Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis ceturtdien guva 35 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bostonas “Celtics” komanda guva uzvaru papildlaikā.

Aleks Berks un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP/Scanpix)
29.12.2023 09:23

“Celtics” mājās ar rezultātu 128:122 (27:30, 20:36, 35:16, 26:26, 20:14) uzvarēja Detroitas “Pistons” basketbolistus, sagādājot pretiniekiem 28.neveiksmi pēc kārtas.

Porziņģis laukumā pavadītajās 35 minūtēs un 53 sekundēs realizēja trīs no deviņiem tālmetieniem, desmit no 12 divpunktu metieniem un sešus no septiņiem soda metieniem.

Viņa kontā bija arī astoņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viena kļūda un četras piezīmes, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +12.

Latvijas basketbolistam 35 gūtie punkti ir jauns rekords “Celtics” kreklā, kamēr visvairāk punktus NBA karjerā līdz šim viņš sakrāja pagājušajā pavasarī, kad Vašingtonas “Wizards” vienībā viņš izcēlās ar 43 punktiem mačā pret Atlantas “Hawks”.

“Celtics” rindās rezultatīvākais bija Porziņģis, 31 punktu un desmit rezultatīvas piespēles pievienoja Džeisons Teitams, bet Deriks Vaits tika pie vēl 23 punktiem.

“Pistons” komandā 31 punktu guva Keids Kaningems, kurš arī deviņas reizes rezultatīvi piespēlēja, kamēr Džeidens Aivijs izcēlās ar 22 punktiem un desmit bumbām zem groziem.

“Celtics” ar 24 uzvarām 30 spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē un nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad savā laukumā uzņems Toronto “Raptors”.

Bostonas “Celtics” bija grūti spēlēt pret Detroitas “Pistons”, kas pirms tam bija piedzīvojusi jau 27 neveiksmes pēc kārtas, sarunā ar žurnālistiem atzina Porziņģis.

“Viņi iznāca laukumā loti agresīvi un izmisuši, ir grūti spēlēt pret tādām komandām. Viņiem praktiski nav ko zaudēt, jo viņi jau tāpat ir piedzīvojuši tik daudz neveiksmes pēc kārtas. Pirmajā puslaikā viņiem viss izdevās, tāpēc zinājām, ka tā būs sīva cīņa otrajā spēles pusē. Atdevām laukumā visu,” teica Porziņģis.

“Otrajā puslaikā mums vajadzēja iziet laukumā ar citādāku enerģiju un citādāku domāšanas veidu, vajadzēja uzticēties savā starpā. Izgājām laukumā kā citādāka komanda,” turpināja latvietis.

Porziņģis izcēla, ka šoreiz “Celtics” nevarēja palīdzēt Džeilens Brauns, taču tas neesot attaisnojums tam, ka pēc pirmajām divām ceturtdaļām laukuma saimnieki bija iedzinējos ar -19 (47:66).

“Katra komanda, kas nāk mums pretī, grib parādīt savu līmeni. Ir grūti spēlēt pret izmisušu komandu, un bija liels kontrasts starp pirmo un otro puslaiku. Mums bija brīži, kad sākam spēlēt lēnāk. Ir brīži, kad to arī vajag, taču mums ir pietiekoši talantu, lai spēlētu dažādos veidos. Doties pretuzbrukumos ir efektīvs veida kā spēlēt basketbolu,” skaidroja basketbolists.