groza apakšā turpinājās, kamēr ”Vega 1/Liepāja” garās spēlētājas tuvojās piezīmju normai. Kristes Druskites precīzie metieni no dažādām pozīcijām neļāva mājiniecēm doties tālākā atrāvienā, taču 24-27 punktu pārsvars tika noturēts. Ilzes Jākobsones tālmetienam ar trīspunktnieku atbildēja Digna Strautmane – 64:37. Pusstundas izskaņā Sidnijas Kārteres un Ievas Krastiņas tālmetieni panāca plus trīsdesmit – 75:45.

Ieva Krastiņa un Sidnija Kārtere turpināja apšaudi no perimetra, savukārt Aiša Sazerlenda rezultatīvi spēlēja groza apakšā. Trīsdesmit ceturtajā minūtē rīdzinieču pārsvars sasniedza 35 punktus – 88:53. Trīs minūtes un 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Ieva Kūlīte ar brīvmetieniem palīdzēja TTT sasniegt simts gūto punktu robežu – 100:53.

TTT Rīga – Vega 1/Liepāja 104:59 (29:15, 19:9, 27:21, 29:14).

TTT: Sazerlenda 24 (9ab), Krastiņa 15 (3p 5/8; 5ab, 5rp), Baško-Melnbārde 14 (6ab, 7rp), Kārtere 13 (6rp), Priede 11, Kūlīte 9 (7ab), Paugaite 9 (5ab), Strautmane 7, Veidere 2; Eibele, Eglīte.

Vega 1/Liepāja: Druskite 20 (8ab), Audere 11 (6ab), Vītola 9 (5ab), Silarāja 7 (6ab), Petermane 3, Jākobsone 3 (5rp), Jākobsone-Pelse 2, Grava 2, Lipe 2, Mickāne, Lībeka, Gertsone.

Tiesneses: Anna Belousova, Ieva Rudzutaka, Kristīne Simanoviča.