Liepājnieces cīnīsies par vietu izlasē

01.02.2007 19:23

0

Liepājas tenisisti ir noskaidrojuši Liepājas ziemas meistarsacīkšu uzvarētājus četrās vecuma grupās, kā arī sekmīgi piedalījušies vairākās sacensībās Latvijā un ārpus tās, bet divas no mūsu pilsētas jaunās paaudzes talantīgākajām tenisistēm cīnīsies par iekļūšanu Latvijas izlases sastāvā Eiropas čempionātam U–16 vecuma grupā. Liepājas ziemas čempionātā četrās vecuma grupās piedalījās 59 dalībnieki – tas ir nedaudz vairāk nekā pērn, un šis skaitlis esot tuvu optimālajam. Liepājas tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons pastāstīja, ka spēles notikušas Liepājas 6.vidusskolas sporta zālē, kas ir mazliet plašāka par “H–Sports” zāli.

Laika trūkums spiedis tenisistus cīnīties pēc nedaudz saīsinātas sistēmas – līdz četriem punktiem vienā setā.

Par uzvarētājiem U–10 vecuma grupā kļuva Kitija Kļaveniece un Ģirts Grūdups, U–12 grupā – Anastasija Homutova un Ralfs Lagzda, U–14 vecuma grupā – Paula Vuciņa un Artūrs Šadrins, bet par apvienotās U–16/U–18 grupas uzvarētāju kļuva Monta Reinfelde, kas apsteidza Linu Lileikiti, bet puišu vērtējumā uzvaru izcīnīja Daniels Kozlovs.

Latvijas ziemas meistarsacīkstēs U–18 vecuma grupas čempionātā, par kura norises vietu kļuva Lielupes Olimpiskais tenisa centrs, trīs liepājnieces – Katrīna Vuciņa, Jevgeņija Jura un Ilze Dejus ierindojās no piektās līdz septītajai vietai. Savukārt Ādažu Tenisa centrā norisinājās Latvijas ziemas meistarsacīkstes U–16 vecuma grupā, kurā Monta Reinfelde izcīnīja 3.vietu, bet Lina Lileikite ierindojās divas pozīcijas zemāk – 5.vietā.

Turpat norisinājās arī Ādažu kausa izcīņa U–14 vecuma grupā, kurā labāko panākumu no liepājniekiem izcīnīja Kaspars Klamers, kurš izcīnīja augsto 3.vietu, bet par zināmu pārsteigumu parūpējās Roberts Kuzmins, kurš ierindojās vienu pozīciju zemāk. Ierasts, ka Liepājas tenisa augstākie sasniegumi pēdējā laikā vairāk saistās ar meiteņu spēli, tādēļ jo patīkamāka ir puišu iekļūšana starp sava vecuma Latvijas spēcīgākajiem sportistiem.

Jāatzīmē arī Paulas Vuciņas 4.vieta sacensībās Ādažos.

Kaspars Klamers veiksmīgi startēja arī Igaunijas pilsētā Narvā notikušajā “Tennis Europe” turnīrā “Evail Oil Cup” un U–14 vecuma grupas dubultspēļu turnīrā pārī ar jelgavnieku Jāni Stepiņu dalīja 3. – 4.vietu.

No 9. līdz 11.februārim Lielupē norisināsies Eiropas komandu čempionāts tenisā U–16 vecuma grupā. Treniņnometnē, kurā norisināsies cīņa par iekļūšanu šī vecuma trīs labāko spēlētāju pulkā piedalās arī divas liepājnieces – Monta Reinfelde un Lina Lileikite, no kurām viena, pēc I.Andersona sacītā, noteikti iekļūs izlasē.

Par iekļūšana Latvijas U–16 izlasē cīnīsies arī divas liepājnieces – Lina Lileikite (no kreisās) un Monta Reinfelde.