Trešdiena, 16. oktobris

Vārdadiena: Daiga, Dinija

Liepājā noslēdzies Eiropas junioru čempionāts minigolfā  (4)

Atslēgvārdi minigolfs | junioru čempionāts

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā norisinājās Eiropas junioru čempionāts minigolfā (YEC) iekštelpās, kur vismeistarīgākie bija sportisti no Zviedrijas, ziņoja sacensību organizatori.

Čempionāts norisinājās no 7. līdz 10.augustam Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos, kuros kopumā startēja 80 spēlētāji un 30 treneri no 11 valstīm.

Pavisam Liepājā tika izcīnīti septiņi medaļu komplekti. Visvairāk zelta godalgu izcīnīja Zviedrijas minigolferi (4), divi zelti Vācijai, bet viena uzvara Čehijai.

Par absolūtu medaļu rekordisti kļuva Zviedrijas sportiste Jenifera Joransone, kura izcīnīja četras zelta godalgas visās disciplīnās (komandām, jauktajiem pāriem, individuāli gan "Strokeplay", gan "Match-Play" ieskaitē).

Divas zelta medaļas izcīnīja Vācijas juniors Silvio Krauss (komandā un individuāli "Strokeplay").

Savukārt Krievijas spēlētāja Jeļena Sukoņņikova Liepājā izcīnīja divas sudraba un bronzas medaļu.

Labākais čehs Daniels Brtevniks pamanījās izcīnīt zeltu "Match-Play" un sudrabu "Strokeplay".

Labākie divi no četriem Latvijas junioriem, liepājnieki Emīls Šimanskis un Rūdolfs Lagzda, iekļuva "Match-Play" finālā starp labākajiem 32 puišiem.

Šimanskim gan 1/16 finālā nācās ar 1:4 piekāpties Krievijas spēlētājam, un viņam noslēgumā dalīta 17.vieta.

Par lielāko sensāciju 1/16 finālā parūpējās Lagzda, kurš ļoti aizraujošā mačā pagarinājumā pie otrā papildus celiņa pārspēja pašreizējo pasaules junioru čempionu Aleksandru Njurdu no Zviedrijas - 2:1.

Astotdaļfinālā Latvijas sportistam pretī stājās Vācijas spēlētājs Ole Bīglers. Šajā mačā Lagzda piekāpās ar 1:4. Kopvērtējumā latvietis izpildīja savu nosprausto mērķi - iekļūt starp desmit labākajiem, noslēgumā viņam dalīta devītā vieta, kas ir līdz šim lielākais panākums karjerā.