Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vieglu spēļu vairs nebūs

Vieglu spēļu vairs nebūs
02.01.2007 18:19

0

Atslēgvārdi

Rīt: “Liepājas lauvas” – “Valmiera/Lāčplēša alus”
Ceturtdien ar spēli izbraukumā pret komandu “Valmiera/Lāčplēša alus” cīņas Latvijas Basketbola līgas otrā posma pirmajā divīzijā uzsāks BK “Liepājas lauvas”. Pirmo posmu LBL liepājnieki aizvadīja ļoti pārliecinoši, taču tagad mūsējos gaida smagas spēles ar Latvijas vadošajiem klubiem. Sezonas pirmajā fāzē liepājnieki aizvadīja 22 spēles, no kurām tikai vienā tika piedzīvots zaudējums – izbraukumā pašā mača izskaņā “Liepājas lauvas” ar 71:73 piekāpās “Rojas” basketbolistiem.

Nevarētu teikt, ka pārējās spēlēs mūsējiem uzvaras nāca viegli, jo vairākās cīņās mūsu basketbolisti panākumu nodrošināja tikai mača izskaņā. Pirmā posma spēlēs pret komandām, kas tāpat kā liepājnieki ieguva tiesības spēlēt otrā posma pirmajā divīzijā, – “Gulbene/Bumernags/ASK”, “ASK/Juniors”, “Falco/Ķeizarmežs” lauvas izcīnīja tikai un vienīgi uzvaras. Īpaši veiksmīga mūsu klubam bija posma pirmā puse, kad galvenie konkurenti tika pārspēti visai pārliecinoši. Piemēram, mājas spēle ar gulbeniešiem: liepājnieki pretiniekiem jau no pirmajām minūtēm lika noprast, ka viņiem nav nekādu cerību uz uzvaru.

Vairāk spraigu maču mūsu basketbolisti aizvadīja otrajā aplī, jo tad lauvu galvenais treneris Armands Misus vairāk atpūtas deva vadošajiem spēlētājiem, turpretī jaunajiem basketbolistiem tā bija laba iespēja parādīt savu varēšanu laukumā. Grūti spriest, vai basketbola skolas audzēkņiem izdevās izkarot labāku vietu zem saules, jo viņiem sev atvēlētajā laikā trūka stabilitātes un meistarības. Visdrīzāk, mūsu jaunajai basketbolistu kalvei šī sezona vairāk būs kā iesildīšanās nākamajai, jo diezin vai mūsu treneriem otrajā posmā radīsies tādas iespējas variēt ar sastāvu, kā tas bija līdz šim.

Runājot par mūsu komandas statistikas rādītājiem, tie ir ļoti priecējoši gandrīz visos aspektos – liepājnieki ar 50 procentu metienu precizitāti metuši no pustālās distances, ar gandrīz 40 procentu precizitāti īstenojuši tālmetienus, bet no soda metienu atzīmes mērķi sasnieguši 74 procenti izdarīto metienu. Labi mūsējie cīnījušies arī zem groziem, vidēji spēlē izcīnot 39 atlēkušās bumbas. Lielāko artavu šajā rādītājā komandai devis Klāvs Ansons, kurš, vidēji spēlē izcīnot nedaudz vairāk kā 11 bumbas, bija labākais ne tikai savā komandā, bet arī visā līgā. Vidēji spēlē gūstot visvairāk punktu, labākais lauvām bijis Mareks Jurevičus ar 20 punktiem, bet Vaira Pusaudža kontā 17. Viens no galvenajiem mūsu vienības ieročiem pirmajā posmā bija metieni no tālās distances, kurus visprecīzāk realizēja Māris Citskovskis – 48 procenti, bet Varis Pusaudzis trejačus meta ar gandrīz 44 procentu precizitāti. Kopumā BK “Liepājas lauvas” vidēji spēlē guva 86 punktus, bet zaudēja nepilnus 65. Gūto punktu ziņā liepājnieki tikai nedaudz atpalika no gulbeniešiem, kas vidēji mačā bija guvuši par diviem punktiem vairāk, bet ielaisto punktu statistikā mūsu klubs ir zaudējis vismazāk.

Skatoties uz priekšu un gaidot nākamās cīņas, bažas rada tas, ka komandas vilcējspēku lielā mērā veido septiņi spēlētāji – Mareks Jurevičus, Vairis Pusaudzis, Klāvs Ansons, Artūrs Freimanis, Mārtiņš Luiks, Māris Citskovskis un Jānis Graudiņš. Ja pirmajā posmā īsais rezervistu soliņš par sevi nelika manīt, tad tagad, visticamāk, jau ar nākamajām cīņām klubam radīsies nepieciešamība pēc sastāva papildinājuma. Armands Misus neizslēdza, ka komandai varētu pievienoties kāds jauns spēlētājs, tomēr pagaidām vēl īstas skaidrības nav. Treneris pastāstīja, ka komandā noskaņojums ir kaujiniecisks un mūsu kluba sekmes otrajā posmā izšķirs spēlētāju pašatdeve. Pirmā posma otrajā pusē cirkšņa savainojumā iedzīvojās viens no mūsu snaiperiem Māris Citskovskis. Pēc trenera teiktā, spēlē ar “Valmiera/Lāčplēša alus” komandu viņš jau varētu iziet laukumā. Ar pārējiem mūsu spēlētājiem viss ir kārtībā, un viņi ar pilnu sparu gatavojas nākamajām cīņām.

LBL otrajā posmā BK “Liepājas lauvas” galvenais mērķis ir iekļūt labāko sešu komandu skaitā, kas vēlāk cīnīsies izslēgšanas spēlēs. Uzdevums nebūt nav viegls, jo tagad būs jācīnās arī ar četrām Latvijas spēcīgākajām vienībām un SEB BBL dalībniecēm – komandām “Ventspils”, “ASK/Rīga”, “Barons/LMT” un “Valmiera/Lāčplēša alus”. Pirmo divu minēto komandu spēku izklāstīt būtu lieki – ventspilnieki, lai arī pēdējās divās savstarpējās spēlēs cieta zaudējumus cīņā pret nu jau arī Lietuvas izlases galvenā trenera Ramūna Butauta vadīto “ASK/Rīga” vienību un nedaudz nošmucēja vairākkārtējo čempionu mundieri, ir Eiropas klases komanda, ko tā apliecina ULEB kausa izcīņā, kvalificējoties astotdaļfinālam. “Ventspilij” tāpat kā “ASK/Rīga” komandai ir ļoti spēcīgi spēlētāji visās pozīcijās, un jebkurš no viņiem nepieciešamības gadījumā var uzņemties līdera lomu. Otra galvaspilsētas komanda “Barons/LMT”, kurā šobrīd savu karjeru turpina kādreiz arī Liepājā spēlējušais centra spēlētājs Stīvs Ričs, šajā sezonā varbūt nerāda tādu sniegumu, kādu no tās gaida – tikai par mata tiesu rīdziniekiem izdevās izcīnīt vietu BBL labāko sešu komandu vidū, kas cīnīsies pirmajā divīzijā, savukārt Eiropas kausu mači baroniem noslēdzās jau pēc pirmā grupu turnīra. Domājams, sīvākais un galvenais sāncensis liepājniekiem būs vienība “Valmiera/Lāčplēša alus”. Tas bija vienīgais no mūsu valsts klubiem, kas nespēja iekļūt SEB BBL labāko sešu komandu skaitā. Iepriekšējo spēļu statistika rāda, ka šajā vienībā nav izteiktu līderu – punkti sadalās visai vienmērīgi, un katrā no mačiem vidēji pa desmit punktiem gūst pieci spēlētāji.

Ņemot vērā pretinieku sastāvus un to iespējas, lielākās grūtības mūsu komandai varētu rasties cīņā zem groza, jo ne Klāvs Ansons (202 cm), ne Jānis Graudiņs (201 cm) nav īsti piektā numura jeb centra spēlētāji. Tagad viņiem būs jāspēkojas ar tādiem augumā raženiem vīriem kā Arons Džordans Bramlets  (208 cm) un Raitis Grafs (210 cm) – “ASK/Rīga”, Dušans Jeličs (201 cm) un Pāvels Veselovs (207 cm), Stīvs Ričs (208 cm) un Kaspars Bērziņš (211 cm).

BK “Liepājas lauvas” cīņas LBL otrā posma pirmajā divīzijā uzsāks rīt izbraukumā, bet pirmā mājas spēle liepājniekiem paredzēta 16.janvārī, kad mūsējie savā laukumā uzņems komandas “Barons/LMT” basketbolistus. Jācer, ka sporta zālē “Celtnieks” mūsu basketbolisti pirmo atrādīšanos līdzjutējiem pret kādu no Latvijas vadošajiem klubiem aizvadīs godam un līdzjutēji spēs novērtēt mūsu basketbolistu varējumu sezonas turpinājumā arī tad, ja lauvām klāsies ļoti grūti.

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds

Otrajā posmā “Liepājas lauvu” basketbolistus gaida daudz vairāk smagu spēļu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz