Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Betsafe” Baltijas sieviešu basketbola līgas spēlē SBK “Liepāja/LSSS” viesos grūtā cīņā ar 74:64 (21:20, 20:26, 17:11, 16:7) uzvarēja “Daugavpils Universitāti”. Pirmajā puslaikā mājinieces uzrādīja augstu metienu precizitāti, bet liepājnieces cīņas otrajā daļā krietni uzlaboja aizsardzības kvalitātes un lauza cīņas gaitu.

03.02.2024 09:43

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Muzikante, Koreņika, Ķīvīte, Aploka.

Līdz aizvadītajai cīņai Baltijas līgā bilance bija 5-0 liepājnieču labā un arī šoreiz uzvara neizpalika, lai gan tā nenāca viegli.

Mājinieces iesāka maču ar precīzu tālmetienu, bet liepājnieces uzreiz atbildēja ar diviem trejačiem. Komandas uzturēja augstu spēles tempu, kas dažbrīd noveda pie sasteigtām un neprecīzām piespēlēm.

Mūsējās labi cīnījās pie abiem groziem, bet pievīla divpunktnieku precizitāte, kā rezultātā pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā gaisotnē, nevienai komandai negūstot ievērojamu pārsvaru.

Nepatīkams skats norisinājās 10. minūtē, kad Madara Šmite caurgājienā tika apturēta ar noteikumu pārkāpumu un pēc šīs sadursmes laukumu pameta tikai ar komandas biedreņu palīdzību.

Savainojums gan neizrādījās nopietns, un Madara vēlāk varēja atgriezties uz cīņas parketa.

Pēc pirmās atpūtas punkti otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs komandām vairs tik ražīgi nekrājās, bet cīņa joprojām bija līdzīga.

Brīdī, kad vairākām liepājniecēm neaizgāja metieni, iniciatīvu savās rokās paņēma Sabīne Lipe, īsā laika sprīdī gūstot sešus punktus.

Pēc neliela klusuma brīža mājiniecēm uzbrukumā sāka padoties teju viss, un, puslaiku noslēdzot, daugavpilietes sasniedza 53 procentu precizitāti.

Daļa vainas šeit jāuzņemas liepājnieču aizsardzībai, kas latgalietēm uzbrukuma veidošanā deva lielu vaļu.

Pēc lielā pārtraukuma daugavpilietes saglabāja iekrāto nelielo pārsvaru, savukārt kurzemnieču izpildījumā parādījās pārāk liela vēlme ātri sadeldēt deficītu, kas noveda pie sasteigtiem metieniem un dažiem neapdomīgiem lēmumiem.

Situācija sāka uzlaboties brīdī, kad lauvenes uzlaboja aizsardzības kvalitātes, pielika presingā un iegrožoja mājinieču līderu darbību.

Daugavpilietes septiņās minūtēs guva vien sešus punktus, bet mūsējās pēc ilgāka brīža atjaunoja vadību (55:52).

Izšķirošo ceturtdaļu liepājnieces uzsāka ar viena punkta pārsvaru, bet 34. minūtē, mājiniecēm aizmetot garām visus raidījumus, mūsējās panāca 62:57.

Pēc brīža svarīgu trejaci no laukuma stūra iemeta Lipe un mājinieču treneris Guntis Endzels pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Laukuma saimnieču pirmā puslaika precizitāte bija nogrimusi Latgales ezeru dziļajos akačos, bet mūsējās, saimniekojot pie sava groza, trīs minūtes līdz pamatlaika beigām pirmo reizi mačā ieguva desmit punktu handikapu.

Līdz ar to mājinieču pretestība tika salauzta un liepājnieces turnīrā izcīnīja devīto uzvaru.

Mūsējās bija ievērojami pārākas cīņā pie groziem (58:43) un mazāk kļūdījās (15:19). Madara Šmite iemeta 16 punktus, bet Raivita Koreņika un Kitija Muzikante pievienoja pa 15 acīm.

9. februārī “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņems “RSU”.