Veiksmīgais čempionāts bez ceturtdaļfināla

15.09.2013 18:56

Smagā spēlē ar samocītu sniegumu Eriopas basketbola čempionātā Latvijas izlase ar 56:60 (15:14, 17:18, 10:14, 14:13) zaudēja Beļģijai, kas liedza iespēju iekļūt ceturtdaļfinālā.

Pēc Ukrainas uzvaras pār Serbiju un mūsu izlases zaudējuma Francijai pēdējā E grupas spēļu dienā Latvija tikai daļēji varēja lemt savu likteni, jo bija nepiecešama ne tikai panākums pašiem, bet arī jācer, ka to pašu izdarīs lietuvieši pret ukraiņiem. Beļģijai savukārt šajā spēlē vairs neko nevajadzēja, un tas viņu spēlē pozitīvā nozīmē bija redzams pašā sākumā, kad viņi ieguva vadību – 9:2. Latvieši sev šajā turnīrā neraksturīgi nevarēja realizēt daudzus brīvus metienus, pieļāva divas kļūdas, ko varēja skaidrot ar šī mača likmi. Daudz labāk klājās cīņā par atlēkušajām bumbām, piecreiz tās iegūstot pie pretinieku groza un tas ļāva izlīdzināt rezultātu. Uzreiz gan vadībā neizvirzījāmies, tomēr pašā pirmās ceturtdaļas izskaņā Armands Šķēle panāca minimālu pārsvaru. Otrās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā pēc Mareka Mejera tālmetiena handikaps pieauga līdz četriem punktiem, taču spēli joprojām mūsu basketbolistiem nevedās. Tālmetieni nekrita, arī no pustālās un tuvās distances bija milzīgas problēmas ar rezultativitāti, kas vienubrīd turējās tikai ap 20 procentiem, un 10 punktus pēc kārtas guva beļģi, kuri pirmajā puslaikā pēc latviešu kļūdām piecreiz realizēja ātros uzbrukumus. Otrās ceturtdaļas pēdējās trījās ar pusi minūtēs uzbrukums kļuva stabilāks un no mīnus septiņi (21:28) izdevās panākt neizšķirtu.