Vējš: R 11.0 m/s

Vārdadiena: Vanda, Veneranda, Venija

Sevastova kvalificējas "Australian Open" pamatturnīram  (2)

Atslēgvārdi sevastova anastasija | teniss

Anastasija Sevastova sestdien pievienojās Ernestam Gulbim un Aļonai Ostapenko "Australian Open" pamatturnīrā, kvalifikācijas turnīra 3. kārtā jeb finālā ar rezultātu 4:6, 6:3, 6:2 uzveicot ASV tenisisti Džūliju Boserupu.

Ranga 114. vietā esošā Sevastova maču pret reitingā zemāk esošo Boserupu (198. vieta, rekords 174. vieta) sāka ļoti nekvalitatīvi un 1. setā sakrāja 21 nepiespiesto kļūdu, servi zaudējot trīs reizes. Atspēlēties izdevās divreiz, bet seta pēdējā geimā ar kārtējo kļūdu izniekota breikbumba.

Sevastova pēc zaudētā seta sakārtoja savu spēli, nākamajos divos setos kopā pieļaujot tikai 12 nepiespiestās kļūdas. Anastasija 2. setā vienīgo breiku ieguva jau otrajā geimā, bet 3. setā abus geimus zaudēja ar savu servi. Spēles detalizēta statistika aplūkojama zemāk.

Sevastova "Grand Slam" pamatsacensībās spēlēs pirmoreiz kopš 2011. gada "US Open", kur viņa 1. kārtā zaudēja vakar uzveiktajai Verai Duševinai. Melburnā Anastasijai būs trešais pamatturnīrs. Debijā 2010. gadā 1. kārtā zaudēts Anastasijai Pavļučenkovai, bet nākamajā gadā sasniegts labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros, tiekot līdz 4. kārtai.

Sevastova pirms pieciem gadiem Austrālijā uzveica Polonu Hercogu, Janīnu Vikmaijeri un Vesnu Doloncu, bet mačā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā piekāpās tā brīža ranga līderei Karolīnai Vozņacki. Ieskaitot šo spēli, Sevastova "Grand Slam" pamatturnīros zaudējusi pēdējās četras cīņas. Visas notika 2011. gadā. Kvalificēšanās pamatturnīram Sevastovai dod 40 reitinga punktus un 34 500 Austrālijas dolārus.

Sevastova pamatturnīra 1. kārtā sacentīsies ar Slovākijā dzimušo Austrālijas tenisisti Jarmilu Vulfi. Viņa agrāk bija zināma kā Gajdošova un Grota, bet novembrī otro reizi apprecējās un vēlreiz mainīja uzvārdu. Ranga 110. vietā esošajai Vulfei "Australian Open" pamatturnīros ir ļoti nelāga 1-9 bilance!

Ja Sevastovai izdosies uzvarēt Vulfi, viņa 2. kārtā, visticamāk, sacentīsies ar Anu Ivanoviču. Arī serbietei pretiniekos mājiniece, ranga 462. vietā esošā Tamija Patersone. Sevastova spēlēs otrdien, kad pirmais mačs arī Ernestam Gulbim, bet pirmdien startēs Aļona Ostapenko, kurai mačs pret Taivānas tenisisti Sūveju Šeju gaidāms ap plkst. 4:00 pēc mūsu laika. Tā būs otrā spēle kortā Nr.5.