Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Vega1/Liepāja” zaudē ar -1

27.03.2017 19:44

Neveiksmi Latvijas-Igaunijas sieviešu basketbola līgas izbraukuma “play-off” spēle piedzīvoja “Vega1/Liepāja”, kas piekāpās “Tallinn University” ar 64:65. Spēles gaitā liepājnieces nonāca zaudētājos ar -16, otrajā puslaikā atspēlēja deficītu un pat izvirzījās vadībā, tomēr pašā spēles galotnē atzina Tallinas komandas pārākumu.

Mājinieces uzsāka spēli ar 8:0 izrāvienu un tikai trešās minūtes vidu Ieva Vītola guva pirmos punktus liepājnieču labā. Drīz vien Vive Rebane ar precīzu metienu atjaunoja astoņu punktu pārsvaru, bet viesu galvenais treneris Armands Misus izmantoja pirmo minūtes pārtraukumu. Trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām “Tallinn University” bija vadībā jau ar +9, bet tad sekoja gandrīz tikpat gara sērija bez punktiem, bet 18 sekundes pirms sirēnas bumba vēl vienu reizi ielidoja viesu grozā – 21:10

Otrajā ceturtdaļā liepājnieces 198 sekundes nevarēja gūt punktus, līdz to neizdarīja Vītola, bet rezultāts kļuva 23:13. Ieskaitot pirmo ceturtdaļu, “Vega1/Liepāja” sausā sērija turpinājās apaļas septiņas minūtes. Pirms lielā pārtraukuma tikai viena spēlētāja bija precīza viesu rindās – Ilze Jākobsone, kura guva 11 punktus, bet mājinieces turpināja atrauties un pēc pirmā puslaika rezultāts bija jau 35:23.

Pēc pārtraukuma liepājnieču spēle mainījās. Komanda sāka agresīvāk spēlēt uzbrukumā, gūstot 22 punktus, kas ir par vienu mazāk, nekā pirmo divu ceturtdaļu laikā. Lai gan trešās ceturtdaļas laikā nekas neliecināja, ka spēle varētu mainīties, jo otrajā minūtē rezultāts bija 39:23, trīs minūšu laikā liepājnieces veica desmit punktu izrāvienu – 39:33. Vistuvāk pretiniecēm “Vega1/Liepāja” bija pusminūti līdz ceturtdaļas beigām, kad pēc Vītolas metiena rezultāts kļuva 46:43, tomēr atlikušajā laikā Rosemarija Rits realizēja tālmetienu, uz ko liepājnieces atbildēja ar diviem punktiem – 49:45.

Atlikušajās desmit minūtēs pakaļdzīšanās turpinājās. Vītolai izdevās samazināt rezultāta starpību līdz vienam metienam – 54:52, pēc Kristīnes Petermanes tālmetiena liepājnieces nokļuva pavisam tuvu – 56:55, bet četras minūtes pirms beigu sirēnas rezultāts bija neizšķirts – 58:58. “Tallinn University” atbildēja ar 5:0 izrāvienu, bet arī to liepājnieces atspēlēja, savukārt precīzs Jākobsones metiens 22 sekundes pirms ceturtdaļas beigām pirmo reizi izvirzīja “Vega1/Liepāja” vadībā – 63:64. Pēdējais pilnais uzbrukums spēlē piederēja Tallinas komandai, ko izmantoja Samanta Makkeja – 65:64. Uz atbildi palika četras sekundes, tomēr Kristīnes Silarājas piespēle tika pārtverta, un spēlē noslēdzās par labu “Tallinn University” ar +1.

Uzvarētāju rindās 21 punktu guva Samanta Makkeja, bet 14 punktus un astoņas bumbas zem groziem izcīnīja Rosemarija Rits. “Vega1/Liepāja” sastāva pa 18 punktiem guvušas Ilze Jākobsone un Ieva Vītola, kurai arī desmit atlecošās bumbas.

Sērijas uzvarētājkomanda tiks noskaidrota divu spēļu summā. Atbildēs cīņu “Vega1/Liepāja” aizvadīs šo svētdien, 2. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā, bet šī pāra uzvarētājs līdz ar “FCR Media/Rapla” un RSU pāra uzvarētāju kvalificēsies Latvijas-Igaunijas līgas “Četru finālam”, kur viņus jau gaida Rīgas TTT un Somijas “Catz Lappeenranta”.

“Tallinn University” – “Vega1/Liepāja” 65:64 (21:10; 14:13; 14:22; 16:19).

Tallinn University: Mac Kay 21, Nikolai 16 (6 ab), Rits 14 (8 ab), Rebane 6, Pajumets 3, Noponen 3, Kasemagi 2 (6 ab), Korjus, Uprus, Kait, Virma.

Vega1/Liepāja: Jākobsone 18, Vītola 18 (10 ab), Jākobsone-Pelse 14, Audere 7 (8 ab), Petermane 5, Silarāja 2, Grava, Gertsone, Mickāne, Lipe.