Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Biatlonistei Bendikai sprintā 50. vieta

Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs 7,5 kilometru sprinta distancē ieņēma 50.vietu, bet uzvaru izcīnīja Marte Ulsbū Reiselanna no Norvēģijas.

Baiba Bendika (Foto: AP/Scanpix)
11.02.2022 12:48

Norvēģiete kļūdas šautuvē nepieļāva un distanci veica 20 minūtēs un 44,3 sekundēs, par 30,9 sekundēm

Sudraba godalgu izcīnīja zviedriete Elvīra Ēberja, kura arī šāva nekļūdīgi un uzvarētājai piekāpās 30,9 sekundes.

Savukārt bronzas godalgu, tāpat nekļūdoties šautuvē, izcīnīja Doroteja Vīrere no Itālijas. Viņa no uzvarētājas finišā atpalika 37,2 sekundes.

Bendika no čempiones atpalika par divām minūtēm un 36,4 sekundēm, kas ļāva ieņemt 50.vietu un kvalificēties iedzīšanas sacensībām.

Finišu sasniedza visas 89 startējušās sportistes.

Iedzīšanas sacensības 10 kilometru distancē norisināsies 13.februārī.

Jau ziņots, ka 15 kilometru klasiskajā distancē Bendika ieņēma 58.vietu, bet Reiselanna tika pie bronzas. Norvēģiete arī izcīnīja zeltu komandu jauktajā stafetē, līdz ar to šodien nopelnot jau trešo Pekinas olimpisko spēļu medaļu.

Baibai Bendikai, lai sasniegtu labu rezultātu iedzīšanā, vajadzēs šaut pilnīgi precīzi, pēc starta sprintā sarunā ar aģentūru LETA teica Bendika.

“Kaut kur guļus bija nedaudz tehniska kļūda, pārlādējot ieķēros un tas izsita no ritma. Visticamāk, tāpēc tas viens bija garām. Stāvus centos šaut droši un pārliecinoši, bet trase ir diezgan smaga un kaut kā atkal neizdevās savākt sevi,” stāstīja Bendika.

Arī ātrums trasē izpalika, jo biatloniste nejūtas savā labākajā fiziskajā formā.

“Sanāca pirms olimpiskajām spēlēm sanāca slimot, tāpēc trasē iet diezgan grūti. Ir izdevies atkopties, bet fiziski neesmu savā labākajā formā,” teica Bendika.

Parīt viņai jāaizvada desmit kilometru iedzīšanas sacensības, taču olimpiskajās spēlēs cerētos rezultātus neizdosies sasniegt.

“Sākšu no salīdzinoši tālas pozīcijas. Atliek šaut tikai pa nullēm, lai sasniegtu rezultātu. Fiziski nekādā ziņā brīnumu nebūs, tāpēc jāizdara savs darbs šautuvē. Visi iepriekšējie čempionāti un galvenie starti man bija ļoti labi izdevušies, tāds mērķis bija arī šeit,” savu startu olimpiskajās spēlēs komentēja Bendika.

Cēsniece 15 kilometru individuālajā distancē ieņēma 58.vietu un nav kvalificējusies 12,5 kilometru distancei ar kopēju startu. Olimpiādes noslēgumā viņai plānots piedalīties 30 kilometru sacensībās distanču slēpošanā.