Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

Foto un video: “Liepāja”/LSSS basketbolistes uzvar pirmajā cīņā par LSBL bronzu

Latvijas Sieviešu basketbola līgā pēc sāpīgā zaudējuma pusfinālā pret “RSU” SBK “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzsāka cīņu par bronzas godalgām. Sērijā līdz divām uzvarām Rūdolfa Rozīša trenētā komanda pirmajā cīņā ar 82:60 (24:18, 19:12, 26:15, 13:15) uzvarēja “Daugavpils Universitāti”.

17.04.2024 20:32

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Kļeščova, Koreņika, Ķīvīte, Aploka, Kaupmane.

Liepājnieces pēdējos gados ne reizi nav zaudējušas daugavpilietēm, un arī šīs sezonas regulārajā turnīrā uzvarēja ar 68:47 un 74:64.

Pēc līdzīgā ievada laukuma saimnieces ar atzīstamu precizitāti puslaika vidū veica 12:1 izrāvienu, un latgaliešu treneris Guntis Endzels pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Viešņas izlīdzināja cīņas gaitu un ar aktīvāku spēli pa visu laukumu nedaudz apslāpēja liepājnieču dinamisko basketbolu.

Mūsējās pirmajās desmit minūtēs atzīstami meta no tālākas distances, grozā raidot četrus trejačus.

Pēc pirmā pārtraukuma pirmie uzbrukumi abām komandām iebuksēja, un rezultāts auga lēnām. Tomēr brīdī, kad mūsējās pielika uzbrukuma daudzveidībā un kustīgumā, tā pretinieces laukumā pazuda un pārsvars pieauga virs desmit punktiem.

Tālo viešņu spars nedaudz atjaunojās pēc otrā minūtes pārtraukuma, taču mājinieces iniciatīvu līdz puslaika izskaņai neatdeva.

Otro puslaiku liepājnieces iesāka ar Martas Kaupmanes un Raivitas Koreņika tālmetieniem, un rezultāta starpība pieauga līdz 19 punktiem.

Rezultatīviem uzbrukumiem komplektā nāca pacietīga un cieša aizsardzība, kas pamatīgi iegrožoja daugavpiliešu sadarbības.

Piecās minūtēs sāncenses no spēles grozā raidīja tikai vienu metienu, tikmēr lauvenes neatkāpās no sava spēles plāna un droši turēja grožus savās rokās.

Uzteicama bija tālmetienu precizitāte, kas pēc nospēlētas pusstundas turējās 50 procentu līmenī (11/22).

Uzsākot izšķirošo ceturtdaļu, abas vienības šķīra 24 punkti, un bija grūti atrast argumentus, ar ko latgalietes varētu būtiski mainīt cīņas ritējumu.

Ievērojamā rezultāta starpība nedaudz gan uzspieda savu zīmogu turpmākajai spēles kvalitātei.

Laukuma saimnieces paviršāk un vienkāršāk noslēdza savus uzbrukumus, bet viešņas vēl centās saglābt neiespējamo.

Šie aspekti ļāva punktiem augt līdzvērtīgāk, bet tas neapdraudēja liepājnieču virzību uz pirmo panākumu bronzas sērijā.

Mājinieču rindās 18 punktus sameta Enija Ķīvīte.

Otrā spēle 25. aprīlī norisināsies Daugavpilī, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tad komandas 29. aprīlī atgriezīsies Liepājā.