Svētdiena, 23. septembris

+15°C
Vējš: R 11.0 m/s

Vārdadiena: Vanda, Veneranda, Venija

Sevastova ātri gūst traumu un kapitulē Vozņacki ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā  (1)

Atslēgvārdi anastasija sevastova | teniss

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien ātri guva labās potītes traumu un ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā nespēja izrādīt nopietnu pretestību kādreizējai pasaules ranga līderei Karolīnai Vozņacki.

Karjeras svarīgākajā mačā Sevastova kapitulēja ar rezultātu 0-6, 2-6, tomēr sportiste traumu guva jau otrajā geimā un turpinājumā spēle vienkārši tika aizvadīta līdz galam.

Sevastova pirmo reizi karjerā bija spējusi sasniegt kāda "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālu. Viņa turnīru noslēdza ar 430 WTA ranga punktu nopelnīšanu un gandrīz pusmiljona dolāru prēmiju. Nākamajā nedēļā Sevastova kļūs par Latvijas pirmo raketi un apsteigs Aļonu Ostapenko, kura pašlaik WTA rangā atrodama 36.vietā.

Spēle iesākās ļoti līdzvērtīgā cīņā ar garām izspēlēm, bet jau atklāšanas geimā Vozņacki ieguva divas breikbumbas un otro no tām arī spēja izmantot. Ja pirmais geims bija ilgs un līdzvērtīgs, otrā geima sākumā Sevastova sāpīgi krita un turpinājumā jau dāniete pilnībā dominēja mačā. Pēc 12 spēlētām minūtēm Vozņacki bija priekšā ar 3-0 un Sevastova ņēma medicīnisko pārtraukumu, turklāt bija acīmredzams, ka potīte strauji piepampst.

Pēc tam vairs Sevastova nejutās savā ādā un drīz vien, neskatoties uz dažām uzvarētām izspēlēm, pirmajā setā kapitulēja ar 0-6. Šis sets Sevastovas nozīmīgākajā mačā karjerā ilga vien nedaudz vairāk par pusstundu.

Kaut likās, ka kuru katru brīdi Sevastova dosies paspiest pretiniecei roku un pateikties par maču, viņa noveda dueli līdz beigām. Otrā seta piektajā geimā Sevastova atspēlēja vairākas breikbumbas un beidzot pati ieguva punktu, kas sportistei ļāva saņemt skaļas publikas ovācijas. Arī nākamie trīs geimi bija līdzvērtīgi, tomēr lauzt cīņas gaitu jau bija par vēlu un Sevastova cieta neveiksmi, bet izvairījās no "sausā" zaudējuma.

Abām tenisistēm šī bija otrā savstarpējā spēle. Pirms pieciem gadiem Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā, kas bija līdzšinējais lielākais Latvijas tenisistes sasniegums, ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja tā brīža ranga līdere Vozņacki.

"Protams, trauma ietekmēja manu spēli, bet neesmu no tām, kuras izstājas mača vidū, līdz ar to centos atdot no sevis to labāko. Bija grūtāk kustēties un izdarīt servi," pēcspēles preses konferencē teica Sevastova, kuras galvu rotāja cepure ar uzrakstu "I love Liepāja".

Latvijas tenisiste arī atzīmē, ka pretiniece pieļāvusi kļūdas. "Viņa centās, cik varēja. Tik un tā Vozņacki bija labāka šovakar. Ja arī nebūtu guvusi traumu, tāpat būtu smaga spēle," secināja liepājniece.

Kā atklāj Sevastova, līdzīgu traumu viņa jau šosezon vienreiz ir guvusi.

"Žēl, ka nākas tādā veidā beigt turnīru, tomēr tas ir teniss. Varēju spēlēt fantastiski, bet tik un tā zaudēt. Domāju, tad tas sāpētu vēl vairāk. Man nedaudz jāpiebremzē un jāatpūšas. Tik un tā šīs bija divas lieliskas nedēļas. Ja man liktu izvēlēties zaudēt ceturtdaļfinālā ar diviem uzvarētiem geimiem vai zaudēt pirmās kārtas taibreikā, es tik un tā izvēlētos ceturtdaļfinālu," komentēja Latvijas tenisiste.

Sevastova šajā turnīrā trīs reizes spēlēja trīs "Grand Slam" titulu īpašnieka Artura Eša vārdā nosauktajā kortā, kas ar 23 771 sēdvietu ir ietilpīgākais tenisa korts pasaulē.

"Man sanāca tur spēlēt biežāk nekā pirmā desmitnieka tenisistēm. Tās ir lieliskas sajūtas. Fantastisks korts, pats lielākais. Tas ir neticami. Jutos tur piederīga," uzsvēra Sevastova.

Tāpat tenisiste atzīmēja, ka atstās Ņujorku jau daudz pārliecinātāka par saviem spēkiem.

"Šī sezona ir gara, vēl priekšā ir daži turnīri, kuros varu spēlēt. Būtu labi nākamo gadu uzsākt tajā pozīcijā, kurā esmu tagad," teica liepājniece.

Nākamās sacensības Sevastovai būs Tokijas "Premier" turnīrs, bet no turpat gaidāmā "International" turnīra viņa atsaukusi dalību.

"Pēc tam būs turnīri Uhaņā un Pekinā, iespējams, arī Maskavā, varbūt arī Lincā. Viss atkarīgs no rezultātiem. Tomēr pēc turnīra Maskavā plānoju beigt sezonu," stāstīja Sevastova.