Vējš: D 3.4 m/s

Vārdadiena: Bārbala, Līksma

Paviršs sniegums aizsardzībā

Atslēgvārdi handbols | vaiņode

Paviršs sniegums aizsardzībā ir bijis galvenais iemesls "Vaiņodes" zaudējumam ar rezultātu 32:40 (16:19) Latvijas handbola virslīgas izbraukumā spēlē komandai "ASK/LSPA", uzskata vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus.

No "Vaiņodes" sastāva slimības dēļ izkrita Andis Grundmanis, kurš tikai nesen rezultatīvi atgriezās ierindā, bet "ASK/LSPA" sastāvā atpakaļ bija ilgi nespēlējušais Ingus Kivlenieks.

Z. Mickus skaidro, ka pirms spēles viņam bija satraukums par to, vai izdosies regulāri pārspēt armijnieku teicami spēlējošo vārtsargu Kasparu Piševu. Ar šo uzdevumu mūsējie lieliski tika galā, sametot 32 vārtus. Taču zem katras kritikas ir 40 ielaistie vārti, kas ir sekas paviršai aizsardzībai un arī tam, ka "ASK/LSPA" komanda izskatījusies vairāk motivēta.

Pirmajā puslaikā "Vaiņodei" bija pat divu vārtu pārsvars (7:5), tomēr puslaika otrajā daļā mājiniekiem padevās ofensīva, kuras iznākums bija trīs golu vadība, dodoties pārtraukumā. Otrā puslaika centieni atspēlēties mūsējos pietuvināja līdz divu vārtu deficītam, taču arī šī puslaika beigu posmu rezultatīvāk aizvadīja armijnieki.

Aizsardzībā vaiņodniekiem lielākās grūtības sagādāja I. Kivlenieks ar 13 gūtiem vārtiem, Ēriks Drobots ar 9 precīziem metieniem, kā arī "Vaiņodes" audzēknis Māris Grēberis, kurš savu dzimto komandu sarūgtināja septiņas reizes.

"Vaiņodes" rezultatīvākais spēlētājs šajā mačā bija Matīss Mickus ar 9 vārtiem, bet uz pretsāpju līdzekļiem spēlējušais Oskars Pāvils guva 8 vārtus.

Šovakar pulksten 19 "Vaiņode" savā laukumā tiksies ar virslīgas līdervienību "Tenax".

VIRSLĪGAS TABULA

(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārti, punkti)

1. "Tenax"                  18        17        0          1          609:402          34

2. "Celtnieks Rīga"       18        11        2          5          487:438          24

3. "Ogre/Miandum"      17        10        1          6          482:419          21

4. "Jūrmalas Sports"    18        9          0          9          452:428          18

5. "ASK/LSPA"             18        9          0          9          471:526          18

6. "Vaiņode"             18        7          0          11       485:557         14

7. "Latgols"                  17        5          1          11        437:484          11

8. "MSĢ/LAT-98"          18        1          0          17        426:595           2