Viena Sabīne Niedola nevar uzvarēt

03.04.2009 21:24

Piektdien Latvijas Sieviešu basketbola līgā sākās bronzas finālsērija, kurā SK “Liepājas metalurgs” izbraukumā ar 65:72 (25:18, 9:15, 11:18, 20:20) zaudēja komandas “TTT/Rīga-Juniores” basketbolistēm. Spēle iesākās bez īpašiem pārsteigumiem, un abām komandām būtiskus pavērsienus tās gaitā neizdevās radīt.

Pēc pirmajā ceturtdaļā nospēlētām gandrīz astoņām minūtēm nevienai no komandām nebija izdevies iegūt kaut cik vērā ņemamu pārsvaru, tiesa, veiksmīgi aizvadot ceturtdaļas pēdējās divas minūtes, kurās tika realizēti divi tālmetieni, viešņas pirmās desmit minūtes pabeidza cerīgi – ar plus septiņi. Turpinājums gan “Liepājas metalurga” komandai vairs tik sekmīgs nebija – sākumā iegūtais pārsvars līdz pirmā puslaika beigām bija pazaudēts, neskatoties uz to, ka teicami atkal darbojās Niedola (jau pirmajās 20 minūtēs viņa bija guvusi 21 punktu). Tradicionāli izšķiroša izrādījās trešā ceturtdaļa, kurā mūsu meitenēm gaužām neveicās ar metieniem, turklāt ļoti neprecīzi tika mesti sodiņi – rīdzinieces bieži pārkāpa noteikumus, taču liepājnieces viņas nesodīja, un ne reizi vien bija tādas situācijas, kad nebija precīzs neviens no diviem soda metieniem. Komandas “TTT/Rīga-Juniores” basketbolistes, ieguvušas šādā spēlē visnotaļ komfortablo desmit punktu pārsvaru, jutās pārliecinoši, un līdz pat mača galotnei liepājniecēm nemaz īsti neizdevās saasināt cīņas gaitu. Kad bija atlikušas nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām, “Liepājas metalurga” komandai parādījās cerība, taču diemžēl tā palika nepiepildīta. Rezultatīvākā mūsu komandā ar 41 gūtu punktu bija Niedola, kura izcīnīja arī 23 atlēkušās bumbas, bet Kristīnas Ciršas rēķinā – 11. Liepājnieču trenere Līvija Alpe-Lūka pēc šīs spēles uzsvēra bālo metienu precizitāti un pieļautās kļūdas, kas šādā cīņā nospēlēja izšķirošo lomu. Vēl viņa piebilda, ka izteikti pietrūkusi savainotā Viktorija Nazarova.

Kā zināms, bronzas medaļu ieguvējas tiks noskaidrotas sērijā līdz trim uzvarām, un nākamais mačs notiks pirmdien pulksten 16.30 Liepājas Olimpiskajā centrā.