Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

“Vega 1/Liepāja” tālskatī saskata “Top 4” turnīru

13.11.2016 16:40

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā svētdien, 13. novembrī, notika četras spēles. Dienas centrālā tikšanās notika Grobiņā, kur “Vega 1/Liepāja” (6-1, #1) uzvarēja Tallinas Universitāti (5-3, #2), praktiski garantējot ceļazīmi uz “Top 4” turnīru.

Latvijas-Igaunijas līgas spēles reti notiek ārpus Rīgas un Liepājas. Grobiņa šajā ziņā ir izņēmums – 2010. gadā pilsētā risinājās Eiropas U20 čempionāta cīņas, savukārt pēdējās sezonās tajā pa kādai mājas spēlei aizvada ”Vega 1/Liepāja”. Pērn 13. decembrī, šogad 12. un 13. novembrī.

Armanda Misus komanda iepriekš uzvarēja 5 no 7 savstarpējām spēlēm (bilance 5-2). Šoreiz cīņai bija papildus likme – liepājnieces, pateicoties uzvarai, vēl vairāk pietuvojās spēlēšanai ”Top 4” turnīrā.

Pirmo tālmetienu spēlē realizēja viešņu spēlētāja Rozmarija Rits, bet nākamās deviņas minūtes pagāja Liepājas zīmē. Mājinieces sodīja katru pretinieču kļūdu (pirmajā ceturtdaļā punkti pēc kļūdām 14-0), realizēja trīs tālmetienus un veica 26:8 izrāvienu.

Nākamajās 10 minūtēs Tallinas Universitāte centās lauzt cīņas gaitu ar agresīvu spēli soda laukumā. Trine Kasemāgi un Samanta Makkeja (Dayton) divatā pirmajā puslaikā sameta 18 punktus, tomēr divdesmitminūtes beigās komandas joprojām šķīra divciparu starpība – 42:32.

Otrais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā. Liepājnieces atvairīja visus sāncenšu mēģinājumus panākt neizšķirtu, ar precīziem metieniem saglabājot divciparu pārsvaru. Pēdējās minūtēs izdevās to palielināt līdz 15 punktiem.

Vega 1/Liepāja – Tallinn University 75:60 (26:11, 16:21, 11:12, 22:16).

Liepāja: Vītola 22 (4ab, 8ip), Audere 19 (5ab), Jākobsone 16 (5rp), Petermane 13 (8ab), Silarāja 2 (7ab, 9rp, 6pb, 5ip), Mickāne 2, Lipe 1; Meilus, Lībeka, Ķergalve, Narubina.