“Vega 1/Liepāja” uzvar “TTT juniores”

01.12.2015 19:34

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā otrdien, 1. decembrī, notika viena spēle. “Vega 1/Liepāja” (6-1) izbraukumā Rīgā uzvarēja “TTT juniores” (4-3) ar rezultātu 77:53. Trešdien liepājnieces mājās tiksies ar Latvijas U16 izlasi.

Spēlei ”Rīdzenē” bija svarīga nozīme cīņā par ”Top 6” turnīru. Nākamajai kārtai kvalificēsies trīs spēcīgākās Latvijas komandas. Liepājnieces un ”TTT juniores” pirms spēles ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu, bet otrdienas spēles uzvarētājas nostiprinātos vicelīderu godā.

Aināra Čukstes komanda pirms spēles bija maz trenējusies. Kecija Salceviča, Marianna Kļaviņa un Daila Grāvīte svētdien atgriezās no Ungārijas, kur izcīnīja otro vietu U16 Čempionu kausa izcīņā, savukārt otrdien nācās iztikt bez savainotās centra spēlētājas Annas Dreimanes.

Viņas prombūtnē liepājnieces ieguva pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām (puslaikā 17-23), bet pirmās ceturtdaļas beigās un otrās sākumā sameta 15 bezatbildes punktus – 29:14. Puslaika izskaņā juniores samazināja starpību, pēc Lauras Grabes ”buzzer-beater” tālmetiena no kreisā stūra pietuvojoties deviņu punktu attālumā.

Trešās ceturtdaļas ievadā juniores pietuvojās vēl vairāk, taču pakaļdzīšanos izjauca Lauras Grabes labās kājas potītes savainojums. Uzbrucēja gājienā uz Liepājas grozu neveiksmīgi piezemējās un bija spiesta atstāt laukumu brīdī, kad rezultāts bija 32:39. Pretinieces to izmantoja, līdz pusstundas beigām sameta 22 punktus un ieguva 23 punktu pārsvaru – 38:61. Tālāk nekas būtiski nemainījās.

TTT juniores – Vega 1/Liepāja 53:77 (14:18, 14:19, 10:24, 15:16).