Vējš: DA 6.4 m/s

Vārdadiena: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Liepājnieks cīnās Spānijā

Atslēgvārdi šahs

Liepājas šahisti pēdējā laikā ir ne tikai atzīmējušies ar ierasto līdzdalību sacensībās Latvijā un tuvākajās ārzemēs, bet arī piedalījušies vairākās sacensībās Spānijā.

Šajā Dienvideiropas valstī startēja Ritvars Reimanis, kurš Spānijā piedalījās trīs klasikas turnīros, proti, sacensībās ar lielo apdomas laiku, kā arī vienā ātrā šaha turnīrā. Kopumā Ritvaram veicās itin labi – vienā klasikas turnīrā izcīnīta 1. vieta, citā dalīta 1. – 4. vieta, bet papildrādītāju dēļ ieņemta 3. vieta, savukārt trešajā ilgdomātāju turnīrā liepājnieks ierindojās 17. pozīcijā 77 dalībnieku konkurencē. Savukārt ātrā šaha sacensībās R. Reimanis apspēlēja vairākus starptautiskos meistarus, izcīnīja 6 punktus 7 spēlēs, tomēr ierindojās vien 25. vietā 136 šahistu konkurencē – dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs, un rezultāti ārkārtīgi blīvi, savu ieņemto pozīciju skaidro pats sportists.

Rīgas atklātajā jauniešu čempionātā "tempo" šahā Viktors Stepovojs izcīnīja 3. vietu, bet Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas jauno šahistu turnīrā Kauņā 3. vietu U-16 vecuma grupā izcīnīja Jānis Sēlis, savukārt Elhans Imanovs bija trešais U-14 grupā. Nedaudz tuvāk Liepājai – Kuldīgā – norisinājās Kuldīgas novada sporta skolas kausa izcīņa komandām un lielmeistares Danas Reiznieces kausa izcīņa. Komandu vērtējumā Kompleksās Sporta skolas komanda (Antons Antonovskis, Elhans Imanovs un Valentīna Ignatova) izcīnīja 2. vietu, individuālajā vērtējumā E. Imanovs un A. Antonovskis dalīja 3. – 5. vietu, bet pēc papildrādītājiem trešais bija Elhans.