Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Porziņģis gūst 27 punktus “Mavericks” zaudējumā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Ziemassvētku spēles noslēdzās ar Dalasas “Mavericks” zaudējumu izbraukumā pret vienu no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Jūtas “Jazz” – 116:120 (34:25, 29:40, 27:25, 26:30). Kristaps Porziņģis netrāpīja nevienu no saviem pieciem trejačiem, bet izcēlās no soda metiena līnijas.

Džordans Klārksons un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP/Scanpix)
26.12.2021 09:19

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis Ziemassvētku spēlē Soltleiksitijā laukumā pavadīja 34 minūtes, kuru laikā guva 27 punktus (2p. 8/13, 3p. 0/5, 1p. 11/13), dalot komandas rezultatīvākā spēlētāja statusu ar Džeilenu Bronsonu. Liepājniekam pietrūka viena atlēkusī bumba līdz “double-double” noformēšanai. Tāpat garais spēlētājs izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu pretinieku bumbu un veica divus blokus. Jāatzīmē, ka Porziņģa statistikā bija arī trīs kļūdas un divas personīgās piezīmes.

Pēc veiksmīga spēles sākuma un turēšanās vadībā visu pirmo ceturtdaļu, otrajā ceturksnī Dalasas “Mavericks” atdeva iniciatīvu pretiniekiem. Izrāvienu spēlē abās vidus ceturtdaļās katra no komandām kādu brīdi turējās pie vadības grožiem, bet par būtiskāko apstākli uzvarētāja noskaidrošanā kļuva teksasiešu uz piecām minūtēm iestigušais uzbrukums noslēdzošās ceturtdaļas pirmajā pusē. No divu punktu pārsvara “Mavericks” nonāca iedzinējos ar astoņiem punktiem un atgriezt cīņā par uzvaru nespēja.

Jūtas “Jazz” sezonas 23 uzvaru ar 33 gūtiem punktiem kaldināja Donovans Mičels, bet 25 punktus pievienoja horvāts Bojans Bogdanovičs. “Jazz” ieņem trešo vietu Rietumu konferencē.

Piedzīvojot ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs, Dalasas “Mavericks” turpina mīcīties play-in zonā, atrodoties astotajā vietā ar bilanci 15-17.

Potītes savainojuma dēļ jau divas pilnas nedēļas spēlējis nav Teksasas komandas līderis Luka Dončičs.

Nākamo spēli Džeisona Kida padotie aizvadīs otrdienas rītā pulksten 5 pēc Latvijas laika, kad “Mavericks” izbraukumā tiksies ar Portlendas “Trail Blazers”.