Ceturtdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Viela pārdomām pirms līderu divcīņas

17.10.2006 20:51

0

Otrdien kārtējo Latvijas Basketbola līgas maču aizvadīja BK “Liepājas lauvas”, kas spraigā spēles galotnē izrāva uzvaru pār “Rojas” basketbolistiem – 87:80 (20:20, 22:24, 14:16, 31:20). Pret pieredzējušiem rojēniešiem mūsu treneris sākumsastāvā laukumā sūtīja tradicionālo starta piecinieku – Mareku Jureviču, Klāvu Ansonu, Mārtiņu Luiku, Vairi Pusaudzi un Artūru Freimani. Šī mača sākums atšķirībā no iepriekšējiem bija ļoti neveiksmīgs, jo nevedās ne spēle uzbrukumā, ne aizsardzībā.

Turpretī Rojas basketbolisti, izmantojot mūsu paviršības un acīm redzamo pasivitāti, izvirzījās vadībā ar 6:0. Šāds pavērsiens liepājnieku treneri spieda izmatot pirmo minūtes pārtraukumu, taču arī pēc tā mūsu basketbolisti nespēja savākties, un mačs ritēja pretiniekiem labvēlīgā gultnē, kur, lai arī nedaudz, tomēr izpaudās viesu pārsvars. Lielākoties gan “Rojas” spēlētāji centās grozu iekarot no tālās distances, kas bieži vien viņiem arī izdevās, bet liepājnieki, atrodoties tādā kā nokdaunā, dažubrīd pat īsti nesaprata, kā veidot savus uzbrukumus, un pieļāva rupjas kļūdas, kas nepalika nesodītas. Trešās ceturtdaļas sākumā viesi vienubrīd izvirzījās vadībā pat ar plus astoņi, un nekas neliecināja, kas turpinājumā spēles gaita varētu būtiski mainīties. Tomēr izskaņā atvērās liepājnieku uzbrukums, kas, kompensējot bālu darbību aizsardzībā, mūsējiem ļāva samazināt rezultāta starpību un vēlāk arī izvirzīties vadībā. Ne bez intrigas aizritēja arī pēdējās mača minūtes, kad, lauvām atrodoties vadībā ar plus deviņi, viesi pēc precīziem tālmetieniem rezultāta starpību samazināja līdz pieciem punktiem, un viņiem bija laba izdevība to sadeldēt vēl par trim, taču, par laimi, pretinieku vienības līdera Artūra Strēlnieka raidītais trīspunktu metiens lidoja secen, un “Liepājas lauvas” izcīnīja sesto uzvaru sešās spēlēs. Rezultatīvākais mūsējiem bija Vairis Pusaudzis, kurš guva 25 punktus, bet Klāva Ansona kontā 23 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Nopietns pārbaudījums BK “Liepājas lauvas” gaida jau šo piektdien pulksten 18.30, kad savā laukumā mūsējie tiksies ar saviem sīvākajiem konkurentiem “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem.

Komentārs

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Tas bija gaidāms, ka pēc piecām pārliecinoši izcīnītām uzvarām puiši nespēs sakoncentrēties. “Rojas” komanda ir ļoti pieredzējusi un šādas paviršības, kādas bija vērojamas šajā mačā, netiek piedotas. Labi, ka spēli tomēr izdevās uzvarēt, un varbūt pirms svarīgās cīņas ar gulbeniešiem basketbolistiem būs nopietnas pārdomas, kas nolaidīs viņus atpakaļ uz zemes.