Sevastova Francijas atklātā tenisa čempionāta pamatturnīrā zaudē Činkai

26.05.2009 17:59

Latvijas vadošā tenisiste Anastasija Sevastova Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas spēlē otrdien ar rezultātu 6-3, 4-6, 1-6 zaudēja Melindai Činkai no Ungārijas.

Sevastova, kas turnīru sāka no kvalifikācijas, dalību noslēdza ar 65 WTA ranga punktu nopelnīšanu.

Pirmā seta sākumā ritēja līdzīga cīņa un abas sportistes spēja uzvarēt geimus pie savas serves. Kad rezultāts bija 3-2 Sevastovas labā, mačs lietus dēļ tika pārtraukts uz divām stundām. Pēc spēles atsākšanās latvietei izdevās lauzt pretinieces servi, panākot 4-2, bet nākamajā izspēlē latviete uzvarēja savu servi un izvirzījās vadībā ar 5-2. Nākamajā geimā Sevastovai bija setbumba, tomēr tā netika izmantota un Činka nosargāja savu servi, bet devītajā geimā, kurā servēja latviete, ungārietei neizdevās uzvarēt nevienā izspēlē.

Otrā seta trešajā geimā Sevastova lauza Činkas servi, taču jau nākamajā izspēlē Ungārijas sportiste atbildēja ar to pašu un rezultāts saglabājās neizšķirts 2-2. Nākamajās divās izspēlēs abas pretinieces uzvarēja savas serves, lai gan piektajā geimā Činka savu servi spēja nosargāt tikai ļoti sīvā cīņā. Turpinājumā ritēja līdzīga cīņa, līdz desmitajā geimā Ungārijas sportiste lauza Sevastovas servi un svinēja panākumu visā setā ar 6-4.

Trešo setu Sevastova uzsāka neveiksmīgi un zaudēja pirmos divus geimus. Šajā brīdī spēle uz aptuveni desmit minūtēm vēlreiz tika pārtraukta lietus dēļ, bet pēc tās atsākšanās jau latviete spēlēja nedaudz sekmīgāk. Trešajā geimā uz Činkas serves viņai bija divas breikbumbas, no kurām neviena gan netika izmantota un rezultāts kļuva 0-3. Turpinājumā latviete spēles vadības grožus tā arī neatguva un, kaut arī līdzīgā cīņā, tomēr zaudēja arī nākamos divus geimus. Vienu geimu gan setā Sevastova uzvarēt spēja, tomēr mačā piedzīvoja zaudējumu.

Činka pašlaik WTA rangā ieņem 62.vietu, bet Sevastova atrodas 123.vietā, kas ir labākā viņas karjerā.

Abas tenisistes pirms šī mača savā starpā nebija tikušās. Činka Francijas atklātā tenisa čempionāta pamatturnīrā līdz šim startē jau ceturto reizi, un tikai 2006.gadā viņa spēja pārvarēt pirmo kārtu.

Otrajā kārtā Činka spēkosies ar francūzietes Natalī Dešī un Sibilas Bameres no Austrijas pāra uzvarētāju.