Piektdiena, 7. augusts Madars, Alfrēds, Fredis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rinda uz tenisu noplakusi, taču joprojām gara

Šogad pavasarī atklātā Olimpiskā centra tenisa halle ir izraisījusi pamatīgu šī sporta veida popularitātes eksploziju Liepājā.

Rinda uz tenisu noplakusi, taču joprojām gara
Foto: Egons Zīverts
28.12.2019 06:06

"Kurzemes Vārds"

Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts stāsta, ka garākā rinda uz iestāšanos viņa mācību iestādē bija aptuveni 120 bērnu, bet tagad šis skaits sarucis līdz 20–30 sportot gribētājiem.

Iespaidīga interese

Par tenisa pieaugošo popularitāti liecina gados jaunu liepājnieku vecāku paustā informācija – viņu atvases jau vismaz pāris mēnešus gaida rindā uz uzņemšanu Tenisa sporta skolā. Vecāku rīcībā esošā informācija liecina, ka viņu mazais ir viens no apmēram 30 bērniem, kas gaida savu kārtu uz pirmo iepazīšanos ar tenisa raketi un bumbiņu. Vai tiešām interese par šo sporta veidu ir tik milzīga?

Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts skaidro, ka pēdējos mēnešos rinda uz priekšu īsti nekust: “Uzņemšanu treniņu grupās sākam 1.septembrī. Iepriekšējā rindā bija 120 bērnu. Lai būtu redzama kopējā aina, jāpaskaidro, ka pirms jaunās halles atvēršanas, sākot no decembra, palielinājās pieteikumu skaits. 2018.gada decembrī mums uzņemšanas īsti nebija, ja nu vienīgi kādā grupā atbrīvojas kāda vieta. Savā mājaslapā izveidojām elektronisko pieteikšanos, jo sapratām, ka tā būs milzīga. Līdz halles atvēršanai bija kādi 40 pieteikumi, pēc halles atklāšanas šis skaitlis kāpa ļoti strauji.

Mēneša laikā bija aptuveni 100, bet vēlāk arī 120 trenēties gribētāju.”

Tenisisti laikus sāka pārrunas ar Liepājas pašvaldību un argumentēja, ka halle ir būvēta, lai bērni tur varētu trenēties. “Visi bija vienisprātis, un budžeta grozījumos mums piešķīra papildu finansējumu pedagogu algām. Sākot ar vasaru mēs uzņēmām visus, kuri stāvēja rindā. Jaunā rinda ir izveidojusies no tiem bērniem, kuri pieteicās līdz ar mācību gada sākumu septembrī.”

Arī pašlaik Liepājas Tenisa sporta skola uzņem jaunus audzēkņus tikai tad, ja kādā treniņu grupā atbrīvojas vieta. Taču tikai retais atsakās no trenēšanās, skaidro E. Zīverts.

Papildu finansējums ļāvis gan izveidot jaunas treniņu grupas treneriem, kuriem nebija maksimālās slodzes, gan pieņemt darbā trīs jaunus trenerus.

Tagad skolā trenējas 290 audzēkņi, bet 2017./2018. mācību gadā tenisā trenējās par aptuveni simts jaunajiem tenisistiem mazāk.

“Tenisā galvenā sezona ir vasarā, kad veidojas lielākā interese. Ja būs pietiekams pašvaldības finansējums, mēs plānojam veidot treniņu grupas vasaras sākumā par pašvaldības naudu, bet no septembra pārcelt tās uz valsts finansējumu,” pauž skolas direktors.

Viņš informē, ka aktuālā rinda nav publiska, bet informāciju par katra bērna situāciju gaidīšanas sarakstā vecāki var uzzināt, zvanot uz tenisa skolu.

Rinda arī peldēšanā

Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš situāciju ar lielajām gaidītāju rindām skaidro ar Ministru kabineta noteikumiem par audzēkņu skaitu treniņu grupās un treneru kapacitāti.

“Kad sākās halles projektēšana, es teicu, ka mēs mierīgi varam veidot sešus laukumus (pašlaik tenisa hallē ir pieci slēgtie laukumi – A.S.).

Interese ir ļoti liela, infrastruktūra ir vecākiem saprotama – treniņi notiek kompakti, halle atrodas tuvu guļamrajonam. Vecāki to novērtē.

Ierasta ir prakse, ka ir bērni, kuri pamēģina, bet nepaliek šajā sportā. Tiem treneriem, kuru audzēkņi absolvēs skolu, būs jāņem jaunas grupas, un tādā ziņā atkal pavērsies iespējas uzņemt jaunus audzēkņus,” saka pārvaldes vadītājs.

Viņš skaidro, ka citos sporta veidos Liepājā nav tik garu rindu kā tenisā, bet liels audzēkņu pieplūdums, aptuveni 40 procentu, nesen bija arī vieglatlētikā: “Arī vieglatlētikā pēc jaunās manēžas atklāšanas treneriem bija maksimālais audzēkņu skaits visās grupās. Grupās ir pa 15–20 bērniem. Tas ir grūts darbs, tas nozīmē, ka zūd [treniņu] kvalitāte, bet sporta skola savu iespēju robežās uzņem bērnus. Vēl šāda situācija visu laiku ir aktuāla peldēšanā. Pieprasījums uz peldēšanu nepārtraukti ir ļoti liels. Arī audzēkņu skaits tur ir ļoti liels – tagad ir 461 audzēknis. Arī šajā sporta veidā rindā pastāvīgi ir ap 20–30 bērnu.”

Šāda iespaidīga statistika peldēšanu faktiski ierindo Liepājas daudzskaitlīgāko bērnu un jauniešu sporta veidu saraksta līderpozīcijās kopā ar futbolu.

Infrastruktūras faktors

Raugoties uz minēto sporta veidu masveidības pieaugumu, acīmredzams ir secinājums, ka to veicināja pēdējos gados uzslietās sporta bāzes. Tenisa halli atklāja 2019.gadā, vieglatlētikas manēžu – 2018.gadā, bet LOC peldbaseinu nedaudz senāk – 2011.gadā.

“Divtūkstoš procentu, ka tas ir saistīts.

Infrastruktūra ir jauna, nodarbības notiek kompakti, halles ir ērti sasniedzamas, tuvu atrodas dzīvojamie rajoni, tuvu atrodas skolas,” treniņu apstākļu nozīmi atkal piemin E.  Strazdiņš.

Viņš nesola, ka rindas varētu izzust pilnībā: “Pašvaldības kapacitāte ir maksimāli izsmelta. Ļoti labi, ka vecāki grib, lai viņu bērni būtu sportiski, veseli, aktīvi. Sporta skolu audzēkņu skaits turas ap trīs tūkstošiem. Dažos sporta veidos ir mazāka interese, un tur varētu uzņemt jaunus audzēkņus, bet tajos savukārt nav treneru, kuri varētu paņemt audzēkņus. Vai mēs varam izbēgt no rindām? To nevajag uzsvērt. Redzam, ka sports ir pieprasīts, ka kādam ir vajadzīgas sporta skolas un pedagogi. Sliktāk būtu, ja sporta skolas nebūtu pieprasītas vai treneri strādātu ar nepilnām grupām.”

Foto galerija

1 komentāri

2019-12-29 00:41

: Sen nēsmu interesējies, bet vai pie siles vel joprojām Andersons?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz