Sestdiena, 25. jūnijs Maiga, Milija

Marinai Surņinai Liepājas rekords

05.08.2007 19:37

0

Valmierā aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā ar atzīstamiem panākumiem startējušas mūspuses vieglatlētes, izcīnot četras zelta medaļas. Dubultuzvaru lielākajās pašmāju sacensībās izcīnīja liepājniece Marina Surņina. Sacensību pirmajā dienā lielākās cerības tika saistītas ar 400 metru skrējienu un lodes grūšanas sektoru, kur startēja attiecīgi Marina Surņina un grobiņniece Diāna Ozoliņa. Pirmajai no šīm sportistēm tā sauktais garais sprints padevās ļoti veiksmīgs un pēc finiša nācās secināt, ka beidzot ir pārspēts otrs vēcākais Liepājas rekords sieviešu konkurencē, ko Surņina laboja par nepilnām 0,3 sekundēm (iepriekšējais – 55,2 – tika sasniegts 1961.gadā un to paveica Vilita Gērika).

Lai arī Diānas Ozoliņas sasniegtais rezultāts lodes grūšanas sektorā nebija tik pārliecinošs – 12,75, arī viņa izcīnīja uzvaru. Jaunu personīgo un Liepājas rekordu 5000 metru distancē sasniedza Irina Štūla-Pankoka, kura skrējienu veica 17 minūtēs un 55,55 sekundēs.

Arī otrajā dienā mūsējiem divas zelta medaļas – jau minētā Marina Surņina ar jaunu personīgo rekordu uzvarēja 200 metru skrējienā – 24,84. Savukārt Poļina Jeļizarova, savu tuvāko sekotāju apsteidzot vairāk nekā par 13 sekundēm, atkal palika nepārspēta 3000 metru kavēkļu skrējienā – 10:14,8. Šķēršļu skrējienā piedalījās arī Štūla-Pankoka, kura finišu sasniedza trešā – 11:16,6. Diemžēl dubultuzvaru gūt neizdevās grobiņniecei Diānai Ozoliņai, kura diska mešanā izcīnīja otro vietu – 46,03, zaudējot vienīgi Laurai Igaunei.

Viens no liepājnieku treneriem Jēkabs Kupšis atzina, ka šis noteikti mūsējiem bijis veiksmīgākais Latvijas čempionāts šajā tūkstošgadē un visi sportisti sasnieguši augstvērtīgus rezultātus.