Ceturtdiena, 22. oktobris Irīda, Īrisa, Airisa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājniece talantu jaunā viļņa virsotnē

Liepājniece talantu jaunā viļņa virsotnē
30.07.2007 11:37

0

Pēc daudzu gadu dīkstāves Latvijas tenisā (Larisu Neilandi par Latvijas tenisisti varēja saukt ļoti nosacīti) sākusies viļņošanās. No Ernesta Gulbja cenšas neatpalikt ne tikai Andis Juška un Deniss Pavlovs, bet arī jaunkundzes Irina Kuzmina un Anastasija Sevastova. Var teikt — īsts jaunais vilnis, jo liela daļa vēl ir padsmitnieki. Par īstu šīs sezonas atklājumu kļuva liepājniece Anastasija Sevastova, kam 13.aprīlī apritēja septiņpadsmit gadu. Šogad viņa jau nopelnījusi apmēram 8,5 tūkstošus dolāru. Tenisa pasaulē summa vēl niecīga, bet 12.klases skolniecei jau itin laba. “Par naudu tagad jādomā pēc iespējas mazāk. Tādas domas tikai novirza no galvenā — spēles,” Anastasija koncentrējas spēlei.

Svētki Liepājai

2006.gada jūlijā 16 gadu vecumā Anastasija Sevastova dzimtās Liepājas kortos pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni dāmu vienspēlē un kopā ar Denisu Pavlovu jauktajā dubultspēlē.

Liepājas tenisa kluba simtgades svinībām tas bija lielisks saldēdiens, jo vēl pavisam nesen tumšmataino meitēnu zināja tikai lielākie tenisa speciālisti.

Tomēr zināja, jo ne velti jau bija atrasts labvēlis, kas Nastjai nodrošināja iespēju skoloties Nika Piliča akadēmijā Minhenē. Tenisa Mekā, kas nedaudz atgādina klosteri. Tenisam tur ir lieliski apstākļi, taču visa meiteņu dzīve ir pilnībā pakļauta tam.

“Mēs izvērtējām arī citus variantus, taču palikām pie Minhenes. Arī tāpēc, ka tuvāk mājām un daudziem labiem turnīriem Eiropā,” skaidro Anastasijas mamma Diāna Sevastova. Ieskatu “klostera” dzīvē sniedz pati Anastasija: “Režīms ir stingrs, bet citādi augstus mērķus nevar sasniegt. Tomēr ir arī brīvais laiks, kad braucam uz Minheni. No tenisa vien 24 stundas diennaktī nevar iztikt. Ikdienā parasti dzīvoju vienā istabiņā ar rīdzinieci Alisi Vaideri. Dažreiz satieku Ernestu Gulbi un Kārli Lejnieku.”

Pelnrušķītes stāsts

Sevastovai atšķirībā no Piliča “īstenā audzēkņa” Ernesta Gulbja nav ne sportisku gēnu, ne vecāku dāsnā materiālā atbalsta. Savā ziņā pūļa instinkta vadīta, uz tenisu Nastju aizveda omīte, ko tenisistes mamma labsirdīgi dēvē par ģimenes pelēko kardinālu. Toties meitenes dzīslās plūst tāds asiņu miksts, kas labvēlīgākos apstākļos var izkombinēt ģēniju. No tēva puses viņai ir grieķu gēni, omītes senči nāk no Krievijas dienvidiem, mammu ir rūdījis Liepājas vējš.

“Spēles laikā jau var redzēt, ka Nastjai ir cīnītājas raksturs. Sportā tā ir puse no uzvaras,” pati nebūdama sportiste, Diāna tomēr saskatījusi svarīgas nianses. “Pa īstam meitu kortos vēroju tikai pērn Liepājā. Ar padomu palīdzēt viņai nevaru. Man šķiet, ka ar savu klātbūtni drīzāk traucētu. Regulāri sazvanāmies, esmu lietas kursā par visu. Bet tenisa lietās labāk lai viņu vada profesionāļi.”

Superlēciens

Profesionāļi talantīgo mālu mīca ļoti sekmīgi. 2006.gada sākumā Anastasijas Sevastovas vārdu WTA rangu tabulā vēl bija velti meklēt. Pirmo punktu viņa nopelnīja pērnā gada aprīlī turnīrā Horvātijā, bet augustā izcīnīja pirmo uzvaru Future turnīrā Zalcburgā un WTA tabulā pakāpās uz 559.vietu. Līdz gada beigām viņa nodeldēja vēl 30 vietas, un kontā jau bija uzvaras pār pirmā piecsimta tenisistēm.

Šīgada pirmajos sešos mēnešos Sevastova uzlēca vēl par 300 vietām, pirmo reizi uzvarot arī kādu no pirmā simtnieka tenisistēm (Stambulā — baltkrievieti Anastasiju Jakimovu). Daudz netrūka, ka tur būtu tapis arī vēl vērtīgāks ieraksts, jo pret ukrainieti Aļonu Bondarenko, kas WTA rangā tobrīd bija 28.vietā, Sevastova nebija tālu no uzvaras — 4:6, 6:3, 6:7 (5:7).

“Tā man šogad bija labākā spēle. Varbūt pat karjerā. Protams, Bondarenko bija labāka, jo sevišķi izšķirošo bumbu izspēlēs, taču tajā dienā man vajadzēja tikai mazliet vairāk veiksmes, un būtu vinnējusi. Šī spēle ļoti vairoja pārliecību, ka varu labi spēlēt. Šogad galvenais bija mērķis kļūt par pirmo raketi Latvijā. Izdevās daudz agrāk, nekā cerēts, — jau maijā.”

Krustcelēs

Piliča akadēmijā pats Piličs iegriežas reti un arī tad lielāku uzmanību velta puišiem. Melno darbu ar meitenēm veic citi treneri, tomēr ne vienmēr viņi var audzēknēm līdzi izbraukāt uz sacensībām. 17 gadu vecumā, kad karjera tikai sākas, trenera klātbūtnei spēļu laikā ir liela nozīme. Tāpēc Anastasija tagad ir sava veida krustcelēs — ko (ar ko?) un kā darīt tālāk?

Pēdējās divas nedēļas Anastasiju Sevastovu turnīros nemanīja. “Jau Itālijā man traucēja sāpes mugurā. Parādījās arī citas sīkas kaites. Īsā laikā biju nospēlējusi apmēram 20 mačus, un savu darīja nogurums. Tāpēc nolēmām — būs labāk, ja izārstēšu traumas, nevis turpināšu spēlēt, un savainojumi kļūs hroniski. Ja izdosies tikt klāt, spēlēšu Stokholmas WTA turnīrā. Kluss mērķis jau šajā sezonā bija tuvoties ASV atklātā čempionāta kvalifikācijai. Taču tagad ir skaidrs, ka neizdosies, tāpēc jau jāsāk domāt par Austrālijas atklāto čempionātu. Visa dzīve vēl priekšā!”

***
A.SEVASTOVA
Dzimusi 1990.gada 13.aprīlī Liepājā
Mācīsies Liepājas Puškina liceja 12.klasē
WTA rangā 258.vieta
Augstākā vieta WTA rangā — 254

Arturs Vaiders,
“Diena”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz