Vējš: DR 19.3 m/s

Vārdadiena: Gundars, Knuts, Kurts

Sekmīgs restarts pakaļdzīšanās apstākļos

Atslēgvārdi handbols | vaiņode

Pēc vairāk nekā mēnesi ilga pārtraukuma ir atsācies Latvijas handbola čempionāts. HK "Vaiņode" savā šāgada pirmajā spēlē viesos ar 32:26 (17:10) pārspēja virslīgas kopvērtējuma pēdējā vietā esošo komandu "MSĢ/LAT-98".

Vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus šo Latvijas jauniešu izlases bāzes komandu raksturo kā profesionālā režīmā strādājošu kolektīvu, kas sezonas laikā nobriest, saspēlējas un kļūst psiholoģiski spēcīgāks. Spēles ievadā nelielā vadībā pamīšus pabija abas vienības, bet puslaika otrajā pusē "Vaiņode" disciplinēti nospēlēja aizsardzībā, teicams vārtos bija Nauris Sproģis, un pirmo pusstundu viesi pabeidza ar septiņu vārtu pārsvaru.

Otrais puslaiks sākās ar "Vaiņodes" ofensīvu, pēc kuras mūsējo pārsvars sasniedza rezultātu 21:11, bet tad abas komandas uz četrām minūtēm apklusa. Nesekmīgo uzbrukumu periodam sekoja "Vaiņodes" izvirzīšanās vadībā ar 12 vārtu pārsvaru, bet puslaika otro daļu rezultatīvāk aizvadīja mājinieki, kas trīs sekundes līdz pamatlaika beigām panāca mača beigu rezultātu.

"Vaiņodes" rindās trīs rezultatīvākie spēlētāji atkal bija brāļi Pāvili –Oskars guva 14 vārtus, Ainārs – 6, bet Normunds – 4.

"Svarīgi divi punkti," uzvaru raksturo Z. Mickus, norādot uz to, ka vaiņodniekiem uz papēžiem min "Latgols", kas nesen ir pastiprinājis sastāvu ar Latvijas izlases dalībnieku Austri Tuminski. Līdz ar viņa atgriešanos Ludzā vājāks ir kļuvis "ASK/LSPA" sastāvs, un vaiņodnieki neslēpj, ka čempionāta otrajā aplī ir noskaņoti uzvarēt ne tikai kopvērtējumā zemāk esošās komandas, bet arī pacīnīties ar augstāk esošām komandām, tai skaitā klusas cerības ir uz labu sniegumu spēlē pret "Ogri/Miandum".

"Latgolu" vaiņodnieki uzņems 7. februārī, ar ogrēniešiem izbraukumā tiksies 13. februārī, bet pie "ASK/LSPA" viesosies 21. februārī.

VIRSLĪGAS TABULA

(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārti, punkti)

1. "Tenax"                  15        15        0          0          525:322          30

2. "Celtnieks Rīga"       14        8          2          4          361:336          18

3. "Jūrmalas Sports"    15        8          0          7          383:344          16

4. "ASK/LSPA"             14        8          0          6          356:400          16

5. "Ogre/Miandum"       14        7          1          6          389:344          15

6. "Vaiņode"              15        6          0          9        390:453         12

7. "Latgols"                  15        4          1          10        374:427          9

8. "MSĢ/LAT-98"          16        1          0          15        382:534          2