Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Jāšanas sporta svētki mūspusē

23.08.2006 18:10

0

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas rajonā norisinājās divas jāšanas sporta sacensības – Liepājas rajona atklātais čempionāts jauniešiem un junioriem, kā arī Priekules “Balva –2006”. Likumsakarīgi, ka šajos mačos bez godalgām nepalika mūsu sportisti. Sestdien jātnieki pulcējās Grobiņas pagasta zemnieku saimniecībā “Māliņi”, kur norisinājās Liepājas rajona atklātais čempionāts konkūrā jauniešiem un junioriem, kas reizē bija arī ieskaites sacensības valsts čempionātā.

Pirmajā maršrutā, kur šķēršļu augstums nepārsniedza vienu metru, labāko rezultātu no mūsējiem sasniedza Sindija Svipsta ar zirgu Lafero (“Jura staļļi”), kopvērtējumā izcīnot otro vietu. Viņai trešā vieta arī otrajā maršrutā, kur šķēršļu augstums bija 110 centimetri, bet maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 115 centimetriem startēja vienīgi Elīna Kandēvica (“Māliņi”), kas izcīnīja otro vietu ar zirgu Vivu. Tāds pats sniegums Elīnai padevās arī piektajā maršrutā, kur šķēršļu augstums bija 120 centimetri. Tūlīt aiz viņas ierindojās Lāsma Petrēvica ar Kortesu, bet Saldus rajonu pārstāvošais grobiņnieks Jānis Kalita ar zirgu Lambordžini ieņēma sesto vietu. Pie sudraba maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 125 centimetriem tika “Jura staļļu” jātnieks Mārtiņš Kārkliņš ar Reilu. Lai arī sarežģītākā maršrutā, kur šķēršļu augstums vietām sasniedza 130 centimetru, neviens no sportistiem Liepājas rajonu nepārstāvēja, jāatzīmē, ka otro vietu izcīnīja Jānis Kalita ar zirgu Kvintusu.

Dienu vēlāk jāšanas sporta svētki mūspusē turpinājās Priekulē, kur labākos rezultātus sasniedza jau pieminētā Sindija Svipsta, kas ierindojās ceturtajā vietā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz vienam metram, savukārt Elīna Kandēvica triumfēja maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 centimetriem, bet maršrutā līdz 110 centimetriem Elīna ieņēma otro pozīciju, apsteidzot Dzintru Blūmu ar zirgu Danu (“Priedes”), kura ierindojās ceturtajā vietā. Vēl jāpiemin, ka šajos mačos savu prasmi jātnieces demonstrēja arī iejādē, kur no mūsējām vislabāk veicās vienai no sacensību organizatorēm priekulniecei Illai Boiko ar Leivu, kas izcīnīja pirmo vietu.