Svētdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Rezultatīvākajā spēlē pieveic līderus

20.11.2006 20:17

0

Latvijas florbola pirmajā līgā uzvaru izcīnījuši FK “Kurši”, kas savā laukumā spraigā un rezultatīvā cīņā ar 13:10 (5:4, 4:3, 4:3) pieveica pašreizējos turnīra līderus “Pārgaujas” florbolistus.  Abu komandu iepriekšējā savstarpējā tikšanās, liepājniekiem spēlējot izbraukumā, beidzās ar pārliecinošu “Pārgaujas” florbolistu uzvaru – 14:8. Droši vien arī sāpīgā zaudējuma rūgtums “Kuršiem” uz šo spēli lika noskaņoties daudz kaujinieciskāk.

Pirmo vārtu guvums samērā kuplajam līdzjutēju pulkam, kas bija pārpludinājis Liepājas 15.vidusskolas sporta zāles balkonu, ilgi nebija jāgaida – tikai deviņas sekundes, kad pretinieku vārtsargu izdevās pārspēt Ģirtam Ansonam, bet vēl nedaudz vēlāk jau divu vārtu pārsvaru panāca liepājnieku komandas kapteinis Gints Siliņš. Viesiem pēc šāda trieciena gan ātri izdevās atgūties un panākt izlīdzinājumu, tomēr praktiski uzreiz pēc tam mūsējie guva divus bezatbildes vārtus, pirmo pierodu noslēdzot savā labā ar 5:4. Rezultatīvs un skatītājiem baudāms florbols turpinājās arī otrajā periodā, kurā atsevišķās epizodēs bija labāki te viesi, te mājinieki, tomēr trešdaļas izskaņā veiksme uzsmaidīja mūsējiem – 9:7.

Smagākais pārbaudījums mūsējos, kas šo maču aizvadīja bez vairākiem savas komandas vadošajiem spēlētājiem, gaidīja pēdējā perioda pirmajā pusē, kad viesiem atkal bija pa spēkam ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī izvirzīties vadībā – 10:9, tādēļ likumsakarīgs bija “Kuršu” izmantotais minūtes pārtraukums. Neilgi pēc tam liepājniekiem radās lieliska iespēja atspēlēties, ko mūsējie arī garām nepalaida – veiksmīgi izspēlējot standartsituāciju no vārtu priekšas, ar šķietami netveramu metienu precīzs bija Arnis Lasmanis. Šis panākums gan bija ļoti strīdīgs, jo viss notika tik zibenīgi, ka īsti pat nevarēja saprast, vai bumbiņa ielidoja vārtos vai atsitās pret stabu. Lai nu kā, tiesneši pieņēma lēmumu par labu liepājniekiem, un rezultāts uz tablo kārtējo reizi bija neizšķirts – 10:10. Domājams, šis vārtu guvums “Kuršiem” palīdzēja lauzt spēli, jo nedaudz vēlāk bumbiņa pretinieku vārtu līniju šķērsoja vēl trīs reizes, un rezultātā liepājnieki svinēja uzvaru ar 13:10. Labākie FK “Kurši” rindās bija Mārtiņš Gross, kurš izcēlās ar piecām rezultatīvām piespēlēm, un Ģirts Ansons, kurš, aizvadot savu labāko spēli mūsu komandas sastāvā, guva četrus vārtus.

Uzvaru pagājušās nedēļas nogalē vīriešu otrajā līgā izcīnīja arī FK “Kurši 2”, kas savā laukumā ar 15:2, (11:0, 1:2, 3:0) sagrāva “Irlava/Telms2” florbolistus, bet FK “Liepāja” piekāpās vienībai “Irlava/Telms” – 4:5 (2:3, 1:2, 1:0). Savukārt “LPA” dāmu spēkošanās ar “Irlavas” meitenēm nenotika, jo liepājnieču pretinieces veselības problēmu dēļ nespēja nokomplektēt sastāvu.