Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Viss sāksies ar jauno gadu”

“Viss sāksies ar jauno gadu”
12.11.2006 19:03

0

Atslēgvārdi

Latvijas Basketbola līgā pirmajā posmā ir aizvadītas nu jau vairāk nekā puse spēļu, kurās BK “Liepājas lauvas” ar galveno treneri Armandu Misu priekšgalā ir izcīnījušas tikai un vienīgi uzvaras. Tomēr, pēc A.Misus teiktā, pēc graujošā panākuma mačā ar saviem sīvākajiem konkurentiem – “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem, liepājnieki vairs nerāda tik pārliecinošu sniegumu.

Noteikti daudziem sporta zinātājiem un vienkārši līdzjutējiem vēl labi palikušas atmiņā BK “Līvu alus/Liepāja” cīņas SEB Baltijas Basketbola līgā. Tiesības startēt spēcīgākajā Baltijas līgā Liepājas klubs zaudēja pagājušajā sezonā, un neilgi pēc tam tas tika likvidēts. Tomēr vēju pilsēta bez savas basketbola komandas nepalika – ar kopējām pūlēm problēmas izdevās atrisināt.

Jau kādu laiku darbojās mūsu basketbola skolas, kluba “Liepājas vanagi” un BK “Liepājas lauvas” noslēgtais trīspusējais līgums, tādējādi veidojot ciešākas saites ar mūsu jauno basketbolistu kalvi. BK “Līvu alus/Liepāja” pastāvēšanas laikā bija panākta vienošanās ar klubu un Liepājas Basketbola skolu, taču toreiz šis līgums pastāvēja tikai formāli un mūsu pašu pilsētas radītie augļi tā arī pa īstam netika izmatoti. Jaunajā sezonā situācija ir krasi mainījusies, jo tagad Liepājas vadošā kluba pamatkodolu veido mūsu pilsētas puiši – Mareks Jurevičus, Klāvs Ansons, Vairis Pusaudzis, Artūrs Freimanis un Mārtiņš Luiks. Leģionāri, kuru iepriekšējās sezonās Liepājas komandā bija ne mazums, šobrīd ir tikai divi – Māris Citskovskis un Jānis Graudiņš. Pēc galvenā trenera A.Misus teiktā, līdz jaunajam gadam, kad LBL sezona ieies otrajā fāzē, izmaiņas sastāvā neesot plānotas, un šobrīd arī tas neesot nepieciešams.

Nevar noliegt, ka LBL čempionāta līmenis nav salīdzināms ar BBL, tomēr Latvijas spēcīgākā līga nav uzskatāma tikai par durvīm, kuras atverot, var tikt uz virsotni, un līdz galam neatklātu basketbolistu savstarpēju spēkošanos, jo arī šajā līmenī ir daudz talantu, kas, turpinot sevi attīstīt, nākotnē var sasniegt daudz vairāk, nekā tikai izlauzties līdz Baltijas Basketbola līgai.

Atgriežoties pie mūsu BK “Liepājas lauvas”, pēc aizvadītā pirmā apļa var izdarīt pirmos secinājumus. Pirmais un galvenais no tiem – Liepājas puiši arī saviem spēkiem var cīnīties par atgriešanos Baltijas Basketbola līgā, taču, zinot situāciju, diezin vai tas ir primārais uzdevums. Te atkal gribot negribot jāpieķeras sporta bāzu problēmām, jo sporta zālē “Celtnieks”, kur tagad savas mājas spēles aizvada BK “Liepājas lauvas” un “Liepājas metalurga” dāmas, īsti neatbilst pat Latvijas mēroga mačiem, nemaz nerunājot par BBL spēlēm. Runa nav tikai par minētās zāles līdzjutēju ietilpību, bet arī par ģērbtuvēm un laukuma atbilstību nepieciešamajiem standartiem.

Otrkārt, ja mēs gribam attīstīt sistēmu, kura apvieno gan jaunatnes, gan pieaugušo basketbolu, tad jaunajiem basketbolistiem labāks atspēriena punkts drīzāk ir LBL, kur viņiem ir lielākas iespējas izpausties un iegūt lielāku spēļu praksi.

Līdz šim izveidotā sistēma darbojas, jo “Liepājas lauvu” rindās bez jau minētajiem ir iekļauti virkne jauno spēlētāju – Mārtiņš Kripševics, Mārtiņš Provizors, Rūdolfs Otto, Mārtiņš Porziņģis, Imants Auznieks un Kristaps Frīdenbergs. Pirmajā aplī gan, jāatzīst, no jaunajiem tā pa īstam uzspēlēja tikai M.Provizors un M.Porziņģis, bet M.Kripševics un I.Auznieks laukumā parādījās epizodiski. R.Otto un K.Frīdenbergs vēl nevienā cīņā nav piedalījušies. A.Misus gan atzīst, ka jaunajiem trenera uzticība vēl ir jānopelna un iespējas to izdarīt viņiem ir Latvijas Amatieru basketbola līgā, kur “Liepājas papīra” rindās minētajiem spēlētājiem tiek atvēlēts liels spēles laiks. Pagaidām liepājnieku treneris neuzskata, ka kāds no viņiem būtu ar ko īpaši izcēlies. “Protams, es neceru, ka mūsu jaunā paaudze jau pašā sezonas sākumā laukumā demonstrēs vadošajiem basketbolistiem līdzvērtīgu spēli, tomēr gribētos no viņiem redzēt lielāku cīņassparu un degsmi, kā tas bija pēdējā mačā ar “Ventspils augstskolu”, kur Liepājas jauno basketbolistu maiņa pierādīja, ka ir spējīgi cīnīties šādā līmenī,” sacīja A.Misus, piebilstot, ka LBL pirmā posma turpinājumā, kad būsim garantējuši vietu četriniekā, jaunajiem tiks dots lielāks spēles laiks. Ja viss ritēs pēc šāda scenārija, tad jau pavisam drīz BK “Liepājas lauvas” būs nodrošinājis vietu otrā posma pirmajā divīzijā, kur bez četriem LBL spēcīgākajiem klubiem cīnīsies Baltijas Basketbola līgā spēlējošās komandas – “Ventspils”, “ASK/Rīga”, “Barons/LMT” un Valmieras “Lāčplēša alus”. “Viss sāksies ar jauno gadu, kad mums būs iespēja sevi apliecināt Latvijas spēcīgāko klubu vidū,” teica A.Misus.

Vēl gan liepājniekiem pirmajā posmā jāaizvada desmit spēlēs, no kurām septiņas ir paredzētas izbraukumā, bet tikai trīs savā laukumā. Domājams, smagākais pārbaudījums “Liepājas lauvas” gaida decembrī, kad mūsējie gandrīz divarpus nedēļu laikā izspēlēs sešus mačus, izbraukumā tiekoties ar “Cēsis/Remarks”, “Falco/Ķeizarmežs”, “Gulbene/Bumerangs/ASK” un “RNS-D/Līvāni” basketbolistiem. Savā laukumā lauvas spēkosies ar vienību “Jūrmalas sports/Fēnikss”, bet pirmā posma pēdējā mačā liepājniekiem pretī stāsies Valda Valtera trenētie “ASK/Juniors” basketbolisti.

Šī gada pēdējais mēnesis mūsu komandai solās būt saspringts un fiziski grūts ne tikai daudzo spēļu dēļ, kurās “Liepājas lauvām” izbraukumā jātiekas ar saviem tuvākajiem sekotājiem, bet arī tāpēc, ka liepājniekiem ir samērā īss rezervistu soliņš. Ieskatoties turnīra tabulā, protams, šķiet, ka mūsējos tāpat neviena no komandām vairs nespēj apsteigt, tomēr ir daži fakti, kas šo apgalvojumu var apgāzt. Piemēram, fiziskā slodze, jo pašreiz visi gūtie panākumi pamatā gulstas tikai uz septiņu spēlētāju pleciem, kuri laukumā pavada ļoti lielu spēles laiku. “Jā, varbūt pāris basketbolistu sejās ir jūtamas noguruma pēdas, tomēr vismaz pagaidām tas spēles gaitu neietekmē. Pirmā apļa beigu daļā, kad sacentāmies ar pastarīšiem – “LSPA/VEF” komandu, devu atpūtu Klāvam Ansonam un arī pārējos pamatsastāva spēlētājus nedaudz pietaupīju. Diemžēl šāda taktika neattaisnojās, jo dienu vēlāk cīņā ar “Cēsis/Remarks” basketbolistiem tie puiši, kuriem biju devis atpūtu, nenospēlēja ne tuvu savu spēju robežām,” sacīja A.Misus, atzīstot, ka ar savas komandas sniegumu viņš ir apmierināts tikai līdz cīņai ar gulbeniešiem, kurus liepājnieki pieveica ar vairāk nekā 30 punktu pārsvaru. Turpinājumā lauvas, lai arī nezaudēja nevienā mačā, vairs tik saturīgu sniegumu nerāda, pēc trenera domām, galvenais iemesls ir spēlētāju psiholoģija, kas pēc jau minētās spēles ar Gulbenes basketbolistiem, viņiem lika atslābināties un ieņemt galvā domu, ka darbs jau ir padarīts. “Pēc katras uzvaras mobilizēties nākamajai cīņai ir arvien grūtāk, un tas spēlētājiem rada papildu spriedzi,” pauda A.Misus.

Ja līdz jaunajam gadam klubā papildinājumi nav paredzēti, tad vēlāk jau, iespējams, “Liepājas lauvām” pievienosies vēl kāds leģionārs. “Pagaidām par sastāva pastiprinājumu ir grūti spriest, jo, pirmkārt, to neatļauj kluba budžets un, otrkārt, uz doto brīdi tas nav nepieciešams,” sacīja liepājnieku treneris, neizslēdzot iespēju, ka nākamgad, kad būs pieejami lielāki finansiālie resursi un sāksies izšķirošās cīņas, komandā varētu parādīties kāds jauns spēlētājs.  

LBL pirmā posma turnīra tabula
(spēles, uzvaras, zaudējumi, uzvaru procents):
1.”Liepājas lauvas”                       12     12     0       100
2.”Gulbene/Bumerangs/ASK”         13     10     3       76
3.”ASK/Juniors”                            12     8       4       66
4.”Falco/Ķeizarmežs”                    12     8       4       66
5.”LU/Barons/Rīdzene”                  13     8       5       61
6.”Ventspils augstskola”                12     7       5       58
7.”Cēsis/Remarks”                        12     5       7       41
8.”Roja”                                      12     5       7       41
9.”Zemgale”                                 12     4       8       33
10.”RNS-D/Līvāni”                         12     3       9       25
11.”Jūrmalas sports/Fēnikss”         12     2       10     16
12.”LSPA/VEF”                             12     1       11     8

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”


Pagaidām “Liepājas lauvas” ar galveno treneri Armandu Misu diezgan droši soļo pretī LBL otrajam posmam, kurā liepājniekiem pirmajā divīzijā būs jāmērojas spēkiem ar daudz spēcīgākiem pretiniekiem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz