Vējš: DR 7.8 m/s

Vārdadiena: Alīna, Rūsiņš, Sandris

Bez lielām pārmaiņām, bet jaunāka

Atslēgvārdi handbols | vaiņode

Latvijas handbola virslīgas pirmajās divās spēlēs "Vaiņode" izbraukumā ar 26:31 (11:14) piekāpās pagājušās sezonas Latvijas trešajai spēcīgākajai komandai "Ogre/Miandum", savā laukumā cīnījās neizšķirti 20:20 (11:8) ar "Jūrmalas sportu", kas pagājušajā sezonā ierindojās 4. vietā, bet sezonas pirmo uzvaru izcīnīja Rīgā, kur ar 32:27 (16:17) pieveica "ASK/LSPA" vienību.

HK "Vaiņode" šās sezonas pirmo spēļu pieteikumos nebija vairāku pieredzējušo spēlētāju, un komanda ir kļuvusi jaunāka, kā arī ātrāka. Komandas uzbrukuma līdera lomu pirmajos mačos uzņēmās Ainārs Pāvils, kurš guva attiecīgi 8, 6 un 15 vārtus.

"Lielu pārmaiņu sastāvā nav, bet pagaidām laukumā nav devušies vairāki pieredzējušie spēlētāji, kuri ārstē savas vecās brūces," skaidro "Vaiņodes" galvenais treneris Zigmunds Mickus. Tā, piemēram, Normunds Pāvils pēc operācijas jau ir atsācis trenēties, bet spēlēt vēl nevar, Andis Grundmanis pēc veselības problēmām bija sācis trenēties, bet viņam nācās treniņus pārtraukt. Tikmēr Elvim Jurjānam ir problēmas ar plecu. Taču pieteikumā virslīgai šie spēlētāji ir, un, kad viņi būs gatavi spēlēt, tad viņi spēlēs. Cita situācija esot ar vārtsargu Rūdolfu Zitmani, kurš ir beidzis spēlēt darba un ģimenes apstākļu dēļ.

Zinot šo situāciju, klubs dalībai virslīgā ir pieteicis 2000. gadā dzimušos jauniešus Jurģi Strēli un Deividu Nilu Vaitkus. "Ideja viņus pieteikt man radās turnīrā Ungārijā, kur šī vecuma grupas komanda augustā nospēlēja ļoti labi. Šāds lēmums pirmajās spēlēs ir attaisnojies. Var teikt, ka Jurģis Strēlis mums ir stabils saspēles vadītājs," saka Z. Mickus.

Viņš uzsver, ka "Vaiņode" šogad ir gados jauna, pat ļoti jauna komanda. Vecākie spēlētāji ir dzimuši 1991. gadā, bet pārējie ir jaunāki. Līdz ar to komandas spēlei un saspēlei ir cits ātrums.

Treneris Mickus tradicionāli paslavē vārtsargu darbu treniņos un sniegumu spēlēs. Vārtu drošība pagaidām lielākoties gulstas uz Naura Sproģa pleciem, bet Sanda Mikāla spēles laiks pagaidām ir mazāks. Šis vārtsargs pirms sešiem gadiem bija Latvijas jaunatnes olimpiādes čempions, vēlāk bija aizdots Ogres komandai, bet nu jau rit otrā sezona, kopš viņš ir atgriezies "Vaiņodē".

Pirmās uzvaras cerības vaiņodnieki piepildīja sezonas trešajā mačā, kurā tikās ar "ASK/LSPA" komandu. Vairāku iemeslu dēļ duelis izvērsās ļoti principiāls. Pirmkārt, tādēļ, ka "Vaiņodei" pēdējā laikā spēlēs pret šiem sāncenšiem ir negatīva bilance, otrkārt, tādēļ, ka "ASK/LSPA" sastāvā spēlē četri Vaiņodes handbola audzēkņi, bet treškārt, tādēļ, ka abām komandām šī bija svarīga cīņa par iespējami izdevīgāku pozīciju regulārās sezonas kopvērtējumā.

"Pirmajā puslaikā netikām galā ar savu audzēkni Māri Grēberi, kurš sekmīgi uzbruka pats, kā arī ar piespēlēm baroja savus komandas biedrus," stāsta "Vaiņodes galvenais treneris Zigmunds Mickus.

Otro puslaiku abas komandas sāka līdzīgi kā pabeidza pirmo pusstundu, un pirmajās piecās minūtēs vaiņodniekiem vēl bija pāris vārtu deficīts, tomēr tad augļus deva aizsardzības līnijas pārkārtošana. "Sākām individuāli segt Māri Grēberi," skaidro Z. Mickus. Šāds solis ļāva 39. minūtē panākt neizšķirtu 23:23, 42. minūtē iegūt divu vārtu pārsvaru, bet spēles pēdējās 17 minūtes uzvarēt ar rezultātu 7:3, kas deva samērā drošu uzvaru arī visā mačā.

Nākamo spēli "Vaiņode" sestdien, 8. oktobrī, aizvadīs mājās pret aizvien progresējošo Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandu "MSĢ/LAT 98".