Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Vega1/Liepāja” zaudē “TTT Rīga” komandai

13.02.2016 16:18

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā sestdien, 13. augustā, notiek divas spēles. “TTT Rīga” (4-0) izcīnīja ceturto panākumu “Top 6” turnīrā, izbraukumā pārspējot “Vega 1/Liepāja” (3-3) ar rezultātu 87:67.

Rīdzinieces izmantoja augumu pārsvaru, pirmajās sešās minūtēs visus punktus gūstot ”krāsā” – 8:16. Divas reizes soda laukumā ieskrēja Anda Eibele, divas reizes TTT aizsardzes iespēlēja bumbu Zentai Meļņikai, savukārt pārējos gadījumos rīdzinieces izcīnīja uzbrukuma bumbas un guva otrās iespējas punktus. Mājinieces atbildēja ar pāris precīziem tālmetieniem Daigas Līnes un Ilzes Jākobsones izpildījumā, kā arī epizodiski izmēģināja pilna laukuma presingu. Pēc pirmās ceturtdaļas 15:26 TTT labā.

Ievas Krastiņas precīzie tālmetieni apvienojumā ar TTT garo spēlētāju jaudu turpināja palielināt viešņu pārsvaru. Otrās ceturtdaļas vidū tas sasniedza 20 punktus. Ieva Vītola un Ilze Jākobsone turpinājumā uzlaboja metienu precizitāti, sekmējot liepājnieču pretuzbrukumu 10:0. TTT spēlētājas vairākas reizes kļūdījas, bet Kristīna Petermane pēdējā Liepājas uzbrukumā līdz ar beigu sirēnu iemeta tālmetienu – 38:47.

Armanda Misus komandai raizes pēc pirmā puslaika sagādāja cīņa par atlēkušajām bumbām (8-24 TTT labā), kā arī Līnes un Petermanes sapelnītās trīs piezīmes. Tas nekavēja mājinieces sparīgi iesākt otro puslaiku. Pēc Daigas Līnes tālmetiena un Ilzes Jākobsones metiena lēcienā TTT pārsvars saruka līdz četriem punktiem – 45:49. Liepājnieču 18:2 izrāvienu pabeidza Maija Gertsone, iemetot otro no diviem brīvmetieniem – 46:49.

Mājinieču ofensīvu pārtrauca Rūtas Veideres gūtie punkti no groza apakšas un TTT agresīvā aizsardzība, kura palielināja Liepājas kļūdu skaitu – 46:61. Pusstundas beigās liepājnieces ”nosēdās” aizsardzībā un TTT pārsvars strauji auga – 50:73. Pēdējās desmit minūtēs rīdzinieces droši virzījās pretī uzvarai.

Vega 1/Liepāja – TTT Rīga 67:87 (15:26, 23:21, 12:26, 17:14)
Vega 1/Liepāja: Jākobsone 30 (2p 8/10, 3p 2/4, 1p 8/9; 5rp, 8ip, eff 33), Vītola 16 (4ab, 6ip), Līne 9, Petermane 5, Lipe 4 (6ab, 3pb), Silarāja 2 (5ab, 4rp, 3pb), Gertsone 1, Narubina, Lībeka, Meilus, Ķergalve.
TTT Rīga: Kūlīte 16 (9ab), Veidere 14 (7ip), Krastiņa 14 (5ab), Meļņika 12, Mena 9, Eibele 8 (4pb), Eglīte 8, Priede 4, Aizsila 2, Puriņa.
Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Jānis Sudmalis, Jānis Poriņš.