Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Basketbola piramīdu var uzskatīt par izveidotu”

“Basketbola piramīdu var uzskatīt par izveidotu”
27.08.2007 19:39

0

Kas notiek Liepājas sportā
Neskatoties uz Liepājas nedienām ar sporta bāzēm, nav noslēpums, ka mūsu pilsēta Latvijas augstākajā līmenī sekmīgi tiek pārstāvēta visos trijos tā dēvētajos lielajos sporta veidos – futbolā, hokejā un basketbolā. Ja pie “Liepājas metalurga” futbolistu un hokejistu regulāri izcīnītajām valsts čempionātu godalgām pēdējos gados jau esam pieraduši, tad basketbolisti ar medaļām vietējo publiku pēdējos gados nelutina. Arī pērnajā sezonā uz goda pjedestāla Liepājas profesionāļi un profesionāles nekāpa, taču “Liepājas lauvu” izcīnītā 4.vietu sagādāja pārsteigumu ne tikai mūsu pilsētā, turklāt 2006.–2007. gada sezona sekmīga bija arī Liepājas jaunatnes basketbolam.

Liepājas basketbola piramīdas augšgalu veido komandas “Liepājas lauvas” un “Liepājas metalurgs”, kas piedalās Latvijas čempionāta spēcīgākajā līgā attiecīgi vīriešu un sieviešu konkurencē. Vīriem vienu pakāpienu zemāk atrodas vēl viena komanda – “Liepājas papīrs”, kas cīnās Latvijas Amatieru basketbola līgā, un šajā komandā sapulcināti tie Liepājas Basketbola skolas audzēkņi, kuri tuvākajos gados varētu pretendēt uz iekļūšanu “Liepājas lauvās” vai arī atrodas pilsētas spēcīgākās basketbola komandas tālākā rezervē.

To, ka puišiem ir iespējams tikt laukumā arī Latvijas Basketbola līgas un, kas zina, varbūt arī BBL spēlēs, apliecināja Mārtiņš Provizors, kurš, tikai dažus gadus nopietnā līmenī apguvis groza bumbas gudrības, faktiski kļuva par komandas pirmo rezervistu, un tiek uzskatīts, ka tieši jaunā liepājnieka sniegums lielā mērā sekmēja lauvu uzvaru ceturtdaļfināla sērijā pret valmieriešiem.

Prognozēšana, it sevišķi, ja tā saistīta ar jauniešu sportu, ir nepateicīga, tāpēc negribas minēt, kurš no tiem puišiem, kas jau pērn tika iekļauti komandas “Liepājas lauvas” pieteikumā, drīzumā varētu kļūt par vērā ņemamu spēku. Taču domājams, ka labas izredzes varētu būt kādam no tiem septiņiem jauniešiem, kurus šogad iekļāva U-14 un U-16 izlašu kandidātu un dalībnieku sarakstos.

Runājot par valsts jaunatnes izlasēm, noteikti jāmin meitenes, it sevišķi Sabīne Niedola, kas vēl pavisam nesen darbībā apliecināja Latvijas U-16 izlases līderes statusu. Liepājas Basketbola skolas meitenēm pērnā sezona vispār ir bijusi tik veiksmīga kā reti kad. Objektīvi vērtējot, meiteņu basketbolam ir grūti pretendēt uz populāra sporta veida statusu, taču interese par to palielinās. Paši Basketbola skolas pārstāvji atzīst, ka pēdējo gadu laikā sieviešu basketbolā varbūt arī nav parādījušās ļoti spilgtas zvaigznes, tomēr meitenēm izdevies izveidot laba līmeņa komandas, kas ir kaujas spējīgas cīņā pret Rīgas konglomerātu. Konkrētāk runājot, Liepājas meitenēm ir izdevies izcīnīt 2.vietu Latvijā, vērtējot visu vecumu startu no jaunākajām līdz vecākajām vecuma grupām. “Jā, šāds panākums mums nav katru gadu, un neiztikām arī bez veiksmes, taču izcīnīt 2.vietu, apsteidzot ventspilnieces, TTT sistēmas meitenes un 47.vidusskolu, ir labs panākums,” uzsver Liepājas Basketbola skolas direktors Arturs Košeļevs.

Bet, atgriežoties pie puišu basketbola, par nozīmīgu soli jaunatnes basketbola attīstībā var uzskatīt Liepājas Basketbola skolas apvienošanos ar alternatīvu basketbola skolu “Liepājas vanagi”. Par pilnīgu apvienošanos gan to nevar dēvēt, jo abas organizācijas juridiski palikušas neatkarīgas, bet lielākais ieguvums ir piedalīšanās sacensībās ar vienotām komandām, kā arī kopīgi treniņi. Tādējādi ir palielinājies vienas organizācijas paspārnē basketbolu apgūstošo jauniešu skaits, attiecīgi – arī iekšējā konkurence, kas, ņemot vērā, ka Liepāja tomēr ir maza pilsēta, varbūt pat ir lietderīgāka, nekā ja konkurence pastāvētu starp divām pilnīgi atšķirīgām basketbola skolām.

Kopējais bērnu un jauniešu skaits Liepājas basketbolā ir nepilni pieci simti: ap 300 – Liepājas Basketbola skolā, bet vēl apmēram 150 puišu skaitās vanagos, kas kopā trenējas divpadsmit speciālistu vadībā. Visai ievērojamais audzēkņu skaits liek domāt arī par jaunu treneru piesaistīšanu, tostarp zināmas cerības tiek liktas arī uz pašu bijušajiem audzēkņiem – LSPA studē četras meitenes, kā arī trīs jaunekļi. Ņemot vērā sporta pedagogu deficītu Liepājā, kaut vai dažu atgriešanās dzimtajā pilsētā būtu veiksme, jo pagaidām Rīgas un tās apkārtnes sporta skolas paņem lielāko daļu jauno kadru.

“Vērtējot Liepājas basketbola sistēmu, var uzskatīt, ka piramīda šajā sporta veidā ir izveidota, jo mums ir gan profesionālās komandas, gan arī amatieru vienība jeb dublieri, kas spēlē amatieru līgā, kurā jaunie spēlētāji var sākt savu karjeru. Teju vienīgais nosacījums ir – pašiem jauniešiem un jaunietēm ir ļoti jāgrib, jācīnās un jāapzinās, ka pats no sevis nekas nekrīt rokās,” saka A.Košeļevs.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz