Ventiņu pārliecība bija nesalaužama

22.02.2007 21:35

0

Ceturtdien zaudējumu Latvijas Basketbola līgā piedzīvoja BK “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā cieta neveiksmi cīņā ar vairākkārtējiem valsts čempioniem, “Ventspils” basketbolistiem – 68:99 (20:21, 8:21, 23:26, 17:31). Neapšaubāmi šīs spēles favorīti, protams, bija ventspilnieki, kuri līdz šim LBL čempionātā zaudējuma rūgtumu vēl nebija izjutuši. Iepriekšējā abu komandu tikšanās ventiņu laukumā noslēdzās ar pārliecinošu mājinieku uzvaru – 116:72.

Šo cīņu mūsējie uzsāka ar izmaiņām starta pieciniekā – bez Klāva Ansona, Mareka Jurevičus, Mārtiņa Luika un Jāņa Graudiņa sākumsastāvā laukumā devās arī Māris Citskovskis. Pirmajiem rezultātu atklāt izdevās viesiem, kas pēc ātras izspēles realizēja pustālo metienu. Tiesa, neilgi pēc tam ar vairākām produktīvām darbībām izcēlās jau pieminētais Māris Citskovskis, īsā laika periodā īstenojot divus tālmetienus un izprovocējot pretiniekus uz pārkāpumu. Vadības grožus gan lauvas nespēja noturēt, jo, sekmīgi un ļoti gudri darbojoties ventiņu saspēles vadītājam Edijam Šenonam, viesiem radās labas punktu gūšanas izdevības teju vai no visām pozīcijām. Biežāk gan bumba tika iespēlēta zem groza, kur saimniekoja augumā raženais Dušans Jeličs un ik pa laikam pieslēdzās arī Derlons Džonsons. Ja pirmo ceturtdaļu “Ventspils” basketbolisti noslēdza ar minimālo plus viens, tad turpinājumā, viesiem aktivizējoties aizsardzībā, liepājniekiem radās nopietnas problēmas ar savu uzbrukumu veidošanu, ko apliecina arī tas, ka tikai otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē mūsu basketbolistiem izdevās papildināt pirmajās desmit minūtēs savākto punktu bagāžu. Līdz ar to pretiniekiem izdevās atrauties rezultātā un, ejot atpūtā, saglabāt 14 punktu handikapu.

Šaubas par iespējamo nejaušību pilnībā tika izkliedētas trešās ceturtdaļas sākumā, kad ļoti pārliecinoši nospēlēja Uvis Helmanis, realizējot trīs trejačus pēc kārtas. Lai arī ventspilnieki noteikti nojauta, ka mača liktenis ir izšķirts, Kārlim Muižniekam veicot regulāras spēlētāju maiņas, cīņas temps palielinājās, tāpat pieauga arī viesu pārsvars uz rezultāta tablo, kas pēc tiesnešu beigu svilpes bija 31 punkts. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Mareks Jurevičus ar 18 punktiem, bet uzvarētāju labā 20 punktus guva Akselis Vairogs.

Nākamo spēli “Liepājas lauvas” aizvadīs 1.martā, kad sporta zālē “Celtnieks” viesosies Valda Valtera trenētie “ASK/Juniors” basketbolisti.