Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Savu spēju robežās

17.12.2006 19:11

0

Aizvadītajā nedēļā Ēģiptes galvaspilsētā Kairā norisinājās pasaules junioru čempionāts galda tenisā, kurā kā vienīgais Latvijas pārstāvis piedalījās grobiņnieks Matīss Burģis. Turnīra pirmajā posmā dalībnieki cīnījās grupu turnīrā – pa četriem tenisistiem katrā no 24 grupām, bet nākamajai kārtai kvalificējās katras grupas divi labākie sportisti. Matīss dalību pasaules čempionātā sāka ar maču pret mājinieku pārstāvi Mohamedu El Bejali.

Pirmos divus setus uzvarēja Matīss, bet iegūto pārsvaru noturēt nespēja, piekāpjoties ar 2:3. Lai saglabātu cerības uz izkļūšanu no grupas nākamajā cīņā pret pērnā gada pasaules čempionāta pusfinālistu zviedru Fabiānu Akerstromu, noteikti bija jāuzvar, un ar šo uzdevumu Matīss veiksmīgi tika galā – 3:1. Savukārt, lai izkļūtu no grupas, grobiņniekam bija obligāti jāpieveic Austrijas galda tenisists Roberts Franks, taču cīņu veiksmīgāk sāka austrietis, kas ātri ieguva divu punktu pārsvaru. Tomēr nākamajos trīs setos pēc kārtas uzvaru izcīnīja M.Burģis, tādējādi ne tikai kvalificējoties nākamajai kārtai, bet grupā izcīnot 1.vietu, savukārt viņa vienīgais pāridarītājs El Bejali palika aiz svītras.

Nākamajā kārtā par grobiņnieka pretinieku kļuva Rikardu Kohima no Brazīlijas, kas pasaules rangā atrodas gandrīz par pussimts pozīcijām zemāk nekā grobiņnieks – attiecīgi 41. un 89. vieta. Šādās reizēs reitingiem ne vienmēr ir izšķiroša nozīme, par ko varēja pārliecināties arī šoreiz. Matīss gan uzvarēja pirmo setu, taču brazīlietis rezultātu izlīdzināja. Arī nākamajos divos setos abi sāncenši uzvaras dalīja uz pusēm, taču dueļa izšķirošajā fāzē M.Burģis apliecināja, ka ir pārāks ne tikai uz papīra, viņš svinēja uzvaru ar 4:2 un iekļuva čempionāta 32 spēcīgāko tenisistu kārtā.

Sešpadsmitdaļfinālā mūsu sportistam pretī stājās tikai 15 gadu vecais Ķīnas Taipejas galda tenisists Čjen An Čens, kurš pasaules junioru rangā ieņem 22.pozīciju. Diemžēl pārsteigums nenotika, un atbilstoši rangam uzvaru ar 4:0 svinēja Čens.

Paralēli vienspēļu turnīram Matīss kopā ar Ukrainas sportisti Žannu Farladansku piedalījās jaukto dubultspēļu sacensībās. Šeit mūsējam veicās nedaudz labāk – uzvaras ar 3:1 pret Brazīlijas (tai skaitā Rikardu Kohima) un Ungārijas pāriem ļāva iekļūt astotdaļfinālā, kurā ar 0:3 nācās atzīt Vācijas dueta pārākumu.

Ņemot vērā Matīsa pozīciju pasaules junioru reitingā, viņa uzrādītie rezultāti pasaules čempionātā lielos vilcienos saskan ar cerēto.

Interesanti, ka grobiņnieks, kurš Vācijā spēlē “Zugbrucke Grenzau” otrās komandas rindās, ir piedalījies Eirolīgas spēlē. Kluba vadošie sportisti bija iedzīvojušies savainojumos, tāpēc, lai maču pret Šarleruā (Beļģija) klubu nevajadzētu atcelt, cīņai tika pieteikti divi jaunie spēlētāji, arī M.Burģis, kuram tika gods spēlēt pret pasaules pieaugušo ranga piekto raketi Vladimiru Samsonovu no Baltkrievijas. Lai arī tika piedzīvots likumsakarīgs zaudējums ar 0:3, šādu spēļu prakse sniedz neatsveramu pieredzi.

Jau 2007.gada 9.janvārī Matīsa prasmi spēlēt varēsim vērot Liepājā, jo šeit norisināsies Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle, kurā Latvija uzņems Skotiju.