“Vega 1/Liepāja” piekāpjas TTT basketbolistēm

09.02.2017 20:42

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas “Top 4” turnīrā ceturtdien, 9. februārī, notika viena spēle. “TTT Rīga” savā laukumā uzvarēja “Vega 1/Liepāja” ar 69:42.

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda savstarpējās spēlēs uzlaboja bilanci līdz atzīmei 10-0. Pirms gada rīdzinieces apspēlēja liepājnieces ar 16, 20 un 9 punktu pārsvaru, savukārt februāra spēlēs TTT atrāviens bija 19 un 27 punkti.

Sidnija Kārtere ar kluba vadības piekrišanu devusies nelielās brīvdienās, savukārt Giedre Paugaite apslimusi. Lietuvas valstsvienības kapteines iztrūkums ieviesa pārmaiņas TTT starta pieciniekā – spēka uzbrucējas postenī laukumā devās Rūta Veidere.

Komandām bija nepieciešamas divarpus minūtes, lai atklātu rezultātu. Ieva Krastiņa pēc paveikta darba aizsardzībā piespēlēja bumbu Andai Eibelei, kura groza apakšu sasniedza lepnā vientulībā – 2:0. Sekoja tālmetienu apmaiņa Ilzes Jākobsones un Krastiņas sniegumā – 5:3. Liepājnieces vēl reizi vadībā izvirzīja Kristes Druskites divi punkti ar sodu no groza apakšas, bet nākamajās minūtēs izpaudās TTT pārākums. Rīdzinieces bija ātrākas un precīzākas, pēc Dignas Strautmanes piecu punktu sērijas panākot astoņi punktu pārsvaru – 19:11.

Strautmane un Gunta Baško-Melnbārde pirmās ceturtdaļas izskaņā izcēlās aizsardzībā, pa reizei atbruņojot Kristīni Silarāju un Ievu Vītolu. Līdzīga aina bija vērojama arī nākamajās desmit minūtēs – liepājniecēm groza apakšā bija daudz grūtāk tikt pie metiena vai atlēkušās bumbas. Turpretī rīdzinieces pie izprovocētām piezīmēm tika biežāk un regulāri stājās uz soda metienu līnijas. TTT pārsvars uz brīdi sasniedza 15 punktus (33:18), tomēr puslaika izskaņā Liepāja divus punktus atspēlēja.

Trešajā ceturtdaļā TTT pārsvars ilgu laiku svārstījās 14-18 punktu robežās, bet Lienes Priedes reids 29. minūtes sākumā palielināja to līdz 20 punktiem – 47:27. Digna Strautmane pirmā sasniedza divciparu punktu robežu gūtajos punktos, savukārt Liepājas sastāvā pie desmitnieka pirmā tika Ilze Jākobsone. Pusstundas izskaņā abas apmainījās ar gūtiem groziem, turklāt rīdzinieču uzbrucējai tas izdevās divreiz – 51:29.

Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum TTT spēlētājas soda laukumā bija guvušas 30 punktus, kamēr liepājnieces vien astoņus punktus. Digna Strautmane realizēja otro tālmetienu, palielinot mājinieču pārsvaru līdz 25 punktiem – 61:36. Liepājnieces turpināja cīnīties un priecāties par katru gūto grozu. Tāda attieksme ir ļoti svarīga, lai labāk sagatavotos nākamajām cīņām, tai skaitā pret Somijas čempionēm ”Catz Lappeenranta”.

TTT Rīga – Vega 1/Liepāja 69:42 (19:11, 14:9, 18:9, 18:13).

TTT: Strautmane 18 (3bm), Sazerlenda 16 (10ab), Kūlīte 8 (7ab), Priede 7, Eglīte 7 (7ab), Krastiņa 5, Baško-Melnbārde 4 (7rp), Eibele 2, Veidere 2.

Liepāja: Jākobsone 10 (4rp), Petermane 9, Vītola 6, Druskite 5, Silarāja 4 (5rp), Lipe 2, Grava 2, Mickāne 2, Gertsone 2; Lībeka.

Tiesneši: Gatis Saliņš, Kristīne Simanoviča, Anna Belousova.