Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Kristaps Porziņģis aizvadījis spēli Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Viņš Bostonas “Celtics” uzvarā pār Vašingtonas “Wizards” guva 15 punktus.

Kristaps Porziņģis uzbrukumā pret Deni Avdiju. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
31.10.2023 08:48

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Vašingtonas “Wizards” (126:107) nospēlēja nepilnas 23 minūtes. Noslēdzošajā ceturtdaļā Porziņģis nespēlēja, jo Bostona bija iekrājusi lielu pārsvaru.

Nospēlētajās minūtēs Porziņģis guva 15 punktus (1p. 0/0, 2p. 6/7, 3p. 1/2), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas un saņēma divas piezīmes.

Viņa +/- rādītājs bija +30, kas bija otrais labākais komandā.

“Celtics” jau pirmajā ceturtdaļā atbildēja uz visiem jautājumiem, kas saistīti ar šīs spēles uzvarētāju.

Ķelti pretinieku grozā raidīja 42 punktus, kamēr savā ielaida vien 19. Bostona realizēja 18 no 28 metieniem (64.3%).

Svarīga loma šajā izrāvienā arī Porziņģim, kurš pirmajā ceturksnī nospēlēja nepilnas deviņas minūtes, iemetot “Wizards” grozā 10 punktus (2p. 4/6, 3p. 0/1). Džeilenam Braunam 16 punkti.

Pirmā puslaika turpinājumā “Celtics” pārsvars pieauga par trim punktiem, bet trešajā ceturtdaļā Porziņģa pārstāvētā komanda papildināja pārsvaru par vēl septiņiem punktiem (108:75).

Ņemot vērā lielo pārsvaru pēc trim ceturtdaļām, noslēdzošajās 12 minūtēs Bostonas galvenais treneris deva iespēju rezervistiem. Neviens no pamata piecienieka spēlētājiem uz parketa nedevās.

“Wizards” uzvarēja ceturtdaļu ar 32:18, bet spēle tāpat noslēdzās ar pārliecinošu “Celtics” uzvaru (126:107).

Šī ir trešā “Celtics” uzvara šosezon (3-0). Otro sezonu pēc kārtas Bostona sākusi ar trim uzvarām trīs spēlēs.

Uzvarā pār “Wizards” 36 punkti (1p. 2/4, 2p. 5/11, 3p. 8/13) Brauna kontā, kuram arī sešas bumbas zem groziem un trīs pārtvertās bumbas. Brauns pirmajā puslaikā realizēja septiņus tālmetienus, atkārtojot “Celtics” rekordu puslaikā.

Džeisons Teitums pievienoja 33 punktus (1p. 1/1, 2p. 10/12, 3p. 4/9).

Vašingtonas rindās 21 punktus Kailam Kuzmam (1p. 0/0, 2p. 6/9, 3p. 3/6). Pirmo spēli sākumsastāvā sāka 2023. gada drafta septītā izvēle Bilals Kulibali. Viņam 28 minūtēs deviņi punkti, piecas bumbas zem groziem un divi bloķētie metieni. Džordanam Pūlam 11 punkti.

Porziņģis pēc Bostonas “Celtics” trešās uzvaras trīs spēlēs pirmdien atzina, ka spēlēt aizsardzībā jaunajā komandā ir ļoti viegli.

“Pārsvarā man jāsedz spēlētājs, kurš nav pārāk labs metienu izpildītājs. Tas nozīmē, ka varu palīdzēt saviem komandas biedriem,” pēc panākuma pirmdienas mačā 126:107 pār savu bijušo komandu Vašingtonas “Wizards” sacīja Porziņģis.

“Mums ir Drū Holidejs un Deriks Vaits, kuri NBA elites līmeņa aizsargi. Kopā ar viņiem, kā arī ar Džeisonu Teitamu un Džeilenu Braunu man tā ir kā paradīze aizsardzībā. Esmu pēdējais aizsargs un palīdzu, bet tajā pašā laikā viņi arī padara lielu darbu, lai man būtu vieglāk.”

Porziņģis pēc mača atklāja, ka joprojām strādā, lai būtu pēc iespējas labākā formā, jo sezonas sākumā tādā vēl neesot.

“Man nebija lieliska vasara, jo traumas dēļ izlaidu Pasaules kausu. Tomēr es pie tā strādāju un izbaudu spēli kopā ar šiem puišiem,” sacīja latviešu basketbolists.

“Šī ir ļoti, ļoti talantīga komanda un domāju, ka labi iederos starp viņiem. Viss notiek plūstoši un ir viegli pielāgoties. Kas attiecas uz manu spēli, tad varu būt daudz labāks.”

Denveras “Nuggets” centra spēlētājs Nikola Jokičs un Filadelfijas “76ers” aizsargs Tairīzs Maksijs ir atzīti par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmās nedēļas labākajiem spēlētājiem, ziņo līga savā kontā tīmekļa vietnē “Twitter”.

Austrumu konferencē starp nominantiem bija arī latvietis Kristaps Porziņģis no Bostonas “Celtics”, Džeilens Durens no Detroitas “Pistons”, Džoels Embīds no “76ers”, Tairīzs Helibērtons un Ārons Nesmits no Indiānas “Pacers”, Donovans Mičels no Klīvlendas “Cavaliers” un Francs Vāgners no Orlando “Magic”.