Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Zaudējums pēdējā regulārajā spēlē

05.04.2010 16:14

Lieldienu garo brīvdienu laikā pēdējo maču Latvijas Basketbola līgas regulārajā sezonā aizvadījuši kluba “Liepājas lauvas” basketbolisti, kuri izbraukuma mačā, kas būtībā neko neizšķīra, ar rezultātu 80:91 (22:19, 14:28, 24:23, 20:21) zaudēja savam izslēgšanas spēļu pirmās kārtas pretiniekam BK “Valmiera”.

Pirms vēl spēle bija sākusies, bija skaidrs, ka liepājnieki pēc regulārā čempionāta būs 4. vietā, bet valmierieši – 5. vietā, kas savukārt nozīmēja, ka play-off pirmajā kārtā laukuma priekšrocības būs lauvu priekšrocības.

Līdzīgi kā vairumā gadījumu šajā sezonā, arī šī Valmieras un Liepājas basketbolistu tikšanās reize nebija izņēmums – izšķirošie notikumi risinājās pēdējā ceturtdaļā, mača izskaņā. Trīs minūtes līdz spēles beigām, pirms tam bijuši iedzinējos ar vairāk nekā 10 punktu starpību, liepājnieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 80:81. Diemžēl mača paša galotne, pateicoties BK “Valmiera” spēlētāja Jura Andžejevska diviem precīziem trinīšiem pēc kārtas, piederēja laukuma saimniekiem.

Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Jevgēņijs Kosuškins, kas guva 19 punktu, 15 no tiem, realizējot trīspunktu metienus.

Tikmēr izšķirošajā spēlē par pirmo vietu LBL regulārajā turnīrā “Barons” basketbolisti ar 92:70 pārspēja komandu “VEF Rīga”. Tādējādi tieši baroni būs liepājnieku vai valmieriešu pretinieki pusfinālā.

Pirmajā ceturtdaļfināla mačā BK “Liepājas lauvas” un BK “Valmiera” tiekas jau otrdien Liepājā. Spēles sākums pulksten 19.30.