Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) tradicionālajās Ziemassvētku spēlēs pie trešās uzvaras pēc kārtas tika Kristapa Porziņģa pārstāvētā Bostonas “Celtics”, kas ar 126:115 izbraukumā svinēja uzvaru pār Losandželosas “Lakers”. Liepājnieks bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās.

26.12.2023 09:32

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis uz parketa pavadīja 35:17 minūtes, tajās kļūstot par rezultatīvāko bostonieti ar 28 punktiem (2p. 9/11, 3p. 2/8, s.m. 4/7).

Liepājnieks arī noformēja double-double ar 11 atlēkušajām bumbām. Tāpat Porziņģis atdeva divas piespēles, pārtvēra bumbu un bloķēja divus metienus, nopelnot +/- rādītāju plus 16.

Porziņģim tā bija sezonas trešā rezultatīvākā spēle. 30 punktus izdevās gūt pirmajā sezonas mačā pret Ņujorkas ”Knicks”, savukārt 29 punktus 8. novembrī uzbrucējs sabēra Filadelfijas ”76ers” grozā.

”Celtics” galvenais treneris Džo Mazula Ziemassvētku mačā pret ”Lakers” izmantoja vien deviņus basketbolistus.

Džeisons Teitums piebalsoja Porziņģim ar 25+8+7, savukārt 19 punkti Džeilena Brauna Kontā. Pa 18 punktiem katram arī Derikam Vaitam (11 piespēles) un Drū Holidejam.

Ezernieku rindās iespaidīga statistika Entonijam Deivisam, kurš cīņu noslēdza ar 40 punktiem un 13 bumbām zem groziem, 17 punktus pievienoja Torians Prinss, bet 16+9+8 Lebrona Džeimsa rēķinā.

NBA titulētāko komandu duelī ”Celtics” trešo reizi pēc kārtas apspēlēja ”Lakers”.

Spēles pirmais puslaiks izvērtās scenārija ziņā līdzīgs – ķelti maču sāka ar 12 bezatbildes punktiem, pirmajā ceturtdaļā iekrāja pat 18 punktu pārsvaru un to noslēda ar plus deviņi.

Otrajā divpadsmitminūtē labāki bija mājinieki, kas līdz pārtraukumam dzēsa teju visu deficītu (57:58).

Mača trešajā ceturksnī ”Celtics” basketbolistiem izdevās pārsvaru atgriezt divciparu robežās, bet noslēdzošajā ceturtdaļā to noturēt, ”Lakers” nespējot atspēlēties.

Ar 23 uzvarām 29 spēlēs ”Celtics” ir Austrumu konferences un visas līgas līdere, savukārt ”Lakers” ar 16 panākumiem 31 mačā ierindojas devītajā pozīcijā Rietumos.

Pēc spēles basketbolists norādīja, ka potīte jūtas labi un viņš nejuta nekādu ierobežojumus laukumā.

“Esmu priecīgs par spēli, kas mums padevās kā komandai. Mēs spēlējām labi, taču nespējām realizēt tos tālmetienus, kas parasti krīt grozā no trīspunktu līnijas. Izņemot to, mēs spēlējām labi un izbaudīju maču,” izcēla Latvijas basketbolists.

“Celtics” vienība pret “Lakers” realizēja 13 no 42 tālmetieniem jeb 31%, kamēr šosezon Bostonas basketbolisti 29 aizvadītajās spēlēs vidēji metuši no trīspunktu līnijas ar 37,6% precizitāti.

“Bijām kā jaudīgs dzinējs. Mums vēl bija savas rezerves. Ja būtu realizējuši savus tālmetienus, tad būtu pārliecinošāka uzvara ar 20 vai 25 punktu pārsvaru.

Tā kā neiemetām, bija saspringtāks mačs. Vienmēr būs kāpumi un kritumi, taču mums jāmēģina iet uz priekšu, jāstrādā pie savas spēles un disciplīnas,” skaidroja Porziņģis.

Latvijas basketbolists bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās, bet Deriks Vaits izcēlās ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm. Porziņģis paslavēja komandas biedra sniegumu un atklāja, ka nebija novērtējis, cik daudz pienesuma Vaits var dot laukumā.

“Es nebiju apzinājies, cik labi Deriks Vaits spēlē. Viņš bija nedaudz ārpus uzmanības, taču viņš spēlē ļoti labi. 90% no laika viņam izdodas pareizā saspēle, viņš ir tas komandas biedrs, kuru tu vēlies savā komandā. Viņš arī met ar augstu precizitāti un ir efektīvs. Esmu priecīgs, ka manā komandā ir gan Džrū [Holidejs], gan Vaits.”