Viesojoties pie “TalTech”, “Liepājas” basketbolisti piedzīvo zaudējumu

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā 12. zaudējumu piedzīvojuši “Liepājas” basketbolisti, kas, viesojoties pie “TalTech”, otrajā puslaikā guva vien 19 punktus un mačā cieta sakāvi 58:84.

14.01.2023 19:00

Liepājnieki Igaunijā spēlēja jau otro dienu pēc kārtas, jo piektdien komanda tikās ar ”Tallinna Kalev/Audentes”, veiksmīgi nosargājot vadību un svinot uzvaru 83:81. Savukārt ”TalTech” trešdien savā laukumā pamanījās īsā laikā izsēt vadību pret ”Ogri” un arī neizmantot iespēju, pēdējā uzbrukumā izraut uzvaru un piekāpās 79:80.

Starta sastāvi

TalTech: Kēduss, Heimons, Metsalu, Gludītis, Ilvess.
Liepāja: Birkāns, Vanags, Geks, Freimanis, Šiliņš.

”Liepāja” savu otro Igaunijas tūres maču sāka ar diviem Roberta Freimaņa soda metieniem, ceturtās minūtes ievadā bija vadībā 10:4, taču tad atmodās arī mājinieki. Divas reizes no tālās distances trāpīja Ēriks Kēduss, piecus punktus guva amerikānis Lamars Heimons, un ”TalTech” jau bija vadībā 17:14.

Viesi sasauca minūtes apspriedi, bet sapurināt komandu tajā neizdevās. Laukuma saimnieki pamanījās tikt arī pie +11, bet ceturtdaļas pēdējos punktus guva Arnolds Helmanis, nedaudz sadeldējot deficītu – 16:25.

Otrās ceturtdaļas ievadā viesi pēc Dāvja Geka tālmetiena tika sešu punktu attālumā, taču pēc tam neizmantoja iespējas pietuvoties vēl vairāk, metot garām arī no ļoti labām pozīcijām. Mājinieku klusēšanu uzbrukumā pārtrauca divi Tomasa Rādika tālmetieni, uz ko liepājnieki atbildēja ar sulīgu Kārļa Šiliņa triecienu no augšas – 39:31 ”TalTech” labā.

Puslaika izskaņā izrāviens jau padevās ”Liepājai” un, sākoties pēdējai minūtei, pēc Freimaņa tālmetiena bija tikai divu punktu deficīts. Tomēr atlikušajā laikā viesi palika tukšā, kamēr Kēduss un Rādiks bija precīzi no perimetra – 47:39.

Lai gan pirmos punktus otrajā puslaikā guva mājinieki, liepājniekiem padevās ātra atspēlēšanās, un pēc diviem Šiliņa soda metieniem komandas šķīra vien četri punkti. Turklāt vēl ceturto piezīmē cīņā ar ”Liepājas” centru nopelnīja Kēduss. Tomēr, cik ātri pietuvojušies, tik pat ātri liepājnieki atkal bija lielākos mīnusos (45:56).

Minūtes pārtraukums ļāva sakārtot aizsardzību, bet uzbrukumā turpināja traucēt muļķīgas kļūdas. Ceturtdaļas izskaņā mājinieku sastāvā iniciatīvi veiksmīgi uzņēmās Kristaps Gludīties, sametot septiņus punktus pēc kārtas, panākot lielāko pārsvaru (63:49) un liekot liepājniekiem vēlreiz pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Izšķirošo ceturtdaļu ”Liepāja” iesāka ar -16 (51:67), 16 kļūdām un tikai diviem precīziem tāltmetieniem (”TalTech” 12). Lai cerētu uz ”Ogres” brīnuma atkārtošanu, vispirms bija jāatrisina divas šīs problēmas – jābeidz kļūdīties un jāsāk realizēt metieni.

Diemžēl nepiepildījās neviens no šiem nosacījumiem. Vēl vairāk – ”Liepāja” pirmo groza guva jau pirmajā minūtē, bet nākamo reizi trāpīja piecas minūtes vēlāk. Arī mājinieku uzbrukums nebija ārkārtīgi produktīvs, taču viņiem arī tik daudz nevajadzēja, jo pārsvars tik un tā bija solīds.

Galu galā, šajā desmit minūtēs viesi guva vien septiņus punktus, tā puslaikā sametot 19 un piedzīvojot sagrāvi 58:84.

TalTech – Liepāja 84:58 (25:16, 22:23, 20:12, 17:7)

TalTech: Gludītis 19, Ilvess 17, Rādiks 11, Kēduss 9, Haimons 9, Metsalū 9, Kjūtis 8, Pehka 2
Liepāja: Šiliņš 15 (6ab), Helmanis 10, Vanags 8, Freimanis 7 (7ab), Geks 7 (6ab), Birkāns 4 (6ab, 5rp), Žunda 4, Meinarts 2, Vanags 1, Šulcs, Bērziņš