“Ventspils” Kurzemes derbijā grauj liepājniekus (video)

02.02.2013 14:58

Šovakar Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē Roberta Štelmahera vadītā “Ventspils” komanda izbraukumā ar 107:67 pieveica “Liepāja/Triobet”.

Spēles rezultātu atklāja Ronalds Zaķis un pirmās ceturtdaļas gaitā ventspilnieki praktiski visu laiku atradās vairāku punktu vadībā. Ceturkšņa otrajā pusē pēc Jāņa Timmas metiena Kurzemes vadošajam klubam izdevās panākt +6. Lai gan liepājnieki spēja pietuvoties līdz minimumam, pirmo desmitminūti “Ventspils” noslēdza ar četru punktu pārsvaru, jo tālmetienu deviņas sekundes līdz pārtraukumam realizēja Kempbels – 25:21.

Pirmās četras minūtes otrajā ceturtdaļā “Ventspils” uzvarēja ar 11:4, tādejādi pirmoreiz mačā panākot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 36:25. “Liepāja/Triobet” spēja samazināt deficītu gandrīz uz pusi, taču pateicoties diviem Valtera un vienam Lejasmeiera trīspunktu metieniem ātri vien tika atjaunots desmit punktu atrāviens. Puslaiku ventspilnieki noslēdza ar +9 jeb 49:40.

Varens Ventspils komandai izdevās otrā puslaika sākums, kad pirmās piecarpus minūtes tika uzvarētas ar 21:3, tādejādi ventiņu atrāviens īsā brīdī sasniedza 27 punktus – 70:43. Ceturtdaļas turpinājumā pārsvars vairs nepieauga, taču saglabājās diezgan stabils. Pirms pēdējām desmit minūtēm – 76:50.

Tikpat pārliecinoši ventspilnieki turpināja dominēt arī izšķirošajā ceturtdaļā. “Liepāja/Triobet” aizvien bija problēmas ar pretinieku groza iekarošanu, bet “Ventspils” to izmantoja, pakāpeniski palielinot pārsvaru. Simts punktu robežu ventspilnieki sasniedza nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām, kad precīzs bija Gražulis – 100:60! Spēli ventspilnieki noslēdza ar 107:67.