Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Pašu čempionātā sešas zelta medaļas

25.09.2007 17:56

0

Nedēļas nogalē Aizputē notika Liepājas atklātais čempionāts vieglatlētikā, kurā startēja ne tikai Liepājas pilsētas un rajona sportisti, bet arī viesi no Ventspils, Saldus un Dobeles. Mūspuses pārstāvjiem “Lejaskurzeme sporta” stadionā izdevās izcīnīt astoņas zelta medaļas, no kurām sešas izcīnīja liepājnieki. Lai arī šogad rudens sācies ar visai nepatīkamu, drēgnu laiku, sacensību norises dienā spīdēja saule un, pēc sporta skolas “Daugava” trenera Jēkaba Kupša teiktā, mači esot izdevušies.

“Sasniegt augstākus rezultātus sprinta distancēs neļāva samērā stiprais vējš, bet mešanas disciplīnās konkurenci mazināja paralēli Koknesē notiekošās “Metēju dienas”,” sacīja Kupšis, piebilstot, ka kopumā konkurence bijusi pietiekama un par Liepājas atklātā čempionāta medaļām cīnījušies vairāk nekā simts sportistu. No mūsu pilsētas un rajona par čempioniem kļuva seši vieglatlēti – Poļina Jeļizarova ar ne pārāk augstu rezultātu (4:45,4) uzvarēja 1500 metru skrējienā, Līga Tiļuga, savā labākajā mēģinājumā pārvarot 150 centimetru augstumā novietoto latiņu, palika nepārspēta augstlēkšanā. 200 (23,6) un 400 metru (51,9) skrējienos pirmais finiša līniju sasniedza Jevgēņijs Bobrovs, bet 800 metros uzvarēja Andis Grīnvalds – 2,04,5. Lodes grūšanas sektorā gan vīru, gan sieviešu konkurencē pirmās vietas izcīnīja Liepājas rajona sportisti – Jānis Stulpa sasniedza rezultātu 12,52 metri, bet grobiņniece Diāna Ozoliņa, grūžot vieglāku lodi, savā labākajā mēģinājumā raidīja to 12,22 metrus tālu. Vēl vienu čempiona titulu Grobiņai izcīnīja Noris Heidemanis, kurš šķēpu raidīja 56,54 metrus tālu.

Līdz ar to vieglatlētiem vasaras sezona praktiski ir beigusies, taču vēl nav skaidrības, vai notiks vidusskolu čempionāts vieglatlētikā, jo skolotāji ir nolēmuši streikot. Kā atzina viens no sporta pedagogiem, visdrīzāk, sacensības šogad starp skolām nenotikšot nevienā sporta veidā.