Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Foto un video: “Liepāja/LSSS” cīnīsies par Latvijas čempionāta bronzu

Latvijas Sieviešu basketbola līgas pusfināla sērijas izšķirošajā trešajā mačā SBK “Liepāja/LSSS” savā laukumā izgāza pirmo puslaiku un ar 52:72 (10:27, 9:19, 24:13, 9:13) piekāpās “RSU”. Sērijā ar 2:1 pārākas bija rīdzinieces un iekļuva finālā, kur sacentīsies ar “TTT Rīga”.

13.04.2024 16:48

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Kļeščova, Lipe, Koreņika, Ķīvīte, Aploka.

Liepājnieces šo sēriju sāka ar uzvaru savā laukumā (73:65), bet nākamajā spēlē nenosargāja 10 punktu pārsvaru, un pagarinājumā sāncenses izrāva uzvaru – 66:64.

Mārča Pliena trenētā komanda izšķirošo spēli sāka iespaidīgi. Viešņas trāpīja piecus trīspunktu metienus pēc kārtas, un šī sērija palīdzēja studentēm septītajā minūtē panākt plus četrpadsmit – 22:8.

“RSU” pārsvaru nostiprināja pusfināla labākā cīnītāja zem groziem. Anita Miķelsone regulāri guva punktus vai izprovocēja piezīmes uzbrukumā, jau pirmajā puslaikā izmetot deviņus soda metienus.

Teju 60 procentu precizitāte apvienojumā ar agresivitāti groza apakšā ļāva viešņām atpūtā doties ar iespaidīgu handikapu – 46:19.

Liepājas komanda pirmajā puslaikā izskatījās pilnībā apmulsusi. Kurzemnieces līdz pārtraukumam trāpīja tikai vienu no 13 tālmetieniem, turklāt vairākas līderes Raivita Koreņika, Marta Kaupmane un Daniela Grigorjeva pirmajā puslaikā palika bez punktiem.

Mūsējās trešās ceturtdaļas sākumā veica 12:0 izrāvienu, dzēšot gandrīz pusi starpības (46:31). Viešņas krīzi ātri pārvarēja un ar tālmetienu un diviem punktiem ar sodu atgrieza 20 punktu pārsvaru.

Liepājas aizsardžu trio trešajā ceturtdaļā sameta 20 punktus, taču pusstundas beigās rezultāts joprojām bija kurzemniecēm nelabvēlīgs – 59:43.

Vēl viens izrāviens liepājniecēm vairs nebija pa spēkam, tādēļ sezonas noslēgumā nāksies spēlēt par bronzu.

Pirmā spēle pret “Daugavpils Universitāti” notiks 17. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā.