Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Viss sāksies ar jauno gadu”

“Viss sāksies ar jauno gadu”
12.11.2006 19:03

0

Atslēgvārdi

Latvijas Basketbola līgā pirmajā posmā ir aizvadītas nu jau vairāk nekā puse spēļu, kurās BK “Liepājas lauvas” ar galveno treneri Armandu Misu priekšgalā ir izcīnījušas tikai un vienīgi uzvaras. Tomēr, pēc A.Misus teiktā, pēc graujošā panākuma mačā ar saviem sīvākajiem konkurentiem – “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem, liepājnieki vairs nerāda tik pārliecinošu sniegumu.

Noteikti daudziem sporta zinātājiem un vienkārši līdzjutējiem vēl labi palikušas atmiņā BK “Līvu alus/Liepāja” cīņas SEB Baltijas Basketbola līgā. Tiesības startēt spēcīgākajā Baltijas līgā Liepājas klubs zaudēja pagājušajā sezonā, un neilgi pēc tam tas tika likvidēts. Tomēr vēju pilsēta bez savas basketbola komandas nepalika – ar kopējām pūlēm problēmas izdevās atrisināt.

Jau kādu laiku darbojās mūsu basketbola skolas, kluba “Liepājas vanagi” un BK “Liepājas lauvas” noslēgtais trīspusējais līgums, tādējādi veidojot ciešākas saites ar mūsu jauno basketbolistu kalvi. BK “Līvu alus/Liepāja” pastāvēšanas laikā bija panākta vienošanās ar klubu un Liepājas Basketbola skolu, taču toreiz šis līgums pastāvēja tikai formāli un mūsu pašu pilsētas radītie augļi tā arī pa īstam netika izmatoti. Jaunajā sezonā situācija ir krasi mainījusies, jo tagad Liepājas vadošā kluba pamatkodolu veido mūsu pilsētas puiši – Mareks Jurevičus, Klāvs Ansons, Vairis Pusaudzis, Artūrs Freimanis un Mārtiņš Luiks. Leģionāri, kuru iepriekšējās sezonās Liepājas komandā bija ne mazums, šobrīd ir tikai divi – Māris Citskovskis un Jānis Graudiņš. Pēc galvenā trenera A.Misus teiktā, līdz jaunajam gadam, kad LBL sezona ieies otrajā fāzē, izmaiņas sastāvā neesot plānotas, un šobrīd arī tas neesot nepieciešams.

Nevar noliegt, ka LBL čempionāta līmenis nav salīdzināms ar BBL, tomēr Latvijas spēcīgākā līga nav uzskatāma tikai par durvīm, kuras atverot, var tikt uz virsotni, un līdz galam neatklātu basketbolistu savstarpēju spēkošanos, jo arī šajā līmenī ir daudz talantu, kas, turpinot sevi attīstīt, nākotnē var sasniegt daudz vairāk, nekā tikai izlauzties līdz Baltijas Basketbola līgai.

Atgriežoties pie mūsu BK “Liepājas lauvas”, pēc aizvadītā pirmā apļa var izdarīt pirmos secinājumus. Pirmais un galvenais no tiem – Liepājas puiši arī saviem spēkiem var cīnīties par atgriešanos Baltijas Basketbola līgā, taču, zinot situāciju, diezin vai tas ir primārais uzdevums. Te atkal gribot negribot jāpieķeras sporta bāzu problēmām, jo sporta zālē “Celtnieks”, kur tagad savas mājas spēles aizvada BK “Liepājas lauvas” un “Liepājas metalurga” dāmas, īsti neatbilst pat Latvijas mēroga mačiem, nemaz nerunājot par BBL spēlēm. Runa nav tikai par minētās zāles līdzjutēju ietilpību, bet arī par ģērbtuvēm un laukuma atbilstību nepieciešamajiem standartiem.

Otrkārt, ja mēs gribam attīstīt sistēmu, kura apvieno gan jaunatnes, gan pieaugušo basketbolu, tad jaunajiem basketbolistiem labāks atspēriena punkts drīzāk ir LBL, kur viņiem ir lielākas iespējas izpausties un iegūt lielāku spēļu praksi.

Līdz šim izveidotā sistēma darbojas, jo “Liepājas lauvu” rindās bez jau minētajiem ir iekļauti virkne jauno spēlētāju – Mārtiņš Kripševics, Mārtiņš Provizors, Rūdolfs Otto, Mārtiņš Porziņģis, Imants Auznieks un Kristaps Frīdenbergs. Pirmajā aplī gan, jāatzīst, no jaunajiem tā pa īstam uzspēlēja tikai M.Provizors un M.Porziņģis, bet M.Kripševics un I.Auznieks laukumā parādījās epizodiski. R.Otto un K.Frīdenbergs vēl nevienā cīņā nav piedalījušies. A.Misus gan atzīst, ka jaunajiem trenera uzticība vēl ir jānopelna un iespējas to izdarīt viņiem ir Latvijas Amatieru basketbola līgā, kur “Liepājas papīra” rindās minētajiem spēlētājiem tiek atvēlēts liels spēles laiks. Pagaidām liepājnieku treneris neuzskata, ka kāds no viņiem būtu ar ko īpaši izcēlies. “Protams, es neceru, ka mūsu jaunā paaudze jau pašā sezonas sākumā laukumā demonstrēs vadošajiem basketbolistiem līdzvērtīgu spēli, tomēr gribētos no viņiem redzēt lielāku cīņassparu un degsmi, kā tas bija pēdējā mačā ar “Ventspils augstskolu”, kur Liepājas jauno basketbolistu maiņa pierādīja, ka ir spējīgi cīnīties šādā līmenī,” sacīja A.Misus, piebilstot, ka LBL pirmā posma turpinājumā, kad būsim garantējuši vietu četriniekā, jaunajiem tiks dots lielāks spēles laiks. Ja viss ritēs pēc šāda scenārija, tad jau pavisam drīz BK “Liepājas lauvas” būs nodrošinājis vietu otrā posma pirmajā divīzijā, kur bez četriem LBL spēcīgākajiem klubiem cīnīsies Baltijas Basketbola līgā spēlējošās komandas – “Ventspils”, “ASK/Rīga”, “Barons/LMT” un Valmieras “Lāčplēša alus”. “Viss sāksies ar jauno gadu, kad mums būs iespēja sevi apliecināt Latvijas spēcīgāko klubu vidū,” teica A.Misus.

Vēl gan liepājniekiem pirmajā posmā jāaizvada desmit spēlēs, no kurām septiņas ir paredzētas izbraukumā, bet tikai trīs savā laukumā. Domājams, smagākais pārbaudījums “Liepājas lauvas” gaida decembrī, kad mūsējie gandrīz divarpus nedēļu laikā izspēlēs sešus mačus, izbraukumā tiekoties ar “Cēsis/Remarks”, “Falco/Ķeizarmežs”, “Gulbene/Bumerangs/ASK” un “RNS-D/Līvāni” basketbolistiem. Savā laukumā lauvas spēkosies ar vienību “Jūrmalas sports/Fēnikss”, bet pirmā posma pēdējā mačā liepājniekiem pretī stāsies Valda Valtera trenētie “ASK/Juniors” basketbolisti.

Šī gada pēdējais mēnesis mūsu komandai solās būt saspringts un fiziski grūts ne tikai daudzo spēļu dēļ, kurās “Liepājas lauvām” izbraukumā jātiekas ar saviem tuvākajiem sekotājiem, bet arī tāpēc, ka liepājniekiem ir samērā īss rezervistu soliņš. Ieskatoties turnīra tabulā, protams, šķiet, ka mūsējos tāpat neviena no komandām vairs nespēj apsteigt, tomēr ir daži fakti, kas šo apgalvojumu var apgāzt. Piemēram, fiziskā slodze, jo pašreiz visi gūtie panākumi pamatā gulstas tikai uz septiņu spēlētāju pleciem, kuri laukumā pavada ļoti lielu spēles laiku. “Jā, varbūt pāris basketbolistu sejās ir jūtamas noguruma pēdas, tomēr vismaz pagaidām tas spēles gaitu neietekmē. Pirmā apļa beigu daļā, kad sacentāmies ar pastarīšiem – “LSPA/VEF” komandu, devu atpūtu Klāvam Ansonam un arī pārējos pamatsastāva spēlētājus nedaudz pietaupīju. Diemžēl šāda taktika neattaisnojās, jo dienu vēlāk cīņā ar “Cēsis/Remarks” basketbolistiem tie puiši, kuriem biju devis atpūtu, nenospēlēja ne tuvu savu spēju robežām,” sacīja A.Misus, atzīstot, ka ar savas komandas sniegumu viņš ir apmierināts tikai līdz cīņai ar gulbeniešiem, kurus liepājnieki pieveica ar vairāk nekā 30 punktu pārsvaru. Turpinājumā lauvas, lai arī nezaudēja nevienā mačā, vairs tik saturīgu sniegumu nerāda, pēc trenera domām, galvenais iemesls ir spēlētāju psiholoģija, kas pēc jau minētās spēles ar Gulbenes basketbolistiem, viņiem lika atslābināties un ieņemt galvā domu, ka darbs jau ir padarīts. “Pēc katras uzvaras mobilizēties nākamajai cīņai ir arvien grūtāk, un tas spēlētājiem rada papildu spriedzi,” pauda A.Misus.

Ja līdz jaunajam gadam klubā papildinājumi nav paredzēti, tad vēlāk jau, iespējams, “Liepājas lauvām” pievienosies vēl kāds leģionārs. “Pagaidām par sastāva pastiprinājumu ir grūti spriest, jo, pirmkārt, to neatļauj kluba budžets un, otrkārt, uz doto brīdi tas nav nepieciešams,” sacīja liepājnieku treneris, neizslēdzot iespēju, ka nākamgad, kad būs pieejami lielāki finansiālie resursi un sāksies izšķirošās cīņas, komandā varētu parādīties kāds jauns spēlētājs.  

LBL pirmā posma turnīra tabula
(spēles, uzvaras, zaudējumi, uzvaru procents):
1.”Liepājas lauvas”                       12     12     0       100
2.”Gulbene/Bumerangs/ASK”         13     10     3       76
3.”ASK/Juniors”                            12     8       4       66
4.”Falco/Ķeizarmežs”                    12     8       4       66
5.”LU/Barons/Rīdzene”                  13     8       5       61
6.”Ventspils augstskola”                12     7       5       58
7.”Cēsis/Remarks”                        12     5       7       41
8.”Roja”                                      12     5       7       41
9.”Zemgale”                                 12     4       8       33
10.”RNS-D/Līvāni”                         12     3       9       25
11.”Jūrmalas sports/Fēnikss”         12     2       10     16
12.”LSPA/VEF”                             12     1       11     8

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”


Pagaidām “Liepājas lauvas” ar galveno treneri Armandu Misu diezgan droši soļo pretī LBL otrajam posmam, kurā liepājniekiem pirmajā divīzijā būs jāmērojas spēkiem ar daudz spēcīgākiem pretiniekiem.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz