Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

“Wizards” bez Porziņģa uzvar “Suns” un pārtrauc 10 zaudējumu sēriju

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) 10 zaudējumu sēriju pārtraukusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Latvietis slimības dēļ spēli izlaida, bet “Wizards” ar Kailu Kuzmu un Bredliju Bīlu priekšgalā apspēlēja Fīniksas “Suns” (113:110).

Ar bumbu Kails Kuzma. (Foto: AFP. Scanpix)
21.12.2022 10:14

Kristaps Porziņģis izlaida trešo spēli šosezon. Latvietis uzvarā pār Fīniksas “Suns” (113:110) nepiedalījās slimības dēļ.

Pirmajās 12 minūtēs nedaudz labāk veicās Fīniksas “Suns”, kas iekrāja trīs punktu pārsvaru (30:27), savukārt otrajā ceturtdaļā “Wizards” guva par astoņiem punktiem vairāk un pirmo puslaiku noslēdza ar 53:48.

Jāizceļ Kails Kuzma, kurš pirmajā puslaikā guva 14 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles. “Suns” rindās ierasti nākas izcelt Devinu Bukeru, bet viņš šo spēli izlaida savainojuma dēļ.

Savdabīga bija trešā ceturtdaļa, jo “Wizards” tās sākumā prata iekrāt 17 punktu pārsvaru, kas radīja iespaidu, ka uzvara ir kabatā. “Suns” ātri sagrieza spēli kājām gaisā, atspēlēja deficītu, un pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Wizards” bija vadībā vien ar plus divi (80:78).

Noslēdzošā ceturtdaļa bija ļoti līdzīga, tomēr tās beigas veiksmīgāk nospēlēja “Wizards”. Burvji svinēja uzvaru ar 113:110, pārtraucot 10 zaudējumu sēriju. Šī bija garākā aktīvā sērija visā NBA.

Kuzma spēli noslēdza ar 29 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvajām piespēlēm, bet Bīlam 35 minūšu laikā 27 punkti un identiski rādītāji piespēlēs un atlēkušajās bumbās. Deni Avdija maču noslēdza ar double-double jeb 16 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām.

Deandrē Eitons guva 30 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas “Suns” rindās, bet otrais rezultatīvākais spēlētājs bija Lendrijs Šamets. “Suns” rezervists realizēja astoņus no 15 trejačiem, spēli noslēdzot ar 28 gūtajiem punktiem. Krisam Polam 12+10.

“Wizards”, kas nākamo trīs maču laikā tiksies ar Jūtas “Jazz”, Sakramento “Kings” un Filadelfijas “76ers”, ar bilanci 12-20 ieņem 12. vietu Austrumos.