“Wizards” bez Porziņģa ierindā pieveic “Bulls”

Naktī uz ceturtdienu trīs zaudējumu sēriju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pārtrauca Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas savā laukumā ar 100:97 pārspēja Čikāgas ”Bulls”. Porziņģis mačā nepiedalījās.

Kails Kuzma. (Foto: USA Today Sports/Scanpix)
12.01.2023 09:25

Kristaps Porziņģis izlaida piekto spēli sezonā. Iepriekšējā mačā pret Ņūorleānas ‘’Pelicans’’ latvietis iedzīvojās ribas sasitumā, kas liedza doties laukumā pret ‘’Bulls’’.

Tāpat paceles cīpslas traumas dēļ joprojām nespēlēja Bredlijs Bīls, kā arī laukumā nedevās viens no aizsardzības balstiem Denjels Gafords, kurš iepriekšējā mačā iedzīvojās potītes traumā.

Šo trīs spēlētāju prombūtnē ‘’Wizards’’ prata pārtraukt trīs zaudējumu sēriju, ar 100:97 pārspējot tiešo konkurenti cīņā par sezonas turpināšanu pēc regulārā turnīra – Čikāgas ‘’Bulls’’.

Arī ‘’Bulls’’ nespēlēja spēcīgākajā sastāvā. Vēl nevienu spēli šajā sezonā nav aizvadījis Lonzo Bols, bet iepriekš traumā iedzīvojās Demārs Derouzans, kas liedza viņam spēlēt Vašingtonā.

Par spēles varoni kļuva Kails Kuzma, kurš pāris sekundes līdz pamatlaika beigām ar precīzu tālmetienu pie neizšķirta 97:97 atnesa Vašingtonai uzvaru.

Kopumā tieši Kuzma kļuva par komandas rezultatīvāko basketbolistu. Viņš spēli noslēdza ar iemestu 21 punktu.

Viņš gan nebija vienīgais, kurš iemeta virs desmit punktiem. Entonijs Gils spēli noslēdza ar 18 punktiem, Monte Moriss 17, bet Rui Hačimura desmit.

Zem groziem saimniekoja Deni Avdija, kuram karjeras rekords izcīnītajās atlēkušajās bumbās – viņš šonakt tika pie 20. Uzbrukumā Izraēlas spēlētājs trāpīja trīs no sešiem metieniem un divus soda metienus, gūstot deviņus punktus.

Visā spēlē ‘’Wizards’’ krietni labāk cīnījās par atlēkušajām bumbām, kur tā izcīnīja par 13 vairāk nekā pretiniece (52:39). Metienu precizitāte no spēles bija līdzvērtīga, kamēr soda metienus krietni labāk izpildīja mājinieki (81% pret 66.7%).

Pirmajā puslaikā pretinieki izvirzījās vadībā ar 13 punktu pārsvaru, bet pēc puslaika pārtraukuma ‘’Wizards’’ ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā. Šo ceturtdaļu Vesa Anselda juniora vadītā komanda uzvarēja ar 20 punktu pārsvaru (41:21).

Līdz ar panākumu ‘’Wizards’’ tagad par vienu uzvaru atpaliek no ‘’play-in’’ zonas, kur desmitajā pozīcijā atrodas tieši ‘’Bulls’’ (19-23). 19 uzvaras ir arī devītajā pozīcijā esošajai Atlantas ‘’Hawks’’, taču tai ir par diviem zaudējumiem mazāk nekā ‘’Wizards’’.

Nākamo spēli ‘’Wizards’’ aizvadīs naktī uz sestdienu, kad gaidāms duelis pret Porziņģa pirmo NBA komandu Ņujorkas ‘’Knicks’’.