Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Ventspils” dramatiskā cīņā pārspēj “Barons”/LMT basketbolistus un kļūst par Latvijas čempioniem

27.05.2009 21:52

Par Latvijas čempioniem basketbolā trešdien pēc divu gadu pārtraukuma kļuva “Ventspils” komanda, un par sērijas vērtīgāko spēlētāju atzina liepājnieku Mareku Jureviču.

Ventspilnieki Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas izšķirošajā, septītajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 82:71 (22:18, 9:16, 20:15, 13:15, 18:7) pagarinājumā pieveica pagājušās sezonas Latvijas čempionvienību “Barons”/LMT, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar rezultātu 4-3.

Izšķirošais mačs iesākās līdzīgā cīņā, nevienai no komandām nespējot pārņemt iniciatīvu. Ceturtdaļas vidū, neveiksmīgi piezemējoties pēc paša izdarītā metiena, vieglu savainojumu guva Armands Šķēle, tomēr spēja turpināt maču. Pēc Mareka Jurevičus ceturtdaļas pēdējās sekundēs realizētā trīspunktu metiena ventspilnieki panāca četru punktu pārsvaru – 22:18.

Otrajā ceturtdaļā pasliktinājās metienu precizitāte abu komandu izpildījumā, tomēr nedaudz veiksmīgāki gan uzbrukumā, gan aizsardzībā bija “Barons”/LMT basketbolisti, kuriem nepilnas trīs minūtes pirms puslaika beigām izdevās panākt piecu punktu pārsvaru – 32:27. Savukārt laukuma saimnieki otrās ceturtdaļas pirmo astoņu minūšu laikā spēja gūt tikai trīs punktus. Pēdējā minūtē no tālās distances precīzs atkal bija Jurevičus, panākot puslaika beigu rezultātu 34:31 viesu komandas labā.

Trešās ceturtdaļas sākumā spēles temps nedaudz samazinājās, abām komandām cenšoties pacietīgi izspēlēt uzbrukumus. Tomēr “Barons”/LMT basketbolisti savos uzbrukumos pieļāva kļūdu pēc kļūdas, ļaujot laukuma saimniekiem izvirzīties vadībā un panākt septiņu punktu pārsvaru. Līdz ceturtdaļas beigām viesi atkal spēja samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem – 51:49 “Ventspils” labā.

Ceturtajā ceturtdaļā turpinājās sīva cīņa par katru punktu. Ceturtdaļas sākumā mikrotraumu guva arī “Ventspils” komandas spēlētājs Ronalds Zaķis, bet drīz pēc tam zaudējums “garajā galā” bija arī “Barons”/LMT vienībā – piekto piezīmi saņēma Mārtiņš Skirmants. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām vēl vienu trīspunktu metienu grozā raidīja Jurevičus, panākot rezultātu 62:58 “Ventspils” labā. Tomēr pēdējās minūtes sākumā precīzs no tālās distances bija arī Daiņus Adomaitis, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Piecas sekundes pirms spēles pamatlaika beigām Mārtiņš Kravčenko saņēma nesportisku piezīmi, kas ļāva ventspilniekiem panākt trīs punktu pārsvaru un saglabāt bumbu. Sekoja tīša piezīme no viesu komandas puses, taču Ronalds Zaķis abus sev piešķirtos soda metienus raidīja garām grozam. Tods Aberrnetijs ar pēdējās sekundes tālmetienu panāca neizšķirtu rezultātu 64:64, un cīņa turpinājās pagarinājumā.

Līdz pagarinājuma vidum laukuma saimnieki bija izcīnījuši sešu punktu pārsvaru, tomēr “Barons”/LMT basketbolisti kopīgiem spēkiem spēja rezultāta starpību samazināt. Minūti pirms pagarinājuma beigām tālmetienu grozā raidīja “Ventspils” spēlētājs Akselis Vairogs, atjaunojot sešu punktu pārsvaru, kuru rīdziniekiem atspēlēt vairs neizdevās.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā mačā Ventspilī ar rezultātu 94:70 pārāka bija “Barons”/LMT vienība, otrajā spēlē Rīgā ar rezultātu 84:75 panākumu svinēja komanda “Ventspils”, trešajā spēlē Ventspilī ar 78:77 panākumu svinēja laukuma saimnieki, ceturtajā mačā Rīgā laukuma saimnieki bija pārāki ar 81:76, pēc tam Ventspilī mājinieki svinēja uzvaru ar 92:89 un arī sestajā spēlē Rīgā pārāki bija mājinieki, uzvarot ar 87:77.

Tādējādi “Ventspils” izcīnīja savu astoto Latvijas čempionu titulu un panāca visu laiku titulētāko Latvijas komandu “Brocēni”, kas, startējot ar dažādiem nosaukumiem, LBL triumfēja laika posmā no 1992. līdz 1999.gadam. Tāpat otro gadu pēc kārtas LBL triumfēja komanda, kas sezonu iepriekš LBL čempionātā palikusi tikai trešajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka “Ventspils” basketbolisti kā regulārā čempionāta uzvarētāji automātiski iekļuva LBL pusfinālā, kur sērijā līdz trīs uzvarām ar 3-0 pieveica “VEF Rīga” komandu.

Savukārt “Barons”/LMT vispirms cīnījās ceturtdaļfinālā, kur sērijā ar 2-0 pieveica “Liepājas lauvas” komandu, bet pēc tam pusfinālsērijā “Barons”/LMT ar rezultātu 3-1 pārspēja pērnās sezonas vicečempionus “ASK Rīga”.