Vējš: R 11.0 m/s

Vārdadiena: Gundars, Knuts, Kurts

Liepājniecei Latvijas augstākais tituls

Atslēgvārdi airēšana

Airēšanas slaloma pārstāvji pulcējās Valmierā, lai divu dienu laikā noskaidrotu labākos pašmāju gada nozīmīgākajās sacensībās – Latvijas čempionātā. Liepājas SK "Atvars" pieci labākie airētāji devās uz Vidzemi, lai iesaistītos cīņā par visaugstākajām vietām.

Šīs sacensības bija nozīmīgas ne tikai Latvijas airētājiem, bet arī kuplam ārvalstu sportistu desantam, kuri ieradās, lai cīnītos par Latvijas čempionāta godalgām. Ierasto Lietuvas un Igaunijas sportistu pulkam šoreiz pievienojās arī Krievijas un Slovākijas airētāji.

Papildu grūtības sportistiem sagādāja arī ūdens līmenis, kas šogad Latvijas ūdenskrātuvēs ir ievērojami samazinājies.

Sacensībās startēja neierasti kupls dalībnieku skaits – 130 airētāji, bet visplašāk tika pārstāvēta K1 vīriešu klase. Liepājas airētājs Ivo Kurvins 73 braucēju spēcīgā konkurencē ieņēma 12. vietu, bet, kā šosezon ierasts, bija labākais starp junioru braucējiem. Ralfs Maisiņš šajā pašā klasē ierindojās 36. vietā. Kurvins un Maisiņš, startējot komandu braucienā, izcīnīja 4. vietu. C1 klasē Bruno Vēbers 22 dalībnieku konkurencē ieguva 9. vietu.

Liepājas airēšanas kluba meitenes kļūst par modes noteicējām Latvijas mērogā. Annija Glezere, būdama vēl junioru vecumā, kļuva par Latvijas čempioni, bet otra mūsu jaunā airētāja Elīza Šēfere izcīnīja 2. vietu. Arī komandas braucienā SK "Atvars" sportistes Šēfere un Glezere neatstāja konkurentēm nekādu cerību un kļuva par Latvijas čempionēm.

1. jūlijā Liepājas sportistiem paredzēts starts Lietuvas jaunatnes čempionātā, bet no 17. līdz 22. jūlijam Itālijā norisināsies Pasaules U18 un U23 airēšanas slaloma čempionāts.