Vējš: R 11.0 m/s

Vārdadiena: Vanda, Veneranda, Venija

Medaļas gan jauniešiem, gan veterānam

Atslēgvārdi vieglatlētika

Latvijas vieglatlētikas čempionātā Ogrē Liepājai medaļas izcīnīja ne tikai Sporta spēļu skolas jaunieši, bet arī 42 gadus vecais Pēteris Valdmanis, kurš pēdējos gados sekmīgi startē veterānu sacensībās.

No Liepājas reģiona vieglatlētiem labākie panākumi bija grobiņniekam Reinim Hartmanim, kurš kļuva par Latvijas čempionu gan 3000 metru skrējienā, gan par diviem kilometriem garākā distancē. Trinīti Reinis noskrēja 8 minūtēs un 25,91 sekundē, bet piecu kilometru veikšana prasīja 14 minūtes un 31,56 sekundes.

No Liepājas Sporta spēļu skolas vadošajiem jaunajiem vieglatlētiem augstāko vietu izcīnīja Maksims Sinčukovs, kurš 400 metru barjerskrējienā par 1,8 sekundēm atpalika no Jāņa Baltuša un ar rezultātu 52,58 sekundes ierindojās 2. vietā. Iļja Petrušenko 400 metru gludajā distancē bija trešais ar rezultātu 48,82 sekundes.

Latvijas čempionāta bronzas godalgu izcīnīja arī 1974. gadā dzimušais Pēteris Valdmanis, kurš savā labākajā mēģinājumā pārvarēja 193 centimetru augstumā novietoto latiņu. Uzvarētājs, 1995. gadā dzimušais valmierietis Jānis Mucenieks, pārlēca 199 centimetrus, bet 2. vietas ieguvēja Jāņa Vaivoda rezultāts bija 196 centimetri.

Divas godalgas Liepājai deva arī Anastasija Sevastova, kura 100 metru barjerskrējienā ar rezultātu 16,32 sekundes bija trešā no trim šīs disciplīnas dalībniecēm, bet 400 metru barjerskrējienā Anastasija 3. vietā finišēja pēc trasē pavadītās 1 minūtes un 6,76 sekundēm.

Jūlija izskaņā liepājnieki piedalījās arī Viļņā notikušajās tradicionālajās Baltijas valstu U18 vecuma grupas sacensībās. Latvijas izlase kopvērtējumā palika 2. vietā, un liepājnieku ieguldījums kopvērtējuma rezultātā bija treneres Daigas Stumbres audzēkņa Edvīna Vildes izcīnītās divas bronzas medaļas – 1500 metru skrējienā (4:11,15) un 800 metros (2:01,45).

Vēl vienas jauno vieglatlētu sacensības norisinājās Igaunijā, Rakverē, kur sacentās U16 grupas zēni un meitenes, kā arī U20 grupas juniori. Junioru ieskaitē bronzas medaļu 400 metros ar rezultātu 48,60 sekundes izcīnīja Maksims Sinčukovs (treneris Viktors Beļikovs), kā arī Sindija Grīnberga (trenere D. Stumbre) trīssoļlēkšanā ar rezultātu 11,68 metri. U16 vecuma grupā tikai nedaudz no Latvijas zēnu rekorda lodes grūšanā atpalika vēl viens treneres Stumbres audzēknis Roberts Buliņš, kura rezultāts bija 16,89 metri, bet Gints Drigulis bija trešais 300 metru skrējienā (37,66 sekundes).