Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Betsafe” Baltijas sieviešu basketbola līgā SBK “Liepāja/LSSS” sastapās ar kalendāra dīvainību, jo mūsējām bija jāaizvada divas cīņas divās dienās. Ja savā laukumā kurzemnieces pārliecinoši pieveica turnīra pastarītes, tad izbraukumā nācās atzīt turnīra līderes Klaipēdas “LCC International University” pārākumu ar 50:97 (17:24, 10:21, 8:30, 15:22).

18.01.2024 14:05

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Muzikante, Ķīvīte, Koreņika, Aploka.

Trešo spēli pēc kārtas Rūdolfs Rozītis laukumā nesūtīja identisku starta piecnieku, bet šoreiz Danielas Grigorjevas vietā cīņu sāka Kitija Muzikante.

Pretinieču sastāvs bija gana pazīstams, jo lietuviešu rindās spēlē trīs latvietes, no kurām Līna Loceniece ir Liepājas basketbola audzēkne. Savukārt brazīliete Maiara Pereira Diasa aizstāvēja lauveņu krāsas.

Pirmā apļa spēlē novembra izskaņā liepājnieces smagi kapitulēja ar 51:91, un arī šoreiz rezultāts bija līdzīgi nesaudzīgs.

Sākums bija dinamisks un neprecizitātēm bagāts, kas četrās minūtēs deva 6:2 vadību Liepājas vienībai.

Vēl divas minūtes kurzemnieces pagozējās vadībā, bet mājinieču viena no līderēm Līna Loceniece realizēja tālmetienu, un kopš tā brīža lietuvietes vairs iniciatīvas grožus neizlaida.

Varens spēks Klaipēdas komandai groza tuvumā bija abi Brazīlijas torņi māsas Diasas, kā arī centrs Gerda Raulušaite, kura ar 17 punktiem kļuva par savas vienības rezultatīvāko spēlētāju.

Viešņu treneris bieži veica spēlētāju rotāciju, un noslēgumā pie punktiem tika visas mūsējās, tomēr metienu precizitāte krietni labāka bija laukuma saimniecēm (31%:55%). Netipiski vāji liepājnieces izpildīja arī soda metienus, sasniedzot vien 39 procentu atzīmi.

Vēl viens bēdīgs rādītājs izgaismojās rezultatīvajās piespēlēs, kur lietuvietes bija trīs reizes sekmīgākas (11:33).

Minētie iemesli noveda pie tā, ka uz katru kurzemnieču precīzo raidījumu mājinieces atbildēja ar diviem, un jau pirmā puslaika izskaņā mājinieču pārsvars sasniedza 20 punktus.

Trešās ceturtdaļas sākumā liepājnieces tika pie ātri gūtiem pieciem punktiem, bet tad iestājās skarba bēdu ieleja. Aizsardzība bija izrobota kā kvalitatīvs Holandes siers, bet uzbrukums kliboja ar abām kājām.

Netrūka “klusie” metieni, zaudētas bumbas, kļūdas driblā, un pirms izšķirošās ceturtdaļas laukuma saimnieču handikaps sasniedza ievērojamus apmērus.

Cīņas noslēdzošais posms vairs būtiskas izmaiņas neieviesa, un lauvenes pēc četrām uzvarām izjuta zaudējuma rūgtumu.

Zaudētājām pa 11 punktiem guva Enija Ķīvīte un Maija Aploka.

LCC International University – Liepāja/LSSS 97:50 (24:17, 21:10, 30:8, 22:15)

LCC: Raulušaitīte 17 (2p 7/10, 1p 3/3; 6ab, eff 26), Maiara Dias 16 (2p 6/9, 1p 4/5; 10ab, 6rp, eff 28), Maisa Dias 14 (2p 6/12, 1p 2/2; 5ab, 6rp, eff 22), Loceniece 13 (2p 2/2, 3p 3/5; trīs pārķertas, eff 12), Dike 10, Slavickaite 8, Liniņa 5 (2p 1/1, 3p 1/2; 4rp, eff 11), Bulāne 4 (2p 0/1, 3p 1/5, 1p 1/2; 6rp), Vaitkute 4, Pļatkute 3, Korbut 3. Treneris Vilius Stanišauskas.
Liepāja: Ķīvīte 11 (2p 3/9, 3p 1/4, 1p 2/2; četras pārķertas, eff 8), Aploka 11 (2p 4/9, 3p 1/3), Koreņika 6 (4ab), Lipe 6, Šmite 4 (4ab, 4rp), Muzikante 3 (6ab), Kaupmane 3, Dreimane 2, Grigorjeva 2, Miščenko 2. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Tiesneši: Henrikas Majus, Gediminas Petrušinas, Akvilinas Kvederis.