Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Ventspils” basketbolisti Kurzemes derbijā uzvar “Liepāja/Triobet”

08.10.2016 17:53

Sestdien, 8. oktobrī, “Olybet” Latvijas Basketbola līgā notiek trīs spēles. BK “Ventspils” (4-0) izbraukumā uzvarēja “Liepāja/Triobet” (0-4) ar rezultātu 95:72.

2016. gada sezonā Kurzemes derbijs notika deviņas reizes, Ventspilij gūstot virsroku ar 6-3. Liepājnieki uzvarēja regulārās sezonas pirmajā spēlē un bronzas sērijas pirmajās divās cīņās, taču katru reizi sekoja trīs zaudējumu sērija.

Pirmos piecus punktus Liepājas labā guva garie spēlētāji Dāvis Rozītis un Rihards Bērziņš, bet Latīfa Makmalana enerģiskā spēle sekmēja mājinieku izvirzīšanos vadībā ar 16:12. Ceturtdaļas pēdējās minūtes gan pagāja ventspilnieku aizsarga Aigara Šķēles zīmē. Latvijas valstsvienības spēlētājs guva četrus punktus pēc kārtas, bet trešajā uzbrukumā nogādāja bumbu Ronaldam Zaķim – 16:18. Pēc desmit nospēlētām minūtēm trīs punktu pārsvars viesiem – 18:21.

Nākamajā ceturtdaļā Makmalans turpināja vilkt Liepājas uzbrukuma vezumu. Pāris grozus gūstot Polardam, liepājnieki vairākas minūtes atradās blakus sāncenšiem (28:28, 30:30). Roberta Krastiņa nesportiskā piezīme mainīja spēles gaitu. Leimanis iemeta vienu no diviem brīvmetieniem, savukārt bumbas kontole beidzās ar Žeļoņa tālmetienu – 30:34. Ventspils iesāka izrāvienu 1:15, īsi pirms pārtraukuma panākot 14 punktu pārsvaru – 31:45. Puslaika izskaņā no jauna izcēlās Makmalans, pēc Riharda Lomaža nesportiskās piezīmes realizējot piecus brīvmetienus pēc kārtas – 39:45. Pēdējos punktus puslaikā no labdarības līnijas guva Ventspils centrs Čeiks Mbodžs.

Ventspils pārsvaru pirmajā puslaikā veicināja labāka bumbas kustība, nesavtība uzbrukumā un pārsvars soda laukumā (14-24). Garie spēlētāji Ronalds Zaķis, Andrejs Gražulis un Čeiks Mbodžs trijatā guva 21 punktu, kamēr Liepājai labākais ar 19 punktiem bija mazais Makmalans. Trešajā ceturtdaļā ventspilnieku priekšējā līnija ar Gražuli priekšgalā joprojām bija pārāka, bet Aigars Šķēle turpināja nekļūdīgi mest no spēles – 46:61.

Dāvja Rozīša sekmīgā spēle ceturtās ceturtdaļas sākumā nedaudz līdzsvaroja Ventspils pārākumu soda laukumā, taču iniciatīvas pārņemšanai ar to bija par maz. Lieliskais Gražulis kopā ar partneriem turpināja turēt grožus savās rokās, katru reizi atjaunojot divciparu pārsvaru. Cīņas beigās spēka uzbrucējs parūpējās par lielisku statistikas rindu – 22 punkti, septiņas atlēkušās bumbas, trīs bloķēti metieni un trīs pārķertas bumbas.