Vējš: R 8.6 m/s

Vārdadiena: Imanta, Melānija

Papildināts – Sevastova izvirza Latviju vadībā mačā pret Poliju

Atslēgvārdi teniss | anastasija sevastova

Latvijas tenisistes šodien Tallinā notiekošajā "Fed Cup" Eiropas/Āfrikas zonas 1. grupas turnīra mačā sacenšas ar Poliju. Anastasija Sevastova (WTA 15.) pirmajā vienspēlē ar 6:1, 6:2 sagrāva Magdalēnu Frehu (WTA 144.), izvirzot Latviju vadībā ar 1-0.

Abu komandu otro numuru meistarības un sasniegumu līmenis ir ļoti atšķirīgs, kas uzskatāmi bija redzams šodienas spēlē. Freha līdz šim vēl ne reizi nebija sacentusies ar Top 20 tenisistēm, viņas kontā ir tikai viena uzvara pret ranga pirmā simtnieka tenisistēm, pieveicot 97. numuru Rišelu Hogenkampu.

Sevastova prognozējami ar lieliem sarežģījumiem šodienas cīņā nesaskārās. Sevastova lauza pretinieces pirmās divas serves un panāca vadību ar 0-3. Lai gan liepājniece zaudēja savu pirmo servi, pirmā seta turpinājumā viņa vēl divas reizes nobreikoja pretinieci un uzvarēja ar 6-1.

Otrā seta otrajā geimā Sevastova pie pretinieces serves uzvarēja "tīri". Turpinājumā viņa zaudēja savu servi, bet ceturtajā geimā neizmantoja trīs breikbumbas, pretiniecei panākot 2-2. Tiesa, nākamajos četros geimos uzvarēja Sevastova, setā gūstot virsroku ar 6-2.

Sevastova, kura izlasē spēlē pēc astoņu gadu pārtraukuma, šodien guva 12. uzvaru (12-3) "Fed Cup" vienspēlēs, atkārtojot Latvijas rekordu, kas līdz šodienai vienatnē piederēja Larisai Savčenko (12-7).

Atskaitot 2010. gada zaudējumu tā laika pasaules trešajai raketei Karolīnai Vozņacki, Sevastovai pārējie divi zaudējumi izlasē bija ļoti sen – 2005. un 2006. gadā, kad viņa spēlēja attiecīgi 15 un 16 gadu vecumā.

Anastasijai Sevastovai patīk spēlēt Latvijas izlasē, jo tajā ir laba atmosfēra, ceturtdien, 8. februārī, pēc uzvaras Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra otrā dueļa mačā atzina tenisiste.

"Šodien biju gatava, jo zināju kā pretiniece spēlē, pretēji vakardienai, kad nāca pretim ne tā spēlētāja, ko gaidīju. Labi iegāju spēlē un tāpēc bija tikai divi seti. Viņai nebija, ko zaudēt. Viņa varbūt nesit tik stipri, bet labi kustās, miksē spēli," stāstīja Sevastova.

Arī trešdien viņa izcīnīja uzvaru savā vienspēlē, kamēr valsts pirmā rakete Aļona Ostapenko cieta zaudējumu. Līdz ar to dubultspēlē kortā atkal nācās doties abām Latvijas izlases līderēm, kuras vienā pārī spēlēja pirmoreiz karjerā un pretiniecēm divos setos atdeva vien divus geimus.

"Vakardienas dubultspēlē pirmajai reizi nospēlējām ļoti labi, super pozitīvi. Nedevām pretiniecēm iespējas, zaudējām tikai sešus punktus pie savas serves. Bija labs treniņš, ja nu nāksies kopā aizvadīt kādu labu spēli. Aļona varēja uzvarēt vienspēlē, tomēr nepārdzīvoju, ka viņa to neizdarīja, vienīgi sanāca loti gara diena," skaidroja Sevastova.

Sevasotva pagājušajā nedēļā veselības likstu dēļ nepiedalījās Sanktpēterburgas WTA "Premier" sērijas turnīrā.

"Austrālijas atklātajā čempionātā sāpēja augšstilbs, bet tagad pēc masāžām jau ir labāk. Aizvadīju jau otro spēli un nesāp," uzsvēra Sevastova.

"Man patīk spēlēt izlasē, mums ir laba komanda, atmosfēra," atzīmēja liepājniece.

Ja Latvija uzvarēs Poliju, bet Turcija gūs panākumu pret Austriju, latvietes priekšlaicīgi nodrošinās vietu fināla kārtā.

Latvijas tenisistes šodien svinēja otro uzvaru Tallinā notiekošajā "Fed Cup" Eiropas/Āfrikas zonas 1. grupas turnīrā, ar 2:1 pieveicot Poliju. Latvija uzvaru visā mačā nodrošināja jau vienspēlēs.

Uzvarot abās vienspēlēs, Latvija uzvaru nodrošināja arī visā mačā, tāpēc dubultspēlē varēja dot iespēju uzspēlēt vienspēlēs pie vārda vēl netikušajām Diānai Marcinkevičai un Danielai Vismanei. Kamēr mūsu komanda nesvarīgajā spēlē atpūtināja līderes, Polija izmantoja spēcīgāko sastāvu, kopā ar Lineti kortā sūtot dubultspēļu speciālisti Alicju Rosolsku, kuras kontā ir septiņi WTA tituli. Lai arī Latvijas tenisistes cieta pamatīgu sagrāvi ar rezultātu 1:6, 0:6, spēlē bija vairāki ļoti sīvi geimi, kā rezultātā cīņa ar tikai 13 geimiem ilga vairāk nekā stundu (1:17).

Latvija ar Poliju sacentās otro reizi, pirmā bija 2006. gadā, kad mūsu izlase polietēm Eiropas/Āfrikas zonas 2. grupas mačā Antaljā zaudēja ar 0:3. No tajā mačā spēlējušajām tenisistēm šogad ierindā ir tikai Rosolska. Mūsējās pārstāvēja Ieva Irbe un Liene Liniņa, kuras vienspēlēs zaudēja māsām Radvaņskām un pēc tam arī cieta neveiksmi dubultspēlē pret Rosolsku un Klaudiju Jansu. Mūsu komandā bija pieteiktas, bet nespēlēja Sevastova un Alise Vaidere.

Latvijas tenisistes piektdien apakšgrupas turnīra pēdējās kārtas mačā tiksies ar Austriju, kas šodien sacenšas ar Turciju.