Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Viktoram Iljinam double-double, “Liepāja” zaudē līderei un cerības samazina līdz minimumam

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā šovakar “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā zaudēja “Liepāja”, kas ar rezultātu 69:91 piekāpās pārliecinošajai līdervienībai “Kalev”/”Cramo”.

Viktors Iljins (Foto: Ģirts Gertsons)
08.03.2024 20:59

Kurzemniekiem 12 punktus guva Emīls Krūmiņš, bet ar 11 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām atzīmējās Viktors Iļjins.

Mājinieki spēlēja astoņu basketbolistu rotācijā, visiem dodot 21-29 minūtes, un 19 punktus sameta rezervists Rauno Nurgers. Jānis Bērziņš nespēlēja.

Pirmajā ceturksnī liepājnieki pat izrāvās priekšā ar sešiem punktiem (20:14), taču ceturtdaļu favorīti noslēdza ar neizšķirtu 20:20, puslaika beigās ieguva deviņu punktu pārsvaru (43:34) un otrajā puslaikā to nostiprināja.

Līgas līdere “Kalev”/”Cramo” izcīnīja jau 17. uzvaru pēc kārtas un vienīgo zaudējumu piedzīvojusi pret čempionvienību “Prometey” (72:103).

“Liepāja” piedzīvoja desmito zaudējumu divpadsmit cīņās un turpina apgrūtināt cīņu par astoto vietu.

Rītvakar “Liepāju” kaimiņu galvaspilsētā gaida vēl viena spēle – pret “Kalev”/”Snabb”.

Sezonas pirmajā savstarpējā spēlē “Liepāja” mājās zaudēja sīvā cīņā – 90:93.

Lai izrautu astoto vietu, “Liepājai” jāuzvar visās atlikušajās spēlēs un jācer uz konkurentu zaudējumiem.

Savstarpējos mačos pret pašreiz astotajā pozīcijā esošajiem pērnaviešiem ir neliela priekšroka.

Kalev/Cramo – Liepāja 91:69 (20:20, 23:15, 19:15, 29:19).

Kalev: Nurgers 19 (6ab), Kaukiainens 13, Beklers 12 (8ab, 5rp), Jurkatamms 11 (7ab, 4rp), Hermets 11, Svaress 10 (7ab), Dorbeks 8 (8ab, 3pb), Kurbass 7.
Liepāja: Krūmiņš 12 (5rp, 4kļ), Iļjins 11 (10ab), Miglinieks 11, Bērziņš 7, Bajārs 7, Avotiņš 6, Ķilps 6 (3p. 0/6), Soldatenoks 5, Vitoļskis 4, Šulcs.