Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aikido – harmonijas, ne uzbrukuma filozofija

Aikido – harmonijas, ne uzbrukuma filozofija
27.05.2007 17:55

0

Atslēgvārdi

Lai vadītu starptautisku semināru, Liepājā no Japānas pirmo reizi bija ieradies aikido instruktors, meistars Hirojaki Kobajši (6.dans). Viņš seminārus vadījis ne tikai Āzijā un Eiropā, bet arī Amerikas kontinentā. Liepājas aikido klubs, kas jau divpadsmit gadu darbojas Dmitrija Putilova vadībā, regulāri organizē seminārus, uzaicinot meistarus no dažādām valstīm. Aikido ir efektīvu cīņas paņēmienu komplekss, kas balstās uz izpratni, ka cīņas mākslas būtība nav iznīcināt pretinieku.

Aikido paņēmienus apgūst, lai tie kalpotu konflikta novēršanai. Tāpēc aikido, atšķirībā no tādiem cīņas veidiem kā džudo, kikbokss, karatē, nenotiek sacensības un sparingi, bet gan semināri ar meistaru, skolotāju piedalīšanos. Treniņos īpaši tiek uzsvērts, ka pret partneriem un viņu iespējām ir jāizturas uzmanīgi un ar cieņu. Uz divu dienu semināru, kas notika 8.vidusskolas zālē, bija ieradušies dalībnieki ne tikai no Liepājas, Latvijas, bet arī Lietuvas, Polijas, Ungārijas un Krievijas. Seminārs varēja notikt, pateicoties Polijas Starptautiskās aikido asociācijas direktora Tomasa Kržanovska un Liepājas Sporta pārvaldes vadītāja Arta Lagzdiņa atbalstam. “Kurzemes Vārds” uz sarunu aicināja gan Hirojaki Kobajši, gan Dmitriju Putilovu.

– Kad un kādēļ sākāt nodarboties ar aikido?
Hirojaki Kobajši
: – Kad kļuvu 3 gadus vecs, tēvs, kurš bija aikido instruktors, uzcēla savu dodžo – vietu, kur notiek nodarbības. Tad arī sāku trenēties.

– Kas īsti ir aikido?
– Ja īsi, aikido ir japāņu cīņas māksla, kurā nenotiek sacensības un cīņa starp pretiniekiem. Aikido būtība ir nevis uzbrukt, bet mācēt paņēmienus, lai nepieciešamības gadījumā aizstāvētos. Aikido cilvēkam ļauj apgūt harmoniju, iemāca sadarbību ar partneri.

– Tagad jums ir 6.dans, un tas nozīmē, ka esat atzīts meistars. Kā tikt līdz šai pakāpei?
– Japāņu kara jeb cīņas mākslām ir pakāpes, kas tiek piešķirtas par noteikta meistarības līmeņa sasniegšanu. Bet tiek ņemts vērā arī cilvēka vecums. Piemēram, pusaudža vecumā 6.danu saņemt nav iespējams. Manam tēvam ir 8.dans un tā jau ir ļoti augsta pakāpe. Maksimālais ir 10.dans. Lai iegūtu 6.danu, ļoti daudz jāstrādā katru dienu, jāapgūst jaunas un jaunas aikido tehnikas. Es katru dienu trenējos vairāk nekā sešas stundas, un tas ir mans dzīvesveids. Var teikt, ka aikido es pārzinu, bet ir vēl daudz ko mācīties un apgūt. Tas ir nebeidzams process.

– Ko jums vēl patīk darīt bez aikido?
– Ceļot un iepazīt dažādas valstis. Latvijā esmu pirmo reizi un man šeit patīk. Lai gan pie jums arī pavasaris, Japānā tomēr daudz siltāks un zied koki.

– Ko varat ieteikt tiem cilvēkiem, kuri vēl tikai apsver iespēju sākt nodarboties ar šo japāņu cīņas mākslu?
– Tā tuvina cilvēkus un rada iespēju saprasties dažādu tautību cilvēkiem. Vienalga, vai esi japānis, latvietis, krievs, polis vai kādas citas tautas pārstāvis, ja māki aikido paņēmienus, tu ļoti labi sapratīsies ar visiem citiem, kuri arī tos prot. Tā ir universāla saziņas valoda, kas saliedē cilvēkus.

– Kad un kā Liepājā aizsākās aikido kustība?
Dmitrijs Putilovs
: – 1995.gada 6.janvārī pēc mana aicinājuma uz Liepāju atbrauca aikido meistars Staņislavs Livandovskis, kurš tolaik uzturējās Latvijā. Viņš toreiz vadīja pirmo semināru, kurā piedalījās vairāk nekā 100 cilvēku. Tā radās interese un pamazām tapa Liepājas aikido klubs, kurš šobrīd darbojas sporta kluba “Libava sports” paspārnē. Tagad nodarbības notiek gan pieaugušo, gan bērnu grupā.

– Vai pastāv vecuma ierobežojumi, lai apgūtu aikido?
– Bērni var sākt trenēties no septiņu gadu vecuma, bet pieaugušajiem sākt nekad nav par vēlu. Japānā nereti redzami tādi skati, ka vecu, salīkušu večuku mazbērni atved uz dodžo, kur viņš, kūleņus mezdams, darbojas tikpat aktīvi kā visi pārēji. Bet pēc treniņa atkal šis cilvēks saudzīgi tiek aiztransportēts mājās…

Pie manis abi kopā vienā grupā trenējas arī tēvs un dēls Oļegs un Antons Gudkovi. Zēns mācās ceturtajā klasē. Nodarboties var jebkurš, ja vien ir interese.

– Kāds ir tavs skaidrojums jēdzienam aikido?
– Tas nav sports, kur cīkstoņi vāc punktus vai cenšas pieveikt viens otru. Šī cīņas māksla saistīta ar izdzīvošanas, nevis uzbrukuma loģiku. Aikido ir filozofija, kas saistīta ar ķermeņa kultūru. Aikido attīsta ķermeni, garu, apziņu, tas virzīts uz mīlestības, harmonijas, izjūtu pilnveidošanu, radīšanu. Ne velti aikido (aikidžitsu) pirmssākumi meklējami japāņu galmā, un tā bija slepena mācība – kā cīņā palikt dzīvam. Kā izdzīvot. Un šim nolūkam nav vajadzīgs rupjš spēks. Cilvēka enerģija rada tādu ķermeni, kas nav ievainojams. Tās nav tikai iemācītas kustības, paņēmieni, bet vesela filozofija – mīlēt cilvēku, dzīvo un nedzīvo dabu kā veselumu. Varbūt kādam šķitīs dīvaini, bet pastāvīgi trenējoties, cilvēkā zūd agresija. Tās vietā nāk harmonija. Tieši tādēļ visi tie, kas nodarbojas ar aikido, lai kur mēs satiktos – Krievijā, Polijā vai citur,  vienmēr labi saprotamies. Bez vārdiem.

Daiga Lutere,
“Kurzemes Vārds”

Hirojaki Kobajši semināra laikā Liepājā rādīja un mācīja daudzus paņēmienus, kā neitralizēt uzbrucēju.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz